LPG KABLO

Getz Lastik seçimi

'Getz Forum - Club' forumunda onebloodblack tarafından 28 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. DoganCanDemir

DoganCanDemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Ama i30 kullanicilari uzerinde gelen hankooklari hic begenmiyor bende hankook ve kumho lastikleri onermiyorum Continental ve mishelin benim icin daha iyi lastikler konfor ve yol tutus acisindan cok iyiler

HTC One cihazımdan gönderildi

2. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aslında 400 TL iyiymiş fiyat olarak ama bizim konyada biraz fiyatlar yüksek biz Büyük markaların yan kuruluşlarını 400-440 TL arası taktırabiliyoruz.

Baya yer gezdim araştırdım... hankookun hangi serisi bilmiyom ama 115 TL dediler tekine vaz caydıydım..
    Sizede hayırlı olsun... Şimdilik kullanıyom bakalım sabah bi kızakladım öndeki hanımefendi sürücü yüzünden, tık dedi durdu valla... yerler nemli olmasına rağmen .... önceki lastiklerime kıyasen hoşuma gitti şimdilik.. Bide garanti belgesi Michelin adamlar arkasında lastiğin bakalım...

3. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kumho yu bende baktım ses desibel oranı 72 nin üzerinde ve yakıtta D-E-F tutuşda C segmenti vermiş etiketlerinde fiyat ise 125 TL hemde sert kitapçıkında bile orta-sert demiş..
    Ama mesela michelinin bu yan ürünleri (bf-goodrich ve tigar) 65-67 Db ses, yakıt E-F yol tutuş ise C bence yeterli gibi... hemde 105-115 TL aralığında

4. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Michelin energy Saver aldim. Gecen sene. Içeriye yol sesini alması disinda gayet memnunum. .175.65.R14 4 tanesi 530 tl. YE

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bir süredir lastik araştırması içindeydim. Aracımın üzerindeki Kumho KU31 lastikler pek güven vermemeye başlamıştı. Aracımı satıcam ama yinede satılana kadar güvenlikten ödün vermemek için lastik değişimi yapmak istedim.

Aklımda ebat değişimi de olduğundan (205/50/15) uzuunca bir süredir bakınıyorum. 2. elde aradığım lastik ebadı yok denecek kadar az ve olanda nerdeyse sıfır parası istiyor.
    Dün Maslak Oto Sanayide dolaşırken şansıma 1 takım Continental contipremiumcontact 2 lastik buldum. Sıfır denecek kadar iyi durumdalar, 2013 üretim ve dişleri 7 mm üstünde… Kaçırmadım tabi ki aldım hemen.

Kalite lastk farklı bir his yaşatıyor insana :) Arabanın genetiği değişti resmen :)

6. salih_karali

salih_karali Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    563
    Ad Soyad:
    salih karali
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kumhonun yeni bi lastigi çıktı tavsiye ederim eco27 diye etiket degerleri çok çok iyi
    67 desibel ses yanıt konfor b/b gibi

7. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Salih abi, Kumho Kumho Ecowing ES01 KH27 mi dediğin abi... bu lastiği banada demişlerdi...de canına yandığımın Konya sında bulamadıkki ? İnternette 130 TL den başlıyor Gonyada 150 TL

8. salih_karali

salih_karali Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    563
    Ad Soyad:
    salih karali
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    aynen bu kardşim bi arkadaşım almış etiketini göstermişti bana çok memnunmuş uzun vadede ne olur bilemme tabi.
    oda 150 tl almıştı

9. gurcanbulut

gurcanbulut Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    617
    Ad Soyad:
    Gürcan Bulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Vallaha salih ben 2 sene Kumho KU31 kullandım. Hiç tavsiye etmem. Düşünki arabayı satıcam, dişler çok feci olmamasına rağmen değiştirdim…

Hee herkesin düşüncesine fikrine saygım var o ayrı :)

10. Hakan G.

Hakan G. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    457
    Ad Soyad:
    Hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Valla bende Hankooku hiç beğenmiyorum. Sürekli çivi girip duruyo. Aracı alalı 1 yıl olmadı ama kaç kere lastikçiye gittim bi keresinde 3 lastiğimede aynı anda girmişti Allah'tan uzun yola çıkamadan anladık. Ne biliyim dayanıksız mı anlamadım Erada hiç lastiğim patlamamıştı. Mayıs-haziran gibi değiştircem bunları...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Petlas 741 modeli güzel taban kırma oluyormuş diğer Petlas lastiklerine kıyasla. Falken 914 modeli bulabilirseniz harika.

12. nuvanda

nuvanda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ahmet sakarya
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)

Kullanmadım Hankook'u çivi olayını bilmiyordum. Test sonuçları değil elbet kullanım olayı daha önemli.
    Continental taktırdım ben içime sinmemişti hankook ama fiyat performans dersen yine ideal bir fiyatta.

13. Hakan G.

Hakan G. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    457
    Ad Soyad:
    Hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bence hankook almamakla iyi etmişsiniz. Aslında fren performası falan bana pek kötü gelmedi ama era dan sonra iyi gelmesi normal olabilir diye düşünüyorum...

14. DoğukanGeyik

DoğukanGeyik Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    Doğukan
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    En mantıklı lastik Türkiye yolları için Continental arkadaşlar yağmur performans'ı acık kötü tabi bunda benim arabada etken ki ıslak zeminde gaza yüklendiğinde 3. vitese kadar pati attırıyor ama sakin sürüşte hiçbi sıkıntı yok yol tutuş , frenleme eski Pirelli P-3000 lastiklere göre çok çok iyi bir kere virajlarda ciddi güven veriyor bazen ışıklarda kırmızıya 1-2 saniye kala frenlemem gerekiyor zank diye duruyorum ki eski lastikler Pirelli ile bunu yapmak ciddi anlamda zor. Ayrıca Pirelli arkadaşların dediği gibi çok çabuk taş kesilen bir lastik ki asfalt yolda gaza yüklendiğinde patinaj çekmeden gitmeyen bir lastik Continental sadece ıslak zeminde olumsuz ayrıca diğer markalarada değinmek gerekirse Petlas yerliler arasında en aklı başında marka hem viraj hem fren hemde ses konusunda çok başarılı daha önceki aracımda PT-711 modeli vardı V desen ki V desen lastikler çok başarılı değildir o halde bile yola yapışan bir lastik Starmaxx lastikte başka bir aracımız da vardı Petlas'ın yanında sönük kalır. Benim tavsiyem azıcık fazla verip Conti yada yerli olsun diyenlere Petlas birde kendim denemedim ama Dunlop'lar iyi diyenler var araştırmak gerek.

15. DoganCanDemir

DoganCanDemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Benim ebatlar piyasada bulunsa paraya kiyip yinede alcaktim Continental ama yok beklemem gerekiyor uzun zaman ama Continental konfor olarakta arabayi baya iyilestiriyor dun clio kullandim yeni arkadasa dedim lastikler ne kesin contidir bu kadar iyi olamaz yoksa cukurlarda iceri vurma nerdeyse gelmiyor tutus cok iyi performans fena degil konfor super

HTC One cihazımdan gönderildi

16. Alperen

Alperen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    64
    Ad Soyad:
    Alperen AYTEKİN
    conti 5 alacaktık bridgestone b330 evo aldık, biraz ses yapıyor ama fren mesafesi ve virajlardaki yola tutunusu beni cok şaşırttı demek ki önyargıyla yaklaşmamak gerekiyormus, tavsiye edermiyim?vallahi ederim ama biraz sesi var, kumho'dan cok az :), michelin'den biraz fazla...185/65/14 86T

17. DoğukanGeyik

DoğukanGeyik Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    Doğukan
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Konforda çok bir değişme olmaz hele Hyundai ise hiç olmaz kendimden biliyorum sanırım taban 195-50 olması lazım ben senin yerinde olsam Petlas alırım rahatıma bakarım lastiğin hakkını veren bir firma Michelin gibi 250 lira verip 20 bin kilometrede telef olmuyor :)

18. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar,Bugün bir dostumuzla iddasına girdik, ben nitrojen bastırdım, o bastırmadı... Ben dedimki "nitrojen yüksek hız ve uzun süreli kullanımda lastiğin ısısını aşırı yükseğe taşımıyormuş" dedim. Arkadaş ise onunla alakasının olmadığını "ısının lastikle alakalı" olduğunu dedi. Nitrojen ona göre hiç bir artısı yokmuş lastiğe...Hafta sonu bi 40 Km uzağımızda dinlenme tesislerine onun aracı (lastik yeni kumho+normal hava) ve benim araç (lastik yeni michelin-tigar+nitrojen hava) ile uzun yol yapacaz, lastikçi dostumuzdanda plass ısı ölçer aldık bakalım... nolcek ? İnşllah dediğim doğru olurda dinlenme tesislerinde yemekleri o öder :)

kiario63 bunu beğendi.
  19. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bu arada demeyi unuttum ölçüm aleti ilede yola çıkmadan lastik basınçlarınıda ölçecez, oraya varınca gene ölçecez.. bakalım düşme olacakmı ?

20. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Değerli arkadaşlar hafta sonu testimizi yaptık. Konyadan çıktık, 52 km uzaktaki dinlenme tesislerine vardık.Michelin-Tigar + nitrojen : 42 dereceKumho+ normal hava : 61 dereceLastik basınçlarını ise ölçdüğümüzde normal hava ile basılan aracın ön lastikleri 35 'den 34'e düşmüş ama arka lastiklerde düşme yok.Nitrojenle basılan aracın dört tekerindede herhangi bir düşme yok...

Bu Sayfayı Paylaş