LPG KABLO

Getz Arka Amortisör Stoperi

'Getz Forum - Club' forumunda windstorm tarafından 2 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. windstorm

windstorm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Okan On
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Merhabalar,

Aracımın arka amortisörlerinin değişimi yapılmıştı fakat yanlış stoper sonucu strok mesafesi yok denecek kadar kısaldı ve araç çukurlarda vurma yapıyor. Stoperi keserek kısalttım, aracın arkası yüksek duruyordu biraz düzelme oldu ama parça değişimi en doğrusu olacak gibi gözüküyor.

553261C000 kodlu stoper aracım için uygun, aklımı karıştıran iki versiyonun olması birisi kauçuk malzemeden üretilmiş diğeri ise poliüretan sizce hangisi doğru seçim olacaktır?

Son olarak, arka amortisör değişimi yaparken parçalarınızı alıp bir ustaya gitmenizi tavsiye ediyorum, diğer türlü usta aracı söktüğünde git surdan parçaları al derse benim gibi yedek paçacıyla kavga etsenizde binlerce getze bunu verdik hiç şikayet gelmedi cevabı karşısında aracıda tekrar toplatıp başka yere parça almaya gidemediğiniz için iki kere masraf yapma durumunda kalıyorsunuz...

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Geçmiş olsun hocam , benim de Adana Sanayinde i20 nin ön tekerler sökülüp , aks milleri çıkarıldı kontrol ve bakım için , hazır tekerler sökülmüşken ön balataların bit miş değişelim dedi usta , onayladık , eski balatalarımı alıp , gidip kendim parçacıya gitmedim , ustaya güvendik , bilinmedik bir balata taktı öne , bir de pahalı , sonradan ayıktık , eğer balataları alıp gelseydim bu kazığı yemeyecektim.

windstorm bunu beğendi.
  3. Çaloğlu

Çaloğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,582
    Ad Soyad:
    İsmail Ç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Polüretan burçlar kauçuğa göre daha dayanıklı deniyor.

windstorm bunu beğendi.
  4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    PU daha dayanıklı. orjinali kauçuk yani EPDM olabilir ama PU daha iyi bir seçenek.

windstorm bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş