LPG KABLO

GETZ alacagim, 20 bin uygun mu sizce?

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda getz0690 tarafından 19 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Eren usta getzin parca fiyatları dediğiniz gibi 3 -4 seneye kadar ucuzlarsa iyi olur da. Siz parçaların uygulamasıyla ilgili fikrinizmi var yoksa bir yerlerden duyum mu aldınız.

2. onurmaurer

onurmaurer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    onur taş
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    20 bin cok.. 19 bine baglamaya calisin..

3. Engincimen

Engincimen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Engin Çimen
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Getz de bulunan donanımlar kendi sınıfında bir çok arabada yok. Tam türkiye ve türk insanı için iyi bir araba.

4. Voli53

Voli53 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Volkan Apaydın
    Yaşadığınız Şehir:
    53-RİZE
    Yakıt tüketimi falan ekonomik bir araç ama fiyat sanki Getz için biraz fazla biraz daha ekleyip yeni kasa i20 almaya gücünüz yeterse bence hiç getz e falan bakmayın.

5. fatihko

fatihko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Bu getzler 16-17 bin değilmiydi ya

güvercin vasıtasıyla gönderildi

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    tahmini konuşuyorum ama atmıyorum, bizim fabrika Aısın ile çalışmaya başladı ve hyundai de bu esnada iki kez denetime geldi, geldiklerinde ben onlarla toplantıya falan girmedim ama üçüncü ağızdan duyduğuma göre dediklerinden biri yedek parçaların veya üretimde kullanılan yeni parçaların taaa Kore den geleceğine burada Türkiyede yapılarak hatta ucuza üretilerek piyasaya hem ulaştırmak hemde fiyatlandırmak bakımından az maliyetle yapılması

Şunu düşünmek lazım bu yedek parçaların bazıları taaa Kore den geliyor ve ulaşım masrafı gümrük vergisi depo kirası gibi şeyler aldığımız parçalara vuruyor 100 liralık parçaya biz 350 lira veriyoruz bu bir gerçek

şahsen yaşadığım olaylar şunlar; son yaptığım bakımda aldığım hava filtresinin üzerinde kocaman made in Turkey yazmasıydı bir ikinci yaşadığım olay servis dışında sanayideki yan sanayi dükkanından iki tane HMC üretimi jant siparişi verdim arkadaş bir toptancısını aradı ve orjinal HMC logolu getz teneke kara jantı Kore den bir aylık süre içinde gelecekmiş ben tanesine 180 lira verdim serviste 230 liraydı, Kore de hyundai jantı üreten firmadan kaçak olarak Dubai üzerinden geliyormuş o sebeple ucuzmuş pekçok mando marka Kore üretimi parçayı sektörün yedek parça mafya babaları Kore üzerinden komplike kara düzen yollar ile servisin sattığından ucuz olacak şekilde ülkeye sokuyorlar, bu parçalar yerli tedarikçi tarafından aynı kalitede denetimli biçimde üretilmeye başlanacak tıpkı eskimeye başlayıp her gün yedek parça ihtiyacı olan diğer marka ve modellerinki gibi bununki de ucuzlaması bence beklenecek ve gerçek olacak birşey. Bugün hava filtresi yarın orjinal olarak ön takım salıncak z rot akslar çamurluk sacları, kaput sacı, yağ filtresi yerli malı yapılacak yerlileştirilecek olabilir ancak bir torpido kapağı yada el freni plastik sapı yada maf sensörü gibi şeyler yerli olmaz Kore den gelir yine.

Getz hava filtresinin orjinalinin Bursa da bir firmaya yaptırıldığı dedikodularını da jantları aldığım dükkandaki satıcı şahıs söyledi. Türkiye otomotiv sektörünün çalışanlar açısından kölelik düzeninde yürütülmesine ve büyük markaların işlerinin kolayca halledilecek yapıda bir sanayi sistemine sahip:)

Accent blue orjinal çelik jant fiyatı şu anda 630 lira tek jant dördü değil:) müşteri almak istese bu ne ya... diyecek sigorta şirketi kaza sonrası lazım olsa almak istese burun kıvıracak ve en sonunda mecburen bazı parçalar yerli olacak bu iş yabancı sermaye otomotiv şirketlerinin Türkiyedeki yerli yöneticilerinin bir misyonu:).

Hani diyorlar ya servis pahalı ucuz parça alalım servis bizi kekliyor kazıklıyor diyorlar ya aslında servisleri oraya kuran yetki veren adamlar bizleri seviyor. O kadar kötü insanlar değiller, servisin çalışma şekli onları enterese etmiyor.

Olaylar benim görüş açımdan bunları gösteriyor.

7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    ÖTV zammından önceydi o, ÖTV zamlandı ikinci el uçtu getz zıpladı, era uzaya ulaştı, elantra kara borsa:) Hyundai den sayılmaz bunlar bir genesis bir sonata olmadığı sürece onları da bizim insanlarımız hiçbir zaman kapısının önünde göremez çünki ÖTV yi zamlayan amcaları çok seviyor bu insanlar.

Bu Sayfayı Paylaş