LPG KABLO

Getz 1.5 CRDI sallayınca çalışıyor

'Getz Forum - Club' forumunda bassc tarafından 6 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. bassc

bassc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Melih Eroğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba arkadaşlar. Bende 1.5 üç silindirli dizel 2005 getz var. Araç şu anda 121 binde. Şu ana kadar her 10.000 de yağı ve filtreleri, 60.000 trigel değişmiştir. Araçta bahsedeceğim sorun haricinde herhangi bir sorun yok saat gibi gidiyor. Sorun çok ilginç. Araç bazen,hatta şu aralar çoğu zaman sallamadan çalışmıyor. Ne zaman yapacağı belli olmuyor. Marşa bastığım zaman araç çalışıacak gibi oluyor yani motor start ı aldı alacak diyorsunuz ama yok araç start almıyor. Sonra iniyorum bagajı açıp aracı aşağı ve öne doğru bastırarak 2 3 kere sallıyorum. Sonra marşa bastığımda tak start alıyor. Biraz yol gidip durdurduğumda yine çalışmıyor. Aynı işlemi tekrar edersem çalışıyor. Ama dediğimi gibi ne zaman yapacağı belli olmuyor. Araçta gaz yememe, stop etme gibi sorunlar yok. Dikkatimi çeken bir noktada şu; araç ilk start aldığında motor bi titrer bilirsiniz. İşte start almadğı zaman motor sanki çalışacakmış gibi titiriyor. ama start almıyor. Cevap ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Melih senin canını yirim sana birşey olmasın. konuyu açmadan üye adını görünce sen gelmiştin aklıma zaten. hacım senin sorun büyük ihtimal depo içinde pislikten gibi geldi bana hiç kontrol ettirdin mi ? boya dökülme sorunları yaşanabiliyor depo içerisinde oda mazot pompasını etkiliyor.

3. bassc

bassc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Melih Eroğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Vay murat Gündaş. Forumda lar damı görüşecektik be :) yıllar oldu ama dimi görüşmeyeli. İyisindir inşallah kardeşim.... Valla usta bilemedi ne olduğunu. Yani ustaya götürdüğüm zamanlar yapmadı orda. Boya dökülmesi ise nasıl çözeceğiz peki?Ben pompadan şüpelenmiştim valla.

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Krank pozisyon sensörü olma ihtimali çok yüksek.

Murat bunu beğendi.
  5. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    iyidir hacım bir yaramazlık yok arada gördüm ben seni ama yolda vs. duramadım :) depoda boya dökülmesi ise temizlenmesi gerekli. serdar ustanın dediği gibi Krank pozisyon sensörü ise onunda değişmesi gerekli. her ikiside çok büyük işlemler değil.

görüşelim bir ara

6. bassc

bassc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Melih Eroğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    İnternetten araştırdığım kadara ile de evet bu sensör yüzünden olma ihtimali var sanırım sizinde dediğiniz gibi. Getz diye aynı arızayı yazan olmamış ama diğer markalarda da benim başıma gelen sorunlar oluyormuş sensör yüzünden. Murat Gündaş depo olsa gaz yerken felanda araba teklemezmi?Sıkıntı sadece çalışırken. Yürürken hiç bi sorun yok. İlk sensörü değiştireyim sonra senin dediğin gibi depoya baktırıcam olmadı. Değişimi yapınca buaraya yazarım. Herkese iyi bayramlar.

7. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Ben mesaji tekrar okuyunca arabanin calistiktan sonra sorunu olmadigini kacirmisim. Buyuk ihtimal sensor arizasi

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş