LPG KABLO

Getz 1.3 2004 Jant lastik ve spor yay uyumu ?

'Getz Forum - Club' forumunda erdies tarafından 27 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. erdies

erdies Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    143
    Ad Soyad:
    Erdi Keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Anladım konfor km vb. konular dışında araca zararı olmaz diyorsunuz yani .. peki lastik markası olarak ne önerebilirsiniz aklımda 2tane var bütçe kısıtlı olduğu için petlas velox sport pt711 ya da falken ziex ze-912 .. 2side 195/45-15 fiyatlarıda birbirine yakın 140-150tl civarı .. falken hakkında fiyatına rağmen bayağı olumlu yorumlar okudum siz tavsiye eder misiniz ya da başka bir marka önerebilir misiniz ? Birde bu lastik ebatına en uygun maximum kaç cm lik yay almalıyım sürtmemesi için ?

2. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Falken varken bu fiyatta olunca başka öneride bulunmaya gerek yok bence. Net ortaminda bu lastik ve modeli için tek bir olumsuz yorum görmedim. Japon ve japon üretimi olmasida cabası.

3. Tilki52

Tilki52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Emre
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    lastik olarak kumho yada bakabilirsin bende kıslıklarda var memnunum fiyatlarında pek fark olcagını sanmıyorum falken le

4. erdies

erdies Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    143
    Ad Soyad:
    Erdi Keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Hocam benim orjinal kumholar var şuan üzerinde hiç memnun değilim belki eski diyedir bilmiyorum ama yağmurda arabayı ben kullanmıyorum yağış hangi yöndeyse araç o tarafa gidiyor kontrol benden çıkıyor resmen o yüzden hiç araştırmadım bile kumho'yu.Kumho ecsta spt ku31 195/50/15 82V modeli var fiyatı iyi aslında ama pek yorum göremedim hakkında Falken'ıda bulmak imkansız gibi görünüyor hiçbiyerde bulamadım İstanbul'da arıycam artık bulursam alırım bulamazsam Lassa impetus revo falan var onlara bakıcam ...

5. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Velox Sport PT741

bu lastik işini görecektir sakın v desen lastik alma pişman olursun, ben coil-ex yay kullanıyorum 5cm olmasına rağmen çok konforlu getze uygun varsa düşünebilirsin ikinci el 100 liraya almıştım benimkine

6. erdies

erdies Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    143
    Ad Soyad:
    Erdi Keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    PT711 V olanı vardı aklımda aslında alternatif olarak ama önermezseniz almam bikaç olumsuz yorum okumuştum zaten aşınması konusunda daha azmış ömrü bu modelini pek araştırmadım ama sıfırı 160 TL ye kadarsa ve önerirseniz alabilirim

7. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bende Falken 914 modelini arıyorum, net ortamında sadece lastikcim.com'da buldum mail atıyorum cvb vermiyorlar. Falken disbiratörüne mail attım cvb yok. Gördüğüm lastikçilere soruyorum elimizde yok alacaksan getirelim diyorlar. İstanbulda olmama rağmen ben bulamadım :)

Petlas markasında önerebileceğim model Velox Sport PT741'dir. Şu anda Falken 914, Kumho KU31, Velox PT741 modellerine yoğunlaştım.

Aklımı kurcalayan kısım ise yılda en fazla 7 bin km yol yapıyorum, yani lastiği hiçbir zaman bitirme şansım yok. 4-5 yıl sonunda bu lastiklerin hangisi benimle devam edebilir ?

8. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    v lastik ses yapar yolda dalma çekme yapar yağışlı havada berbattır, benim arabamda var şuan marshal v desen tam bi rezalet.

9. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benim Getzimde Toyo T1R lastikler var Onur, senin bahsettiğin hiçbir olay yok. Ki yağmurlu, ıslak zeminde bu kadar yola iyi tutunan bir lastik daha görmedim. Etiketteki değeri Islak zeminde E, ses 71 Db. olmasına rağmen bu lastik böyle ise A-B-C-D- olanları tahmin edemiyorum :)

10. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    benim lastik 225 taban o yüzden yazdığım kusurlar net anlaşılıyor 185-195 tabanda farketmemiş olabilirsin ama

11. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Dediğin gibi olabilir 195 tabandan daha fazla olan kullanmadım çünkü. Toyo T1R modeli ıslak zeminde o kadar zorlamama rağmen bir defa sendelemedi.

12. erdies

erdies Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    143
    Ad Soyad:
    Erdi Keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Siz İstanbul'da bulamadıysanız ben hiç bulamam bir şansımı deniycem eğer yoksa önerdiğiniz Petlas PT741 olabilir 195 50 15 olanı 130 Lira yorumlara baktım fiyat / performans açısından alınabilirliği var. Falken'ıda netten almak istemiyorum gidip lastikçiden almak daha mantıklı geliyor oda bulabilirsem:) Sizin gibi istanbul'da olsam beklerim getirttiririm Petlasla risk alacağıma Falken'ı bekler garantiye alırım Falken hakkında 1tane olumsuz durum görmedim duymadım ...

13. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Güven edeceğim yer olsun taze lastik olsun nettende alırım. Şuan için olası bir acelem yok aslında sene sonuna doğru alırım. Falken 914 için bende olumsuz birşeyle karşılaşmadım.

Bu Sayfayı Paylaş