LPG KABLO

Forumun Sohbet Sayfası

'Sohbet' forumunda Ersin tarafından 29 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. newrophat

newrophat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    392
    Ad Soyad:
    a. ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bende bu arkadaşlardan almıştım hocam , paket içinden 2 adet h4 ampul ve 2 tane mavi park lambası çıkıyor, ayrıca bakım seti gönderiyorlar hediye olarak, hediyelerle birlikte fiyat olarak piyasaya göre epey uygun bence

onurforces bunu beğendi.
  2. newrophat

newrophat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    392
    Ad Soyad:
    a. ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    sizin şansınıza epey uzun ömürlü bir kullanım olmuş inşallah hiç sıkıntı çıkarmaz. bu malzemelerin fiyatları şu anda uçuyor , belirli bir kullanım ömrünün olduğuna dair şikayetler okuduktan sonra 2 tane h4 ampule 100 küsür lira vermek bana pek mantıklı gelmemişti hala aynı görüşteyim , şu anda kullandığım crystal visionda performans olarak gayet güzel hemde bu arkadaşların yarı fiyatına.

onurforces, Asel Kaan Efe ve santafe2004 bunu beğendi.
  3. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    forumdada kullanan çok var memnun herkes .hayırlısı olsun aldıgınız güzel güle kullanın.fiyatlar malesef kacınılmaz yükselişte.
    @Asel & Kaan Efe ahmet abide hemen hemen aynı zamanlarda almıştı sanırım benimle onunkilerdede sorun yokmuş .....fiyat açısından tercihiniz olmazsa ayrı konu bir şey diyemem

Asel Kaan Efe ve newrophat bunu beğendi.
  4. newrophat

newrophat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    392
    Ad Soyad:
    a. ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    fiyat elbette en önemli kıstaslardan birisi, bir diğer kıstasta yeterli aydınlatma seviyesi, F/P olarak gayet memnunum. bu tarz ürünlerde alternatif ekonomik seçeneklerin olması her zaman iyidir

santafe2004, onurforces ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Erhan hocam , öğle vakti gündüzden sayılmıyor mu ?, açıkçası karasal iklim var demek ki , gece soğuk gündüz sıcak. Bulunduğunuz enlem ekvatora yakın sayılır.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

erhancakmakk, santafe2004 ve smtsmt227 bunu beğendi.
  6. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Sağolun bu yakınlarda düşünemiyorum öncelikler var daha sonra biraz daha küçük motorlu az yakan birşey düşünebilirim :) yaşlı kurt bana biraz ağır gelebilir :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

santafe2004 ve smtsmt227 bunu beğendi.
  7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    H4 tip ampul var ise osram nightbreaker unlimited piyasanın en ucuz en iyi ampullerindendir, bugüne kadar alıp takmadığınıza yazık:) xenon kitlerinin kendisi yada bir tane ampülü bile en az 300-400 liraya satılıyor osram nightbreaker hala ucuz ve çok güzeldir kısaları sarı renklidir ama uzunları yaktığınızda ise beyazdır eğer H4 tipte ampülünüz varsa aynı ampül içinden iki renk ışığın nasıl çıktığına şaşırırsınız:)

geçen birisi 2013 model fb7 kasa honda civic in patlayan kendi orjinal xenon far ampülünü 380 liraya almış hemde tek ampül. xenon pek ucuz bir icat değil. Ucuzu varsa da emniyetli yada uzun ömürlü olmaz.

santafe2004 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. newrophat

newrophat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    392
    Ad Soyad:
    a. ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    merceksiz fara xenon takma gibi bir durum söz konusu bile olamaz da zaten konumuz xenon değildi, bahsettiğimiz şey piyasada iyi bilinen h4 ampullere alternatif kendi kullandığım görece daha ekonomik ve parasının üzerinde performans veren ampulü tavsiye ettim sadece, neticede bu tarz sosyal mecralarda birileri bir şeyi önerecek ki insanlarda bu vesile ile fikir sahibi olacak, nightbreaker gibi ürünlerin kullanıcısı ve yorumları çok fazla ama diğerleri hakkında pek fazla yorum yok, bizde buna son kullanıcı olarak katkıda bulunduk diyelim.

erenuzel41 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Önceden kapının önünde yıkıyordum gelen geçen bakıyor bir şeyler soruyordu. Böyle çok iyi oldu. Herkese tavsiye ederim. Yıkamacılarda sıra bekleyip parayla iş yaptıramamak, petrollerde zamanla yarışmak işin keyfini kaçırıyordu.

Evde internet Superonline ama gidiyor sürekli. Altyapı Türktelekomun olduğundan galiba.

santafe2004, smtsmt227 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Evet hepsinin alt yapısı Türk Telekom. Telekom Santrallerinden kiralık devre ile hizmet veriyolar. Akşam 7 ye doğru düzeldi sıkıntı.

smtsmt227 bunu beğendi.
  11. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bizde yeni başladı sorun.

12. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Superonline da genelde port arızası olur. Bina içindeki kutudan, eve çekilen kabloda da sıkıntı olabiliyor. Modemin sağlamlığından eminseniz, müşteri hizmetlerinden saha ekibi talep edin. Gelip bina içinde ki kutuyu kontrol etsinler.

Internet kalitesinde kablonun da çok büyük etkisi var. Kutudan modeme kadar tek parça CAT 7 kablo tavsiye ederim.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Çok sık kopma olmuyor. Arkadaşa sordum onlarda da gidip geliyormuş ama şu an düzeldi. Mesela elektrik gidiyor jeneratör çalışıyor ama internet gelmiyor elektrikler gelene kadar. Bir kere tam gün gitti o zaman da gelen Telekom ekibi modeminiz bozuk dedi, Superonline modemde sorun görmüyoruz dedi sonra kendiliğinden düzeldi.

14. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Ben bozdum abi:) yani cuma günü metro exodus indireyim dedim yaklaşık bir 35GB kadar bir oyundur kendileri bir baktım indirme hızım 480kb/s 430kb/sn sonra modem arayüzünü açtım bir de ne görsem? downstream hızım 12600kbps den 4800kbps ye düşmüş:( ancak upstream hızında ciddi değişiklik yok 768kbps den 655 kbps ye inmiş??

hemencecik telefona sarılıp 4441444 yaptım tabi çıkan hanım ablamıza anlattım dedim bu benim internetim yavaşlamış abla bana dedi ki hattınızda kopmalar var dedim kopma yok oyun indiremiyoruz bak 12000 lerden 4800 lere inmişiz vay vaaay dedim tamam bakayım dedi baktı sonra benim hat 3550kbps ye indi bekleyin düzelecek dedi iyi dedim bekledim düzelmedi, ertesi gün yine aradım bu sefer bir abimiz çıktı dedim yavaş geliyor akmıyor aradım batırdınız iyicene ve ttnet teki bu abimiz diyor ki bakınız şu modeme bi belki modem çok ısınmıştır?? dedim sen ısınmışsın orada:) bu modem 6 senedir hiç kapanmadı yanında durunca ben üşüyorum dedim:) sizin pikatel e benzemez bu dedim:) wifi den falan şikayetim yok zaten bütün mahalle kullanıyor istediğimde benim interneti bilgisayar direk 1GB/ saniye veri hızındaki ethernet kablosuyla modeme bağlı modem de dışardan gelen kabloya arada telefon splitter falan hiç yok dedim demez olaydım kontrolleri gerçekleştiriyorum dedi ve hızım 4800 den 3550 lere indik iyice kullanamaz oldum interneti benim Metro Exodus torrent indirmesi 6 ay sonra biter falan diyor delirecem:)

sonra tekrar aradım yine bir ablamız çıktı dedim ki bak bozuldu iyicene yavaşladı sizi aradım aradıkça sordukça daha beter oldu ne yapalım buna?? dedi ben arıza kaydı açayım baksınlar telefona mesaj falan geldi bakıyoruz ediyoruz şeklinde sonra 48 saate hazır dediler bekledim pazartesi sabahın 7:00 sinde mesaj geldi yaptıııık oldu bakın bakalım nasıl diye modemi aç kapa yaptım hiçbir cihaz bağlı değil ve telefondan 192.168.1.1 arayüze girip baktım hala 2048 kbps downstream ve 612kbps upstream hızını görünce sabah işyerinde tuvalete gidip yaktım bir sigara sonra Twitter dan döşendim ttnet destek e özel mesajı

yaklaşık bir 700 karakter mesaj yazdım bütün detayları ve teknik verileri iliştirdim. Dedim böyle giderse feshederim sözleşmeyi gider Bizim İnternet ISS den sözleşir alırım kablosuz sim kartlı ufak bir kutudan ibaret aylık 55 lira mis gibi. ( buda çok kötüymüş bir sürü şikayeti var:) )

15 dakika olmadı Safiye hanım beni aradı:) beyefendi ben bu mesele ile özel olarak ilgileneceğim merak etmeyiniz dedi ekipleri yönlendirdim dedi, bende dedim bakın şu anda evde değilim işyerindeyim uzaktan modem ile haberleşme kuramıyorum çünki internet yavaş DDNS açamıyorum haliyle ve eğer ki bir Domain işletsem batıracaksınız beni mahvedeceksiniz yani iyi ki keyfi kullanıyorum bu interneti de sıkıntı olmuyor, yani internetim var ama yavaş ve kopma falan yok sadece yavaş çalışıyor veri akmıyor:)

Akşam eve geldim 4800kbps olmuş:) bekleyeceğim sabredeceğim düzelecektir hemen kıyamet kopartmaya gerek yok burası Türkiye buna da şükür:)

Yani wake on lan falan düşünüyordum ben eve gelmeden kapalı olan bilgisayarı telefondan bir komut ile açıvereyim ben başına oturana kadar ısınsın böyle diye hatta kendinden server sunuculu, torrent istemcili, cep telefonundan internet yayını yapabilen, yazıcı ve sabit disk gibi ekipmanlar takılabilen adsl adsl2 adsl2plus vdsl ve vdslplus şeklinde protokollerin alayını destekleyen mükemmel bir modem e sahibim.

Geçen hafta 60gb tan iki tane oyun çektim dakar rallisi 2018 i indirdim beğenmedim sildim başka yerden indirdim kafadan 120 gb burada yedim bunun dışında nascar 3 nascar 4 birçok 45-60 dakikalık youtube belgeseli ve tonlarca html sayfa açtım haliyle en az 350-400gb yemişimdir

haliyle gitti hepinizin interneti:) kusura bakmayın:) eskiden 45 lira veriyordum şimdi full sınırsız dediler zamladılar ve şu an aylık 75 lira veriyorum bu zıkkıma şunu bir düzetsinler bilgisayarı kapatmayacam sabahtan akşama kadar GTA5 indirip indirip silmezsem intikamımı almazsam bende Eren değilim hadi bakalım TTNET efendi:) 12 Terabayt depolamam var hemde ev ortamında nerdeyse ufak çaplı bir şirket server ı kadar,

az kaldı bu evden radyasyon fışkıracak:) PC yi de yeni topladım Metro Exodus diyorum bakın onu bile kaldırıyor bu makina TTNET e neler yapmaz:) sömürür bitirir,

şikayet var com da en fazla şikayet sahibi şirketlerden birisi Türk Telekom, bence biz Türk insanı olarak bu internet servis sağlayıcılarını pek iyi kullanamıyoruz gibime geliyor. Gerekirse sıfırdan eve mahalleye cebimizdeki parayla kendimize özel hat çektirip ara ekipmanlarını da cebimizdeki parayla döşetip pek ala Türkiye yi kablo cehennemine çevirerek memleketin ücra köşelerini bile veri bankası haline getirebiliriz uydu çanaklarıyla karşıdan karşıya taşınacak verileri uzaklara yansıtabiliriz ama insaniyet namına hayır işi için bunları nedense yapmıyoruz herşeyi devletten bekliyoruz devlet te yapmıyor ve olmuyor sonra:) internet kopuyor bozuluyor yavaşlıyor hizmet veremez hale geliyor.

Görüşeceğiz seninle TTNET:) görüşeceğiz..... şu hız bir düzelsin musluğu açacağım açık bırakıp gideceğim uzaklara.... 6 senedir tık demiyordu bu internet bozulmak için yeni PC toplamamı beklemiş resmen, sanki garezi var bana.

Evet internet bu aralar bozuk arkadaşlar.

YasinD., rpurcek ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  15. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC

Bal kalitesi farkediyor mu acaba :)

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

YasinD. ve Tilki bunu beğendi.
  16. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Bu arada gözünüz aydın arkadaşlar wikipedia açılmış, her yerden girilebiliyor. Artık oradan mitsubishi nin bütün ürettiği motorlara hyundai nin tarihçesine tekerleğin icadına kadar rahat rahat VPN ile uğraşmadan okuyabiliriz:) hayırlı uğurlu olsun. Bir tane sayfadaki bir cümle için koca siteyi kapattılardı ya bit için ormanı yakmak gibi birşey bu vallahi nasıl bir düzende yaşıyoruz anlamak zor.

Benim kızın hatırına ilk okula yeni başladı geçen sene oradan ders çalışır artık. Tabi yine kapanmaz ise.

Ruhi Çenet anlatıyor geçenlerde bakıyorum adam hindistan dan yazılım mühendisi olarak çıkmış hindistanda çalışmayı sevmemiş illa vatanım demiş ve ben yutubır olacağım diyerek Türkiye ye gelmiş nasıl olsa paralar reklam gelirinden gugul amcadan gelecek ama birde ne görsek taak diye youtube u kapattılar o sene, adam diyor resmen aç kaldım üç ay boyunca 5kg luk tahin kutusunu yavaş yavaş ekmekle sıyırdım öyle hayatta kaldım diyor şimdi para basıyor gerçi Allah daha çok versin, eskiden televizyonlarda Saadettin Teksoy lar falan vardı onlardan iyidir bu adam yine.

17. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Tek marşla motoru hiç uzun süre stop edip soğutmadan en az 30-40km kadar mesafe boyunca gazlayarak yol yapın eksoz katalitik konvertör ve motor yağı iyice temizlensin düzelebilir sonrasında mutlaka her gün çalıştırıp en az 6-7 km gezin düzelebilir.

düzelmezse:

Tam sentetik en kalitelisinden bir motor yağı ile yağı yenileyin, servisten orjinal yağ filtresi hava filtresi alıp değişim yapın, yine servisten orjinal buji kablo takımı ve sanayiden parçacıdan NGK BKR5ES11 kodlu buji yada Champion RC10YC4 buji alıp güzel bir işçilikle taktırın tamircinize yada kendiniz yapabilirseniz olur serviste yaptırmak şart değildir ama parçaların orjinal olması önemlidir,

NGK Champion dan bence daha iyi. Hava filtresi ve motor yağı filtresi mutlaka orjinal olacak yan sanayi filtrelerin geçirgenlik özelliğine güvenim yok zaten yan sanayi yağ filtreleri bu sebeple subap iticilerini bozabiliyor.

Getz uzun süre çalışmadan yattığı zaman ilk çalışmada anormal şeyler yapar, ben bir keresinde 8 gün yatırmıştım ve sonra titreyerek çalışmıştı hayatımda bir kere bunu gördüm bir daha da Getz i asla o kadar yatırmadım ve daha sonra hiç yapmadı çünki hergün çalıştırıp 8-10km yol yapardım sıkıntı yapmazdı

LPG var ise bu dediklerimin hepsini boşverin işe yaramayabilir. Ben 9 sene lpg siz Getz e bindim:) Getz çok güzel arabadır.

Sıfır kilometre Honda Civic aldım onda da ilk 300-500km bitene kadar sabahları ilk çalışmada devir saati 1300-1600 devir arası sallanır kendi kendine hırın hırın gaz verirdi neticede sıfır araba bu belli bir süre çalışmadan depoda yada bayide veya taşıma esnasında 15-20 gün yatmış bir araba ama her gün çalışa çalışa şimdi sabah soğukta sabit 1500 devirde çalışıp sonra 800 devir rölantiye iniyor otomatik vites D de iken frenle sabit durduğu yerde titremiyor bile. Ama yeniyken çok anormallikleri vardı bence bu da zamanında biraz yattığı için. Yani sadece 7 gün çalışmadan yatan yepyeni bir araba bile durduğu yerde bir sürü sıkıntı çıkarır, ben arabayı hiç yola çıkartmasam bile eğer iki gün yatmışsa durduğu yerde çalıştırıp 8-10 dakika öylece boş çalıştırdığım olur bazen, klimayı da açarım gaz devirdaim yapsın.

suleymanozer bunu beğendi.
  18. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    h4 osram olanı 3 sene hyundaide , philipsinkinide 2 sene focusda kullandım hiçbir sorun yaşamadım ikiside aynı ,gerçek görüş aydınlatması en mükemmel lambalardır diğerleri fasa fiso. çok aşırı kaliteli değilse led ve xenon çabuk bozulur

19. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    5 kavanozu 100 TL olandan koyduysa pek fark etmemiştir.

Eski mekanik elektrik saatlerinin üzerine de, çark yavaş dönsün diye büyük mıknatıs koyarlardı.

20. Özgür Şimşek

Özgür Şimşek Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Özgür ŞİMŞEK
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    TEŞEKKÜR EDİYORUM ÖNCELİKLE VİDEO ÇEKME ŞANSIM OLMAMIŞTI TELEFON YANIMDA DEĞİLDİ, ANCAK AKŞAM İŞ ÇIKIŞI DEDİĞİNİZİ YAPTIM ARAÇTA HİSSEDİLİR DERECE DÜZELME OLDU ANCAK YİNE DE DEDİĞİNİZ KONULARA BİR BAKTIRACAĞIM, ACABA BENİM SÜRÜŞÜMDEN DOLAYI ARACA ZARAR VERİYOR OLABİLİR MİYİM ARAÇ 1.4 DOHC BENZİNLİ LPG YOK NORMALDE 2500-3000 ARASI VİTES DEĞİŞTİRİRİM ANCAK 2. VİTESTE 2000 DEVİRİ GÖRDÜĞÜ ZAMAN ARABA BAĞIRMAYA BAŞLIYOR VİTES YÜKSELTİYORUM BU DA ARACA BİR ZARAR VERİYOR OLABİLİR Mİ?

Bu Sayfayı Paylaş