LPG KABLO

Forumda Elantra Kullanan Taksici Var Mı?

'Yeni Elantra Forum - Club (AD; 2015–20XX)' forumunda omrtgc tarafından 13 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. omrtgc

omrtgc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Ömer Faruk
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Lpg li elantra veya başka model araç kullanan taksici abilerimiz varsa bu lpg de subap ariza olayı başlarina geldi mi bu söylentilerin aslı nedir. Neden honda toyota gibi markalarda bu söylentileri duymuyoruz.

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    lpg de supap erimesi olayı ilk olarak Opel markasında yaşandığını duyduğum bir mevzudur, supapların imal edildiği malzeme magnezyum alaşımı ise bu magnezyum malzeme ağırlık olarak demire nazaran çok hafiftir ve haliyle hafiflik ile motorda hareketli parçalarda performans ve yakıt tasarrufu sağlayan birşey ayrıca magnezyum ucuz ve kolay işlenip imalat yapılabilen bir malzeme olup ısı dayanımı diğer çelik malzemelere göre düşük olan daha kolay eriyen bir metaldir,

Lakin uzakdoğu üretimi motorların hemen hemen hepsinde supap ve pistonlarda genellikle yüksek dayanımlı çelik malzemelerin kullanıldığı araç tanıtım kataloglarında bile yazıyor artık. Dolayısı ile hyundai magnezyum supaplı bir otomobilden daha fazla benzin yakar ama lpg nin çilesine daha çok dayanır.

Honda da aynı şekilde uzun süre kötü ve hor kullanıma, bakımsızlığa dayanabilen motor ve şanzıman ürettiği birçok yerde yazılır konuşulur kaleşnikof gibi motorları vardır honda nın jeneratörden çim biçme makinesine K serisi güçlü sportif motorlara kadar hepsi dayanıklılıkta birçok rakibinin üzerindedir

İşin gerçeği ise eğer lpg ayarı düzgün biçimde yapılırsa yani motorda aşırı fakir karışım yada aşırı zengin karışım oluşturulmaz ise ve kaliteli ve kabiliyeti yüksek OBD li kitler gibi lpg kitleri kullanılırsa montaj düzgün yapılırsa Opel bile supap eritmez

Şunu da ekleyeyim forumda konuşulan yazılan birçok konu ve mesaj gördüm daha hyundai si supap eriten kimse görmedim ben şahsen ama lpg yüzünden hava filtre kutusu patlatan var eksoza yanmamış lpg kaçırıp eksozu parçalayan var:) onları gördüm mesela

Daha dün en yeni kasa 2017 yada 2016 model bir elantra ticari taksi yanımdan geçti gitti evet elantra dan ticari yapmışlar. Hatta Gebze de ticari Cerato da var ve yeni model.

deza ve omrtgc bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

o dediğin markalarda da bolca bolca oluyor, neden olmasın. yanlış lpg ayarı sonucu yeni tip her araçta oluyor.

bir yakınımın benzinli aurisinde ve başka bir corollada yaşadı.

acenteden lpgli alınan civiclerde subaplar değiştiriliyormuş zaten, bu sonradan lpg takılan civiclerde subap sorunu görülüyor demektir.

deza bunu beğendi.
  4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Eren ankarada yeni elantra taksi çok var. mis gibi biniyorlar.

erenuzel41 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş