LPG KABLO

Evde bakılabilen evcil hayvan tavsiyeleri

'Hayvanlar Alemi' forumunda MSC tarafından 16 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    hayvan beslerken çok ciddi bir sorumluluk alıyoruz.

hayvanın ihityaçlarını karşılamak zorundayız.

ayrıca özelikle akvaryum için çok küçük hacimlerde balık beslenmesi çoğu zaman balıklara eziyet oluyor.

muhendus bunu beğendi.
  2. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW

En güzeli muhabbet kuşu yada papağan ben alali 3 sene oldu Öğrenci evinde tek kalıyorum ikimiz yaşayıp gidiyoruz arada kavga ediyoruz arada konuşuyoruz ev arkadaşım oldu iyice konuşuyo sevdiriyo stresimi atıyorum sevince
    kuş beyinli derler ama bey efendi kızınca küsüyo bana yaklaşmıyo yarim saat bir saat uğraşıyorum barismak için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gokhan06, muhendus ve cenker_baba bunu beğendi.
  3. newrophat

newrophat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    392
    Ad Soyad:
    a. ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    rotweiller, muhabbet kuşu ve akvaryum balığı besledik.

içlerinde en çok sevdiğimiz rotweiller oldu, kocaman hayvan ama dünyanın en mülayim canlısı olabilir (sevdiklerine karşı) bahçeli müstakil evimiz vardı gezdirme dolaştırma gibi şeyler içinde zaman olunca hem hayvan hem sahibi için müthiş bir şey köpek beslemek, askere gittiğimde iş yerinin deposunda hırsızlık yapmak için zehirleyip öldürmüşler, yaklaşık 8 yaşındaydı, büyük bir yıkım olmuştu, o dönem gençlikle ve öfkeyle yapanları bulabilseydim çok kötü şeyler olabilirdi.

muhabbet kuşunu evlendiğimiz sene eşim evde yalnız canı sıkılmasın diye almıştım fakat hayvan ağır depresif bir türdü ne uçuyor ne ötüyordu sevmek için elimize aldığımızda paramparça ediyordu elimizi :) arkadaş aldık yanına yine değişen olmadı baktım düzelme ihtimali yok birde bebek haberi alınca anneannemin mahallesinde komşunun çocuğuna vermiştim.

japon balığınıda kızım balık istediği için aldık fakat fanus bu hayvanlar için resmen ölüm kampı gibi, gayet sağlıklı görünen balıklar aniden mefta oluyordu, çocuk suyun üstünde yan yatmış balığı gördüğünde olayı idrak edemiyor ama öldüde diyemiyorsun çok kötü bir durum. sonra orta boy akvaryum süsler ciklet vs... birkaç tür balık aldık hayvanlar ölmesin diye fakat bu seferde koku sorunu olmaya başladı, maksimum 3 günde suyunu komple değiştirmezsen kokuyor kocaman akvaryum boşaltmak mesele, çok afedersiniz suyu değiştirir değiştirmez zıçmaya başlıyorlar zaten taşların arasına kadar tek tek elinizde yıkamanız lazım yoksa 1 günde eski halinden kötü oluyor, baktım zahmeti çok, birde yaz tatiline gidiyoruz akvaryumu taşıma birisine verme şansı yok, kimsede balık beslemiyor bende aldım tüm balıkları temiz büyük bir fanus ve ufak bir akvaryum vardı hiç kullanmadığım onunla beraber petshopa götürdüm dedim size balık getirdim, adam şaşırdı abi biz satın almıyoruz satıyoruz dedi :) bende yok dedim size vereceğim bunları, sizde hevesle isteyen özellikle durumu olmayan bir çocuk olursa ona vereceksiniz 10 TL de para verdim yem ve damlasınıda verirsiniz diye.

o gün itibariyle evde hayvan bakmak konusunu bahçeli müstakil bir eve geçene kadar öteledim ama yerim müsait olursa köpek ve kedi besleyeceğim mutlaka, özellikle apartmanda yaşayan ve hayvan bakmak isteyenler için evde hayvan bakmak konusu ciddi araştırma ve sorumluluk gerektiriyor.

cenker_baba bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş