LPG KABLO

Erzincan Hayat Plaza

'Doğu Anadolu Bölgesi' forumunda ottoman24 tarafından 16 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. ottoman24

ottoman24 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar uzunca bir süredirçeşitli sebeplerden dolayı forumda yazmıyordum,eski arkadaşlar beni tanır,sizleri bilgilendirmek için girdim ve çok önceden yazdığım mesajımı değiştirdim.
    Gelelim asıl konuya;yıllardır mücadele ettiğim bir konuda haklı çıktım ve ortalık karıştı,kendilerinin haklı olduğunu kabul ettirmeye çalışıyorlar.Konu aracıma 38 bin km. dir shell 10/30 yağ konuyor ve shell firmasıyla yaptığım yazışmada benim haklı olduğum ve bu yağın ağır vasıta yağı olduğu ve benim aracıma uygun olmadığını ispatladım.Tabi adamlar beni bastırabilmek için seslerini yükseltip saygısızlığa işi vurunca benim de sizinle işim bitti dedim.Aracı bayram sonu bakım için Trabzon'a götüreceğim.castrol edge turbo diesel 5/40 yağ aldım 6 lt.serviste aracımın yağını bu yağla değiştireceğim.Servisin bana verdiği fiyat yağ hariç 110 tl. oldu,ancak bu ek işlemlerle belki 150 tl. civarına gelebilir.Servise gidince bu iş tam olarak belli olur,yağıda 100 tl. ye aldım,aracın arkasında duruyor.

Bu işinde peşini bırakmayacağım Hyundai assan'a mail attım,geri dönmezlerse bu defa telefon ile arayacağım.Şikayet sitesine de durumu yazacağım,tüm yakın çevremede sözlü olarak durumu bildireceğim ki herkes tedbirini alsın.

Sizlerde araçlarınıza bakım yapılırken lütfen yapılan işlem hakkında detaylı bilgi alın ve aracı bırakıp gitmeyin başında bekleyin.Her servis böyle değil tabi ama gene de işi şansa bırakmamak gerekiyor.Hayat Otomativ benim gözümde güvenilirliğini yitirmiştir.Sizleri durumdan haberdar etmek istedim.Saygılarımla.

Düzenleyen : ottoman24

2. by lorenzo

by lorenzo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben tamamen aksini düşünüyorum.
    20.000km periyodik bakım için servise gittimdışarıda özel servise gitsem hem daha kaliteli işçilik hem güleryüzhemde daha uygun fiyat bulurdum.eleman kalitesinin biran önce artırılması görüşündeyim.
    bence bu bölgede her zamanerzurum kuzey otomotiv...

3. skull

skull Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bente katılıyorum. servis benim içinde hayal kırıklığına neden oldu. mecbur kalmadıkça gitmek istemiyorum. bu nedenden dolayıda yıllık bakım için trabzon yada erzuruma gitmeyi planlıyorum.

4. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşlar doğu anadoğlunun en büyüğü sanırım kuzey olamalı ama sonuçta hyundai nin Türkiye de ilk ve tek bütün servislerinde iso 9001 ve TSE elgesine sahip olan tek marka olduğunu biliyormuydunuzyani bütün servisleri çok özel hizmet veriyor.
    Düzenleyen : Davtor

5. efe1988

efe1988 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ya zaten dışarda iş yapabilen adam kendi servisini yada dükkanını açar gerisinde bişey dememe gerek yok sanırımhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    gebze gör-tan a ugramadınız galiba..https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

7. ottoman24

ottoman24 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar Hyundai Hayat Otomotiv hakkında ki yazımı sizi bilgilendirmek için güncelledim,bakarsanız iyi olur.Saygılarımla.

8. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    10-30 agır vasıta yagı değildir hafif ticari araclarda kullanılır..bu yagı ilk elf firması fordun TDCI motorları için çıkardı..şu an tucson un motorunda kullanılan yagda castrol 10w-30 dur..nitekim kullanım klavuzunda da bu yag uygundur denir..sizde kullanımm klavuzunuza bakıp ona göre karar vermelisiniz..

9. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ağır vasıta İçin 20-50 idealdir..

10. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    20-50 eski teknoloji motorlarda kullanılır..su anda bir çok avrupa firmasında bu yag kullanımdan kalkmıştır..yeni nesil agır vasıta motorlarda 15-40 10-40 gibi yeni yaglar kullanılmaktadır..

Düzenleyen : Yusuf

11. ottoman24

ottoman24 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Doğrudur shell bu yağı ford connet ve transit araçlarına uygun olduğunu belirtiyor.Ancak bana shell firmasından gönderilen yazıda bu yağın ağır vasıta yağı oldu ve hafif ticarilerde de kullanıldığı bildirilmiştir.Ayrıca shell 'in sitesinde bu yağ ağır vasıta yağı listesinde yer almaktadır.

Kullanma klavuzunda 0/30 ile başlayıp 15/40 'a kadar uzanan bir yağ yelpazesi var ki,aracın kullanıldığı iklim ve kullanım koşullarına göre yağ belirlenir yazıyor.Shell firması ise kışın Erzincan'da,yazın ise İzmir 'de ikamet eden araca 5/40 yağı öneriyor ki diğer firmalarda bu konuda hemfikir.

Neyse benim amacım sizleri bilgilendirmek yönündedir.Gene de kararı siz araç sahipleri vereceksiniz,konu açılış mesajındaki yanlışlıktan dolayı hiç bir arkadaşımın canının sıkılmasını istemediğimden dolayı bu yazıları yazmak durumunda hissettim kendimi.Saygılarımla.

Bu Sayfayı Paylaş