LPG KABLO

Era Alacağım Ama Kararsızım

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda cbaslilar tarafından 31 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. ayer

ayer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    AHMET YAŞAR ERDEN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    örnek verebilirmisiniz;
    2013 de 2.el olarak 30 000 tl ye malettim 2010 model otom.diz. 54000 km.select donanımlı.
    bu fiyatlara dizel otomatik ve full donanımlı başka seçenek ne olabilir. ben zaten alırken bu paraya dizel otomatik ne alabilirim diye aradığımda başka seçenek yoktu.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Eylül 2014
  2. kartalacar

kartalacar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    cem cem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Slm arkadaşım marka fanatizmi yapmadan era yı inceleyecek olursak en önemli özellikleri 2. elinin iyi olması,çok sorun çıkarmaması,ucuz yedek parça saglanabilmesi ve genelde orta seviye ustalar tarafımndan da tamir edilebilmesi, yakıt tüketimin de az olması bende 1,4 era var lpg li sürekli opetten yakıt aldım uzun yolda full bagajlı 3 yetişkin 2 çocuk(çocuk ların biri 8 digeri 12 yaşında) en son ölçüümde km de 0,176 krş yaktı 389,6 km yolu 68,92 tl ye doldurdum hatta bu km çok az bir kısmıda şehir içi 3/4 kere çok kısa mesafe kullandım bu saydıklarım eranın iyi satın alınabilir oldugunu gösteriyor bence tüm eralarında piyasası aynı oranda hızlı degil bence en çok tutulanı 1,6 motor olanı ondan sonra 1,4 olanı tutuluyor dizel seçenekler ve otomatik şanzumanlı olanları 1,6 ve 1,4 e göre nispeten daha yavaş gidiyor(yanlış anlaşılmasın 1,6 ve 1,4 motora göre yoksa satılmama gibi bir durumdan bahsetmiyorum) bu arabanın begenmedigim yönleri ise araba plastik kalitesi bence alt seviyelerde araba yolda zıplıyor ve yüksek süratlerde bana güven vermiyor kanımca eger bir kişi çok fazla km yapmak için almıyorsa şehir içi kulanım için düşünüyorsa param deger kaybetmesin istedigim zaman zorlanmadan satayım diyorsa(istisnalar hariç tabii) era almalı ha yok ben çok km yapıcam şehirler arasıçok km yapacam güvenlik konfor vs aryorum diyorsa başka seçeneklere yönelmeli sonuç olarak ben kullanıyorum bu arabayı satsam yine hyundai birinci tercihim olur saygılar...

3. kartalacar

kartalacar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    cem cem
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Slm arkadaşım marka fanatizmi yapmadan era yı inceleyecek olursak en önemli özellikleri 2. elinin iyi olması,çok sorun çıkarmaması,ucuz yedek parça saglanabilmesi ve genelde orta seviye ustalar tarafımndan da tamir edilebilmesi, yakıt tüketimin de az olması bende 1,4 era var lpg li sürekli opetten yakıt aldım uzun yolda full bagajlı 3 yetişkin 2 çocuk(çocuk ların biri 8 digeri 12 yaşında) en son ölçüümde sakin kulanımda 90/100 km hızda km de 0,176 krş yaktı 389,6 km yolu 68,44 tl ye doldurdum hatta bu km çok az bir kısmıda şehir içi 3/4 kere çok kısa mesafe kullandım bu saydıklarım eranın iyi satın alınabilir oldugunu gösteriyor bence tüm eralarında piyasası aynı oranda hızlı degil bence en çok tutulanı 1,6 motor olanı ondan sonra 1,4 olanı tutuluyor dizel seçenekler ve otomatik şanzumanlı olanları 1,6 ve 1,4 e göre nispeten daha yavaş gidiyor(yanlış anlaşılmasın 1,6 ve 1,4 motora göre yoksa satılmama gibi bir durumdan bahsetmiyorum) bu arabanın begenmedigim yönleri ise araba plastik kalitesi bence alt seviyelerde araba yolda zıplıyor ve yüksek süratlerde bana güven vermiyor kanımca eger bir kişi çok fazla km yapmak için almıyorsa şehir içi kulanım için düşünüyorsa param deger kaybetmesin istedigim zaman zorlanmadan satayım diyorsa(istisnalar hariç tabii) era almalı ha yok ben çok km yapıcam şehirler arasıçok km yapacam güvenlik konfor vs aryorum diyorsa başka seçeneklere yönelmeli sonuç olarak ben kullanıyorum bu arabayı satsam yine hyundai birinci tercihim olur saygılar...

4. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Dizel otomatik seçenek çok. O paraya sonata bile bulurum. Ben kilometre veya modelden bahsetmedim.

5. ayer

ayer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ad Soyad:
    AHMET YAŞAR ERDEN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Evet. model, km kriteri aramazsanız çok.
    doğru, o da ayrı bir düşünce..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Eylül 2014

Bu Sayfayı Paylaş