LPG KABLO

Elentralar nasıl

'Elantra Forum - Club' forumunda yahyaglr tarafından 3 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Misafir

Misafir Guest

Neden.....https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley6.gif

2. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım 1.5 gls accent hiçbir zaman 1.6gls elantra ile boy ölçüşemez elantra ağır araba olduğu için gittiğini fazla hissetmezsin ama accent sana belki bu yüzden daha atak gelmiştir.Dimitri arkadaş elantra nın dizelide var ama ülkemizde satılmıyor bildiğim kadarıyla 2002 ylında 2.0 dizeli bulunmaktason kasanın verilerini bilmiyorum ama onda da dizel var

3. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Coşkun bey bu sitede daha 2 aydır varım ve gördüğüm kadarıyla herkes size saygı duyuyor ve size birçok konuda bilgi danışıyor ve ben de sizin en azından benden çok bildiğinizi umduğum için öyle yazdım tabi olabilir bir takım modeller tam olarak bilinemeyebilir saygı duyarım ben sadece elantra konusunda mış lı geçmiş zaman eki kullandığınız için yani bilmiyor muşsuz anladım ve öylesine o şekilde yazdım tek neden var o da bu.

4. Dimitri

Dimitri Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    189
    Ad Soyad:
    Özhan Tok
    Dimitri arkadaş elantra nın dizelide var ama ülkemizde satılmıyor bildiğim kadarıyla 2002 ylında 2.0 dizeli bulunmaktason kasanın verilerini bilmiyorum ama onda da dizel var

Tşk ederim davtordizeli oldugunu şu anda ögrendim ülkemizde satılmıyor olmasıda garip satılsaydı admiri almadan önce elentra alırdım

5. Misafir

Misafir Guest

Doğrudur, benim Hyundai ile tanışmam yaklaşık 1 sene önce idi,daha önce Hyundai markası hakkında pek bir bilgim yoktu, danışma konusuna gelince dikkat etmişseniz Era hariç"Hyundai markaotomobiller" konusunda'ki konulara pek girmemişimdir, çünkü tanımıyorum, tanımadığım yada bilmediğim şeyler hakkında da yorum yapmak bana doğru gelmiyor, genelde "teknik konularda" destek vermeye çalışıyorum..https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

6. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Dimitri arkadaşım bilgi verebildiysen ne mutlu bana zaten sitenin amacı da bu değil mi keşke şu elantranın 2.0 ını da getirselerdi o zaman dediğin gibi era dizel yerine elantra satılırdı ve şu an olduğundan 2 kat fazla olurdu ama demekki bir düşündükleri var benzinlisini satmışlar. Coşkun hocam bakın bunu bilmiyordum 1 senedir hyundai de olduğunuzu neyse önemli değil herkes her bilgiyi bilemez zaten burda insanlara yardımcı olduğunuz için de ayrıca teşekkür ederim.
    Düzenleyen : Davtor

7. gbasaran

gbasaran Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hala karar vermediyseniz bir Elantra kullanıcısı olarak görüşlerimi sunayım.

Öncelikle şunu belirteyim ki sınıfındaki araçlardan hiçbir eksiği yoktur; gayet hoş ve konforlu bir araçtır.

Elantra için özel olarak söylenmesi gereken bence şudur:
    Elantra'yı benzer donanımlı diğer modellere göre %25 - 30 ucuz alabilirsiniz ancak satarken de zorlanıp, fiyat kırmak zorunda kalabilirsiniz. Elantra,sık araç değiştirmeyenler içiniyi bir araca ucuza sahip olma imkanı sunuyor.

Elantra benim beklentilerimi karşılıyor. Şu kadar söyleyeyim; benim aracım 2004 model, 50000'de, satmayı düşündüm, vazgeçip lpg taktırdım. Ufak tefek çizikleri var; bütün araca kaporta-boya yaptırıp 4-5 sene daha binmeye karar verdim.

saygılar

8. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım gerçekten o donanım ve özelliklere göre rakiplerinden uygun ve o fiyata o konfor gerçekten bulunması zor bir özellik ama satışı konsunda sana katılmıyorum çünkü elimden 1 elantra geçti ve çok kısa zamanda sattım ben müşteri bulmadın enteresandır müşterisi geldi bu araba çok hoş dedi ve aldıben o kısa zamanlı da olsa kullandığım süreçte memnun kaldım şu an zaten iyce tanınmıştır ve her şekilde kendine müşteri bulabilecek bir model ve şu an hangi arabayı satarken fiyat kırılmıyor?Bence arabanızı sevin ve ona güveninçünkü o verilen parayı fazlasıyla hak ediyor.

9. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bahsi geçen yani ülkemizde son olarak gelen güncel kasa Elantralarda kullanıcılarından duyduğum tek şikayet arka amortisörlerin gazla olmasından ötürü lok lok ses gelmesi + çukur v.s gibi yerlerde aracı fazla sarsması. Bunuda arka amortisörleri yağlı ve kaliteli olanlara değiştirerek gidermeleri. Bunun dışında bir problem çıkarmadığını söylediler. Diğer husus ise gösterge ışıkları Vw grubundaki gibi mavi ve kırmızı olmasıymış...

10. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bahsi geçen model ile ilgili kullandığım süreç içerisinde özellikle avrupa yollarına göre üstün konfora yöneliktasarlanmış süspansiyon ülkemize geldiğinde durum biraz değişiyor ve söz konusu lok lok sesler olabiliyor ama bi ara hyundai bayilerinde bu amortisörleri ülkemiz şartlarına daha uygun olanıyla değiştiriyorlardı şimdi var mı bilmiyorum ama değişmek mümkün aslında o ses çok da rahatsız edici bir ses değil çünkü yalıtımı özellikle de motor yalıtımı iyi yapılan elantralarda motor sesi de kolay kolay duymadığınız için duyduğunuz tek ses o ses sınıfına göre normal frekanslarda olsa bile başka bir ses olmadığı için öne çıkıyor bence bu da problem değil.
    Düzenleyen : Davtor

11. akg58

akg58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Süper bana göre, hurdaya çıkartana kadar binmeyi düşünüyorum. Ucuz konforlu daha ne olsun. Yakıtı biraz fazla gelebilir onada lpg taktırırsınız olur biter. Her güzelin bir kusuru vardır.
    Düzenleyen : akg58

12. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Evet güzel araba nitekimbildiğim kadarıyla abd de2009 yılının sınıfında en az arıza çıkaran aracı en güvenli ve en kaliteli aracı seçilmiş bir model ve geçen yıllar da da bu ödülü bi kaç kez daha almış hyundai elantrayı gerçketen kaliteli yapmış fazla yakmıyor ama lpg nin fiyatını hiçbiri tutmaz ama kasa da ağır 1400 kg a yakın ağır araba.

Bu Sayfayı Paylaş