LPG KABLO

Elantra almak ve almamak için 3'er sebep söylrmsnz

'Elantra Forum - Club' forumunda smallll tarafından 20 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. ufukorhan_era

ufukorhan_era Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracın performansı super...tuplu olunca benzin sorunu da olmuo:D fazla para gitmiyor...97 kasa 1.8 lantra war arkadasımda super...tavsiye ederm..3 neden bulamadım ama...

2. 06eser

06eser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    SLM.. small
    Forumda elentra aradığınız okudum. Bende 2006 model new elentra var. satıyorum. Son fiyatı 17.000.-tl olur. düşünürsen görüşelim...
    Düzenleyen : 06eser

3. smallll

smallll Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    km ve arac durumu konusunda aydınlatabilir misiniz...ve bulunduğunuz il neresi...

4. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bilgileri doğruysa samsun yazıyor https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif
    özelden mesaj atıp araçla ilgili sorularınızı yöneltirseniz daha çabuk sonuç alırsınız bence, burdaki mesajı görene kadar zaman geçer,
    özel mesajı siteye girince hemen görecektir https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

5. smallll

smallll Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ok özelden yazışmak daha mantıklı.tşkrler

6. memisoglu

memisoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    öncelikle araç alınırken kriterlerin belirlenmesi gerekir.elantra kullanıcı profili genellikle 15000-16000 fiyat aralığında araç arayanlar ve genellikle sabit gelir ile çalışanlar.bu fiyat aralığında yüksek modelli düşük km li c sınıfı araç olarak karşımıza mitsubishi lancer ve hyundai elantra çıkıyor.iki araçta sınıfında gerekli donanımlar,yeteri konfor ve iç mekan yeterli bagaj kapasitesi ve uygun yakıt tüketimi ile karşımıza çıkıyor.lancer parça fiyatları olarak biraz geri kalsa da sorunsuzluk çerçevesinde kendini öne çıkarmayı başarıyor.

makyajlı elantra 1.6 gls modelinde 4 hava yastığı,abs,4 tekerde disk fren,,alaşımlı jantlar,dijital klima,elektronik destekli hidrolik direksiyon,merkezi kilit ve alarm, cd çalarlı teyp ve 4 hoparlor+2 küçük hoparlör,isofix bağlantısı,4 cam otomatik,deri direksiyon deri vites topuzu ve bilgi ekranı ile yukarıda belirttiğim kullanıcı grubunun istediği yeterli donanım seviyesini sunuyor.

iç mekan kalitesi olarak 00'li yılların japon otomobilleri ile aynı seviyede bir mekan sizi karşılıyor.bir golf IV veya astra F kadar kalite hissi uyandıran iç mekana sahip olmasa da ergonomi olarak konsol yeterli.ayrıca gösterge aydınlatmasının mavi ve kırmızı renklerde seçilmesi biraz sportiflik katmışta diyebiliriz.

elantra iç mekan olarak gayet geniş bir araçtır.arka diz mesafesi gayet iyi bir derecede koltukları yeteri kadar konforlu ve geniştir.sürücü koltuğunda ayrıca bel desteği olması benim gibi bel ağrısı çekenlere yeteri kadar kolaylık sağlıyor.ancak ön koltuklardaki yanal destekler bence biraz daha geniş tutulup sürücü ve yanındakini daha iyi sarabilirdi.virajlarda koltuğun sizi tutmadığını hissedebiliyorsunuz.

aracın müzik sistemi orta yaş grubu insanlar için yeterli.ben yolda radyomu açarım aheste aheste giderim işime bakarım diyen insanlar için ise yeterli.fazla yüksek seslerde müzik dinleyenler için için ise tamamen fiyasko.yüksek volume'da cızırtı ve seste bozulma belirgin olarak duyuluyor.

elantra tipik japon ve kore otomobilleri gibi yol sesini içeri alır.makul seviyelerde kalan bu ses alman ekolu araç kullanıcıları için rahatsız edici olsa da onların abarttığı kadar da değildir.ayrıca motor ısınana kadar tır tır tır dizel sesine benzer bir motor sesi duyma olası.ancak motor ısındıkça bu ses yokoluyor.

bagaj normal bir aileye yetecek kadar.c sınıfı için yeterli boyutlara sahip bagaj girişi tampona yakın tutulduğu için yükleme ve boşaltmalarda yeterince iyi.ancak aracın tasarımı gereği bagaj kapağı ufak.çok büyük valiz ve bavullarda biraz sıkıntı yaratabiliyor.ayrıca çoğu marka bagaj içi fileyi opsiyon olarak sunarken elantrada bu standart.bu sayede bagajdaki ıvır zıvırlarınız dağılmaktan kurtuluyor.

yürüyen aksam olarak 50000 km yapmış bir araç için hala tıkırtı yapmaması sevindirici.ayrıca süspansiyonları normal yol koşullarında yeterli yol tutuş ve sessizlik sağlıyor.şu varki derin kasislere sert girdiğinizde süspansiyon sesi duymak olası.yumuşak tasarlanmış süspansiyon konfor olarak üste çıksa da benim gibi sert süspansiyona alışmış kullanıcılara derin ve uzun virajlarda yana yatma hissiyatı veriyor.genel anlamda ise yürüyen aksam tatmin edici

motor olarak standartların üstünde bir şey vaad etmese de 1.6lt 16v 105hp lik motor yeterli.sınıfındaki bora golf gibi araçlarla kıyaslağımızda ise onlardan daha performanslı.yapılan roll yarışlarında(trafiğe kapalı düz 3 kml!lik pistte) bora ve golf ten daha önde tamamlamıştır.16v lik motor sanıldığının aksine alt devirlerde cansız olarak kabul edilir.ancak muadili golf ve boradan çok daha atak.50000km deki aracın motoru ve motor çevre birimleri 50000km lik süre zarfında biz ve bizden önceki kullanıcısına kesinlikle sorun çıkarmamıştır.ayrıca ilerleyen km lerdeki kullanıcılarının yorumlarına da bakınca üzerinde kullanılan motor sorunsuzdur denilebilir.
    ayrıca bu motor lpg ile ekonomi yapmak isteyenler içinde tercih sebebi olabilir.lpg ile de sorunsuz çalışmakta herhangi bir lpg uyumsuzluğu bulunmamaktadır.çoğu bilgi paylaşım alanında elantra çok yakması ile öne çıkar an

7. smallll

smallll Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gönülden teşekkür ediyorum...

ÇOk ayrıntılı ve tarafsız baktığınızı düşündüm yazınızı okuyunca...elentra alacaklar için gerçekten aydınlatıcı bilgiler içeriyor...

Bende etkisi nasıl oldu derseniz...Elentraya bir kat daha ısınmamı sağladı...Fakat 2005-2006 40.000 km ile 70.000 km aralığındaki temiz elentra modellerine şu an için gerçekten daha fazla para vermem diyorum...15.000 ytl bu araba için ideal fiyattır...km olarak dediğim aralıktan daha fazla ise zaten içim elvermiyor onlara bakmaya ama diyelim ki temiz kullanan birisi ise fiyatın aşağı doğru bir seyir izlemesine mütaakip müşteri olabilirim...

Elentra sahipleri ölü soyucu gözü ile bakabilir,çok para vermiş olabilirler arabalarına fakat şu an arabanın piyasa değeri budur...daha yüksek fiyatlara çıkıldığında daha üstün özelliklere ve piyasaya sahip bir çok model varken elentrayı tercih edenlerin sayısının bir elin parmaklarını geçmeyeceğini düşünüyorum...Ayrıca bu fiyatlar sallama fiyatlar değildir...Hyundai servislerinde araştırdım beni desteklediler...Galerilere gidildiğinde ise çok daha moral bozucu fiyatlar söylendiğini biliiyorum...hatta bazı galericilerin müşteri sormuyor para bağlatamam gerekçesiyle almadıklarını bile biliyorum...

Ama arabanın ederi 13.500-15.500 aralığında gidip geliyor...Bakmayın sahibinden vb sitelerde 20.000 ytl ve üzeri yazan arkadaşlara...sanırm onlar tok satıcılar...öylesine bi arabam görünsün piyasa yapsın istemekteler diye düşünmktym...

Ben kısa sürede satmak istemediğimden dolayı piyasa vb şeyleri takıntı etmiyorum...Aldığım zaman Allah uzun ömür verir kaza bela vermezse 4-5 yıl kadar binmeyi tasarlıyorum...Bu sebeple 2004-2005-2006 temiz elentraları olan arkadaşlarla mantıklı fiyatlarda irtibata geçmek isterim...

8. memisoglu

memisoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yardımcı olduysa ne mutlu bana.

05 model 50000km ve civarı elantra 16000(250 aşağı 250 yukarı)lira fiyat normaldir(araç temiz ve bakımlı ise)

04 model 30000km de geçen sene mart ayında hyundai elantra yı 16750 ye aldık.fikir vermesi açısından yazayım.

bir de olayın şu boyutu var.kullanıcı profili nedeniyle elantra'lar genelde temiz ve hor kullanılmamış olarak kalıyor.bu da bu araçların en büyük artısı

Düzenleyen : memisoglu

9. smallll

smallll Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim...Gerçekten dediğiniz gibi az kullanan kişilerin tercihinden midir...yoksa yakıt problemi varda kullanamamktan mıdır anlamadım ama az km yapmış oluyor genelde elentralar...

hadi bakalım hayırlısı güzel bi elentra çıkarsa karşıma aranıza katılacağım inşallah...

10. memisoglu

memisoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bakın size bir örnek vereyim.

Babama göre elantra çok yakıyor.

bundan önceki aracımız 1.3 karbüratörlü 60hp 960kg ağırlığındaki skoda felica.bu araç ortalama yukarda belirttiğim koşullarda 9-9.5 litre civarı benzin yakıyordu.lpg ile sorunu hallettik.

skoda dan sonra elantraya geçince neler değişiyor onu söyliyeyim 1.6 105hp 1280(1240ta olabilir)kg.bu araç 11 litre civarı aynı menzil de yakıyor.

şimdi babama göre elantra çok yakıyor.lpg uygulattık.sıralı sistem bildiğiniz üzere ayarlanan sıcaklığa ulaşana kadar benzin harcıyor.şimdi o mesafede hem benzin hem lpg harcayınca babamın gözünde aracın yaktığı yakıt daha da artıyor.gözünde büyüyor birazda.

olaya ben kendi gözümle bakıyorum.1.6 bora benzer menzillerde yol bilgisayarı 14lt den aşağı inmiyor.ee şimdi bora mı az yakıyor yoksa elantramı?(bora ile bir alıp veremediğim yok.misal açısından)

babam gibi düşünen çok insan var.aslında elantra çok yakmıyor.sadece sen alışamadın bu duruma.sadece tek bir veri ile kıyaslama yapılmaz.bütün verileri karşılaştıracaksın.ona göre kıyasını yapıp tercihini yapacaksın.ve kıyas yaptığın araçlar birbirinin muadili olacak.

yakıt kavramı biraz göreceli.ayağına hakim olan her zaman daha az yakar.

Düzenleyen : memisoglu

11. HaRbi_GeNc41

HaRbi_GeNc41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hyundainin arabalarıçoğu arabadanaz yakıyor arkadaşlar bu bir gerçek yakıt konusuna takılmayın bence

12. GhosTon

GhosTon Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    performans - yol tutuşu - iç konfor ve özellik

13. 34 gl 6554

34 gl 6554 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1- şekli yeterhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif
    2- yol tutuşu
    3- performans

-----> https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley37.gif <-----

Bu Sayfayı Paylaş