LPG KABLO

Eksantrik Sensöründe Yağ Normal Mi ?

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda windstorm tarafından 20 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. windstorm

windstorm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Okan On
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Merhaba,

1.3 Getz aracımın eksantrik sensörünü söktüğümde yağlanmış olduğunu gördüm, bu durum normal midir yoksa keçeden yağ mı sızdırıyor?

2. windstorm

windstorm Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Okan On
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Öncelikle bir adet cıvatayı söküp bende de yağ var yazabilirdiniz, çünkü yardım alıyorsak yeri geldiğinde yardımda etmemiz gerektiğini düşünüyorum. İşte bu sebepten dolayı geri dönüp ileride aynı durumdan kafası karışan 1.3 motor sahipleri için edindiğim bilgileri aşağıda anlatıyorum.

Cumartesi günü hem yağ değişimi yaptırmak hemde bu durumu sormak için Ankara'da yeni çağ hyundai özel servisine gittim, bu serviside forumdan bulmuştum bunun içinde ayrıca teşekkür ederim.

Konuya dönecek olursak, sensörün bulunduğu kısımda ve sensörün ucunda yağ olmasının çok normal olduğunu usta sabırla anlattı fakat sensörün soketini çıkarttığında burada bulunan yağlanmanın normal olmadığını sensörün değişmesi gerektiğini söyledi. Şuan için araçta bir hata kodu yok sensör çalışıyor(kontrol edildi) ama hafta içi yetkili servisten fiyat alıp sensörü orjinaliyle değiştirmeyi düşünüyorum.

Halil ŞAHİN bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş