LPG KABLO

Dizel ve benzinli getz arasındaki ince farklar

'Getz Forum - Club' forumunda bigticket tarafından 24 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. bigticket

bigticket Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar merhaba, size bir sorum olacak; öncelikle iki aracında kondisyonu hakkında bilgi vereyim, ben 2006 model 1.4 benzinli makyajlı kasa getz sahibiyim, bir arkadaşımda da 2010 veya 2011 model 1.5 88 lik dizel getz var. benim aracım 27 binde ve neredeyse sıfır sayılabilecek temizlikte tek bir parça boyası olmayan bir araç, arkadaşım aracıda aynı temizlikte ve geçen sene 22 binde almıştı. soruma gelince; benim aracım arkadaşımın aracına göre 2 yada 3 cm daha alcak, şehir içi bozuk yol kullanımında aracımın süspansiyonlarını gayet sert buluyorum, arkadaşımın aracının şehir içi bozuk yol performansı benimkine göre kesinlikle daha iyi içerde daha az yıpranıyoruz(lastik havaları aynı), fakat uzun yolda yüksek süratte benim aracımda yaşadığım tedirginlik hissi onunkine oranla daha az (160-170 km hızla giderken) arada dağlar kadar fark yok ama ben ikisinide sık sık kullandığım için gayet rahat anlayabiliyorum. ayrıca benim tavan ve taban halı malzemesi onunkinden farklı( sanki biraz daha kaliteli gibi). internette 2008 ve sonrası getzlerde çok göz önünde olmayan yerlerdeki malzeme kalitesinin düştüğüne dair bir yazıya denk gelmiştim fakat çok itibar etmemiştim, acaba böyle bir şey var mı? dizellerin biraz daha ağır olduğunu biliyorum, fakat amortisör sistemini bu kadar etkiler mi?

2. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    3.5 yay vardir sizin aracinizda yani yere yakin ve sert bir yay sistemi. Sizin araciniz bu yuzden uzun yolda virajda daha stabil olur besik gibi sallanmaz. Ama bazuk yolda ziplar duru. Tavan taban dosemesine gelince bilgim yok.

3. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Alçaklığı için bişey diyemem ama fark lastiklerden kaynaklanıyor olabilir. yumuşak lastikle sert lastik arasında konfor farkı olur yada eski lastikle yeni lastik arasında da fark olur. Lastik durumlarınız nasıl?

4. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    2006-2008 arası iyiydi de, 2009 dan sonra malzemeden çalmaya başlamaları çok kötü oldu :mad: özellikle 4 cam otomatiği - elektrikli ayna ve yol bilgisayarı gibi özellikler bulunmuyor 2009-2010-2011 lerde..

5. road26

road26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    herkez yada ?
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    o senin aldıgın versiyonla alakalı benim aracımda 2009 doch - 4 cam otomatik ,ısıtmalı elktrikli ayna,ABS mevcut hiç bi şey çalmamışlar ,,,,,start dann başlıyarak bi çok versiyon mevcut

ama dedgin gibi çalınan tek şey bence sis farları 2006 lardan önce standart dı :)

bide bu araçlara hararet ibresi koymamış 2 lambayla çözmüşler ,,, i 20 lerde ibre var ,, getz .accent era larda yok

ama getz 2010 start bulmuşdum ön cam otomatik ,manuel ayna fasılasız silecek kolu ,boyasız ön ızgara ,ayna şahin gibi :)

6. Burak Çevik

Burak Çevik Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    556
    Ad Soyad:
    Burak Çevik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Senin dedigin sadece start donanimda. Diger donanimlarin hepsinde 4 cam otomatik/aynalsr elektrikli/yol bilgisayari var.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

7. bigticket

bigticket Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bu arada aracımda yay yok.. benim lastiklerim yeni ama çok dandik bi marka, arkadaşımın aracında fabrika çıkışlı kumho var

Bu Sayfayı Paylaş