LPG KABLO

devir saati 0 a düşüyor. titremeli çalışıyor

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda akıncıatıcı tarafından 1 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. akıncıatıcı

akıncıatıcı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Arkadaşlar, şehir dışı yolda biraz hız yaptım 160km/h civarı sanra 80km ile giderken motor tekledi ve devir saati 0 oldu arıza ışıgı yandı, esp ışıpı yandı, ama araç hareket ediyor ve 120km ye kadar çıkıyor devir saati ise hiç çalışmıyor, fakat 120 den sonra araç gaz yememeye başlıyor ve çekiş düşüklüğü oluyor fakat 120de tuttuğum zaman sorun, ve araç trafik te durduktan sonra kalkışlarda motor hemen gaz yemiyor biraz gaz verip motoru kendine getirdiktem sonra kalkış yapıyorum, bu sorun lpg de iken başıma geldi, arıza ya geçince benzine geçiyor sonra bir daha lpg ye geçmiyor, akü söktüm vs düzeldi,ben şehir içi kullandım bir hafta hiç sorun yoktu, amasyaya gittim istambuldam 520 km yol gittim hiç sorum yaşamadım 110km/ h geçmedim, gaz aldım sonra biraz hızlı kullandım yine aynı sorun başladı, dura dura akü başı söökerek amasyaya vardım, ertesi gün istanbul gelene kadar 20 defa durarak akü sökme dinlenme vs çok zor 750km yol geldim, yolda sanayide baktırdım gider dedi fakat bobinlerden yapabilir dedi istambulda baktır burada parça yok anlayanda yok dediler, acaba bu neden kaynaklanır. Ben o şekilde benzinle geldim yolda sorun yok 120geçmeyince araç gidiyor fakat trafiğe girince kalkışlarda motor titremeli çalıştığı için motora deviri vererek kalkış yapıyorum, şehir içinde normal günlerde arızaya geçmiyor hız da yapmadığım için hethalde arıza vermiyor ve oşrkilde kullanıyorum,
    Sizce neden olabilir, ona göre ustama da baktıracağım teşekkürler

guvency.e bunu beğendi.
  2. guvency.e

guvency.e Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    emre güvenç
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    merhabalar, acaba problem neymiş çözebildiniz mi? Aynı problemi ben de dün yaşadım ne yazık ki. Bir de çözüldüyse ne kadar bir masraf çıkardı?

3. fatih14533333

fatih14533333 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Fatih kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Bu konu ile ilgili başlık açtım bi bakın benimde benzer durum vardı krank mili sensörü değiştirdim düzeldi sanayi ustalar bulamadı serviste orjinal parça taktım işçiliği kolay parça fiati dışında işçilik 50 aldılar

4. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,917
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    bence
    mazot filtresi
    enjektörler

5. akıncıatıcı

akıncıatıcı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Krank mili sensörü bozukmuş. Baya bir süre kullandım o şekilde çok nadir veriyordu o arızayı zamanla çoğaldı. Motor ısınınca daha fazla yapmaya başlıyordu. Amasyadan istanbula bu arıza yüzünden 15 16 saatte geldim sürekli durup motor dinlendikten sonra devam ettim. En sonunda kontrole götürdüm krank mili sensörü değişti sorun düzeldi.. 80tl parça fiyatı 20tl de işciliğe verdim yanlış hatırlamıyorsam 3 yıl önceydi bu olay

Çaloğlu bunu beğendi.
  6. Mehmet3455

Mehmet3455 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet öte
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.4 (2007-2012) FD
    Arkadaslar benım aracta da kalkışlar devır saatı sıfıra duşuyo bazende ıstop edıyo neden boyle yapar Tşlr

7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bu konuda bulunan çözüm, yani krank mili sensörü olabilir.

lpg varsa lpg ile ilgili de olabilir.

Under Ground bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş