LPG KABLO

Deri Koltuklara Vazelin Kullanımı

'Detaylı Temizlik' forumunda santafe2004 tarafından 24 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba deri koltuklarımın durumu çok iyi fakat biraz bakım yapıp parlatmakta istiyorum vazelin kullansam sizce yeterli olurmu işe yararmı .vazelin işleminden önce ve sonra yapmam gerekenler ne olur fikirleri bekliyorum.çevremde marketleri dolandım adam akıllı deri temizleme ve bakım ürünü bulamadım sanayiyede şu aralar vaktim yok gitmeye...veya pratik başka yapılabilecek bir şey varsa tavsiyeleri bekliyorum

2. micomico

micomico Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    112
    Ad Soyad:
    ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Bende izmirdeyim. 2009 tucson kullanıyorum. İlk sahibini tanıyorum. aldığım günden beri sadece duru su ve bez ile temizlik yaptım. hiç bir şekilde kimyasal , badem yağı veya vazelin bulaştırmadım. Şu anda halen ilk günkü formunda ve kozmetik anlamda çok temiz koltuklara sahibim. Kılıf filanda kullanmıyorum. koltuk ısıtmayı sıklıkla kullanan bir insanım. Arac 282 bin kmde. ve koltuklarım halen pırıl pırıl. Üstelik gri renk.
    Benim aracla aynı model ve daha düşük kilometrede birçok Tucson'da deri koltuğu ve direksiyon simidi yanlış uygulamalar nedeniyle bitmiş halde. Sanki savaştan çıkmış gibi. Siz siz olun kesinlikle kimyasal bulaştırmayın .

umutd07 ve santafe2004 bunu beğendi.
  3. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Deri montumun bakımını vazelinle yapıyorum. Deriyi yumuşatıyor ve parlatıyor. Araba için, bilindik deri bakım ürünleri kullanın. Mont olunca her türlü risk alınır. En kötü, atarsın gider. Koltuk nolur nolmaz. Sonradan başınız ağrımasın.

Samsung S5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

santafe2004 ve micomico bunu beğendi.
  4. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba ahmet abi benden öceki sahipleride araca çok iyi bakmışlar hiç bir şeyini eksik etmemişler koltuklar tavan döşeme yer döşeme v.s her şey ilk zamanki gibi diri ve temiz .aydınlattığın için teşekkür ederim bende şuana kadar hiç bir şey kullanmadım sadece suyla siliyordum sanki biraz mat geldi gözüme deriler o yüzden girişeyim dedim .tek memnun olmadığım kol dayama ve orta konsoldaki 12 14 parça kaplama yaş itibariyle zamanla yapışkanı kalkmış sonra yapıştırılmaya kalkışılmış şeffaf maun kaplama olduğundan hatalı yapışkanların bazı yerlerde görünüyor sırıtıyor .internetten baktım tamamı takım halinde yok aslında bir döşeme kaplamacı bulmak lazım .izmirin neresindesin bu arada

micomico bunu beğendi.
  5. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    haklısınız sonuç ne olur bilemedim bende o yüzden fikir almak istedim burada

6. erginim3452

erginim3452 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    262
    Ad Soyad:
    ergin karataş
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ara sıra iyi bir el kremi ile (nıvea,arko) silmekte fayda var.En azından senede 1 -2 defa deriyi yumusak tutup deforme olmasını engelliyor.diger parlarıcı vs. deride çatlama yapıyor.Yada piyasadan bilinir iyi bir deri koruyucu almak lazım.Üçe beşe bakmayın iyisini alın yırtılınca maliyeti daha fazla oluyor..

santafe2004 bunu beğendi.
  7. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    teşekkür ederim iyi bir ürün olsun tabiki .deforme olup yırtıldıktan sonra bir ton masraf

Bu Sayfayı Paylaş