LPG KABLO

Debriyaj Sertleşmesi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda emreekoluk tarafından 11 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. emreekoluk

emreekoluk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Emre Kölük
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    merhabalar değerli forum üyeleri foruma yeni katılıyorum tanışma kısmına mesaj atmıştım zaten bakanlarınız bilir.. aracım 98 model accent 1.5 gls aracı 6 ay önce almıştık şırnak'ta ikamet ediyorum işim gereği sizlere bi kaç sorum olucaktı.. öncelikle aracımın trigeri kayışları devirdaim pompası değişti bakımları yapıldı son olarak debriyajımızda bi sertleşme başladı araç gitmemeye başladı valeo baskı balata ile değişim yaptık dün ve bugun önce araç su haznesinden antifriz attı durduğu yerde kendiliğinden stop etti suyunu tamamladık yola çıktık klimamız açık bu esnada ve birden debriyaj sertleşmeye başladı ve araç hareket etmedi daha sonrasında ise aracı kapatıp biraz bekleyelim derken aracımız marş almadı vurdurarak çalıştırdık biraz dolaştıktan sonra gidiceğimiz yere vardık 2-3 saat sonra aracımıza tekrar bindik ve hiç bi problem yoktu.. bu sorunların çözümü nedir dün baskı balatası değişen bi aracın debriyajı neden sertleşir anlamış değiliz ve bu sorunlar da klima kullandığımız zaman ortaya çıkıyor.. bu konuyla ilgili fikir ve görüşleriniz nedir inanın çok zor durumdayız bu araçla başımız belada biraz uzun oldu ama bi türlü bu sıkıntıyı halledemedik polis memuruyum işe gdip gelirken kullanıyorum bu aracı 1 haftadır çekmediğimiz şey kalmadı yardımcı olursanız çok sevinirim hayırlı sahurlar şimdiden...

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam allah kolaylık versin , aynı araçtan kullanan arkadaşlardan mutlaka yardımcı olanlar olacaktır , debriyaj seti değştiği halde ve klima açıkken ilginç durum doğrusu.

3. emreekoluk

emreekoluk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Emre Kölük
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Sağolun hocam valla bizde anlamadık aldığımızda çiçek gibiydi araç 230binde ne yağ yakma ne başka bişey vardı araçta baskı da normaldir orjinaliyle değiştirdik ama bi klima açıyoruz arabanın bütün ayarları kaçıyo :) klima sisteminde mi bi arıza var diye düşünmeden edemiyo insan çok da iyi soğutuyo aslında ama bugun başımıza gelmeyen kalmadı bi ara conta yaktı diye şüphelenmedim değil senelerdir araç kullanırım şu araçta gördüğümün yarısını başka hiç bi araçta görmedim :)

Bu Sayfayı Paylaş