LPG KABLO

Conta Yanması

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda selo006 tarafından 19 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. selo006

selo006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    selim yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    73-ŞIRNAK
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Merhaba arkadaşlar, hyundai admirede conta yanması nasıl belli olur? Diğer araçlarda conta yandıgı için radyatör suyuna yağ veya yağ a su karışması olarak söyleniyor. Admirelerde conta metal miş, bende ilk defa duydum. Usta radyatör hortumuna baktı, çok sert conta yanma olasılıgı yüksek dedi, hyundai özel servisine götürdüm admirelerde genelde hortum sert olur dedi. Benimde kafam karıştı. 2 usta conta yanmış, 2 usta contada sıkıntı yok, 1 ustada hafif darbe almış dedi. Bilgisi olan arkadaş yazabilirmi?(Aracımda su eksiltmesi, çekiş düşüklüğü yok, sadece rolanti devri 5-6 saniyede hafif yükselip iniyor. Soguktada egzosdan hafif beyaz duman geliyor

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Conta yanık değil, radyatör hortumuna bakarak anlaşılmaz. Rölanti inip kalkması olur lpg varsa benzinden lpg ye geçerken yapabilir motor soğukken ısınmaya başlayınca yapabilir normal olabilir, soğukta eksozdan çıkan beyaz duman olmayabilir, beyaz buhar çıkar bu da normal olabilir.

Conta yanık olsa motor yağı yada soğutma suyu eksilir, motor üst kapağı etrafından yağ veya su dışarı püskürtebilir, motor yağı veya soğutma suyu silindire kaçsa çekiş düşer motor çalışmaz sarsıntılı ve kötü çalışır.

umutd07 bunu beğendi.
  3. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bende iki ay önce conta yaktım. Aracım antifrizsiz kullanıldığı için conta çürütmüş. Sabahları geç marş , motor suyu eksiltme gibi sorunlar oldu ve en son yolda hararet yaptı kaldı. Bana 750₺ ye mal oldu.

4. Silgi

Silgi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    153
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Radyatör sızıntı önleyici gibi orayı kapatacak bi kimyasal icat oldu mu acaba? :)

5. kurubaba

kurubaba Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Murat Kuru
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Crdi de hiç birşey anlamazsın 3 silindirde.Ne çekiş düşer yağla su kesinlikle karışmaz.Hortum sertse conta veya egr tüpü olabilir.En güzeli normal sıcak motorun radyatör kapağı çok dikkatli ıslak bezle kafanıza elinize sıçramasın yanarsınız çok basınçlıdır mümkünse tamirciden yardım alın.Kapak açılınca köpük hava kabarcığı geliyorsa selamün aleyküm yanmıştır

6. kurubaba

kurubaba Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Murat Kuru
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Maalesef

7. kurubaba

kurubaba Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    Murat Kuru
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Crdi de hiç birşey anlamazsın 3 silindirde.Ne çekiş düşer yağla su kesinlikle karışmaz.Hortum sertse conta veya egr tüpü olabilir.En güzeli normal sıcak motorun radyatör kapağı çok dikkatli ıslak bezle kafanıza elinize sıçramasın yanarsınız çok basınçlıdır mümkünse tamirciden yardım alın.Kapak açılınca köpük hava kabarcığı geliyorsa selamün aleyküm yanmıştır.Çelik conta adı ama çok dayanıksız.Bir hararet gördümü gidiyor.Zamanla deformede olabilir.Ben deformoden değiştirdim..1000 km sonra radyatör üst kazan açmış.Hararet yükseldi düşürdük conta hemen yanmış

Bu Sayfayı Paylaş