LPG KABLO

Bu Parça Nedir?

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda santafe2004 tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Merhaba dostlar sağ ön hoparlörümde bazen ses gelmeme sorunu vardı yazdan beri baktırmaya sıra gelmedi bugün aracı gönderdim oto teypçi usta sökmüş bakmış adam berbat bir işçilikle karşılaşmış gereksiz kablo yumakları atıl vaziyette koli bandı elektrik bandı topakları v.s çıkmış içinden bağlantı kabloları ince ip gibi hafif çekmeyle kopuyormuş...bu resimdeki parçayı değişmiş kaliteli bir parça takmış.eski çıkan parça harap halde elime geldi oksitlenmiş paslanmış ve bir kaç yerinde ıslaklık vardı terleme gibi bu neden olabilir?cam kapı fitillerini kontrol ettik sağlam en ufak aşınma yok .silikonla yapıştırılmış etrafınada koli bandı sarılmış gelişigüzel....aracımda her hoparlörde 1 adet anfi olduğunu duymuştum bu parça anfimidir?yada nedir?güzelce temizlense acaba çalışırmı kopukluk v.s göremedim tellerde lehimlerde

Markası KICKER araştırdım amerikan malı ...aracın orjinal ses sistemi çok iyi en ufak cızırdama yok

roadstar 8100 double teybin açma kapama tuşu bozulmuştu işlevi yoktu ona baktırırken hoparlöre de bakılmasını istedim.200 tl tutar istanbula gitmesi lazım denmiş tuş için pek sıcak bakmadım yeni double almak mantıklı geldi 650 700 tl civarı avgo marka android cihazlar baktım roadstar dan bıktım bluetooth bağlanmıyor eşleşmiyor geri kamera bazen çalışıyor bazen çalışmıyor dokunmatik kalitesi kötü açıkçası 200 tl tamirat için değmez diye düşünüyorum kumandası var kumandadan açma kapama yapabiliyorum şimdilik öyle idare ediyorum.

2. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Sizin araca mid bass hoparlör takmışlar kicker da kaliteli bir marka bildiğim kadarıyla. Bu da onun bir parçası. Teypten kablolar buna girer bundan çıkan kablolarda tweeter ve hoparlöre girer.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

santafe2004 bunu beğendi.
  3. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Santa fe orjinal ses sistemini araştırdım KICKER miş kullanılan.bilgi için teşekkürler.çıkan parçayı sanki temizlsek çalışacak gibi .hiç kopukluk görünmüyor bağlantılarda v.s

4. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    bu parçanın yerine usta JBL marka takmış
    bu da sanırım anfi olsa gerek ...ıslaklıkları görünce şüphelendim bugün dayanamadım söktüm baktım kapının içinde hoparlör deliğinden elimi sokup yokladım ulaşabildiğim yerlerini tozdan çamurlaşmış ıslaklıklar var nerden girdiğini çözemedim suyun .2 defa fitilleri temizlemiştim yakın zamanda acaba yerinden mi oynattım diye düşünüyorum yoksa ...fitillerde yırtık delik v.s yok yağmur girecek aralık filanda göremedim ...öylesine sorayım dedim hyundai servis sağolsun yine beklediğm gibi 350 tl 40 gün sipariş dedi yeni fitiller için tek kapıya birde sanayide araştıracağım

5. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    tüm kapılarda su tahliye deliği gibi kare delikler var heralde oluşabilecek sıkıntılar için tasarlanmış bunlar af buyurun bilmediğim için keşfettikçe yorumluyorum :)

<<bülent>> bunu beğendi.
  6. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Kapının içine su girer bu normal bir durum altta tahliye delikleri tıkanırsa içerdeki su birikir bu da problem olur. Su girer dediğinde öyle çok miktarda değil yani damla damla gibi düşünün bu suda alt kısımdaki tahliyeden akar. Başka bir sorun yoksa bunun için fitilleri değiştirmeyin

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

santafe2004 bunu beğendi.
  7. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    başka bir sorun yok şükür.bozulan parça değişti elimin girdiği yerleri bezle kuruladım temizledim öy çok su birikintisi yok ufak miktarlardaydı .teşekkür ederim içimi rahatlattınız verdiğiniz bilgi ile

Bu Sayfayı Paylaş