10 Kasım LPG KABLO

bu araç ne kadar yakar

'H-1 Forum - Club' forumunda unlertarim tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Motor ömürlerini pek bilmem 300 bini geçmiş h-1 de görmedim ama 1.5 crdi accentlerin taksi olarak kulanılanları 450-500 bin yapıyor bildiğim kadarıyla yani bence crdi motorda önemli olan yakıtı ve bakımları crdi euro dizeli sever kırsal motorini içmezeğer sürekli aynı yerden euro dizel alınıp enjektörlere pek zarar verilmedikçe kolay kolay sorun çıkaracağını sanmıyorum sonuç olarak motor ömründe kullanıcının da çok büyük etkisi var her motor 100 bin km- 1 milyon km aralığında kulanıcısının bakımı ve kullanım şekline göre ömrünü bulur ama hyundai motoru genelde sorunsuz olduğu için km konusunda pek sıkıntı yapmamak gerek.
    Düzenleyen : Davtor

2. AhmetErmiş

AhmetErmiş Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    transporter vardı pıck up tan önce bende 170bg caravelle h1 ile karşılaştırırsak yakıt canavarı gerçekten cebinize düşman.18-19litreçşehir içi yakıtı vardı binemedim sattım en sonuda.h1ler yeni çıkmıştı yolda birine de denk geldim caravelleden aşağı kalır yani yok deyim yerindeyse gavur gibi gidiyor

3. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    130 luklar 15 civarı yakıyor 174 lükte söylediğiniz gibi olmalı hatta daha fazlası da olabilir kulanıma göre ama H-1 le hem gidişti hem de yakıtta kıyaslarsak h-1 çok önde hem yüksek performans ve bunu arka çekişle sunması çok önemli hem de az yakıt tüketimi.

4. mmt.88

mmt.88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Hyundaı crdi motorların yakıt tüketimi genel olarak çok hesaplıdır,fakat H-1'in şehir içi 10 litre yakması çok zor.En az minimum 12-13 lt civarı yakar

5. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Mehmet arkadaşbazı kullanıcıları ş.içi 270 krş yaktırdığını idda ediyor yani bilmiyorum bizdeki araç ş.içi 300 felan yakıyor bu da 10 litreye tekabul eder 13 lt de yakmaz zorlama ile de çok zor çünkü o kadar hiç yakmadı.

6. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Bir sorum olacak arkadaşlar bu H-1 ler starexler ve h-100 ler gibi makaslımı yoksa transporter gibi yaylımı???

7. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    <table style="font-size: 8px;" border="0" cellpadding="3" cellspacing="3" width="100%"><t><tr><td ="techcelltext1" align="center">ÖN</td>
    <td ="techcelltext1" colspan="21" align="center">Bağımsız Çift Salıncak ve Torsiyon Çubuğu</td>
    </tr>
    <tr>
    <td ="techcelltext1" align="center">ARKA</td>
    <td ="techcelltext1" colspan="21" align="center">Yaprak Yaylar</td></tr></t></table>
    Açık ve net

8. miralay

miralay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sehır ıcı 10(12 yakıyor dıylerım sehırler arası olcenınız oldumu

Düzenleyen : miralay

9. sorunlustarex

sorunlustarex Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar yoğun araştırmam sonucu h-1'in ortalama yakıt tüketimi 8.5lt'dir. Bu veri ""www.Hyundai.de""" sitesinden alınmıştır.

10. sorunlustarex

sorunlustarex Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar bu aracın hyundai'nin resmi sitesine göre şehir içi, şehir dışı ve ortalama yakıt tüketimi şöyle:10.9/7.1/8.5.

11. İHSAN222

İHSAN222 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evt arkadaslar sehır ıcı 330 bın lıra yakıyor sehır dısı 230 bınlıra yanı 10 lıtre sehır ıcı 7:50 sehır dısı bende var kullanıyorum ama araba dor dortluk tarns portır falan hıkayee..

12. miralay

miralay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    resmi sitesinden alıntı çok yoğun bir araştırma olmuş hararet yapmışsındır üfleyekmi üfffff püffffhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley11.gif

Bu Sayfayı Paylaş