LPG KABLO

Böylelerini ne yapacaksın?

'Sohbet-2' forumunda Muzzyy tarafından 25 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD

bugün böyle bir varlıkla karşılaştıkk. 1,10 dakka

2. tna07

tna07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Tunahan YAVUZ
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Opel
    Çok var bunlardan :) benim araçtada bi kamera var ama nereye kaydediyo acaba nasıl öğreniriz

3. accera

accera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    kör noktasına denk gelme ihtimaliniz yok aynaya bakmadan şerit Değiştiriyor sinyal vermeye gerek yok zaten elektrikten tasarruf. Böyleleri var malesef

Sent from my iPhone using Tapatalk

tna07 bunu beğendi.
  4. akkayat

akkayat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    77
    Ad Soyad:
    Erdem Akkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bir gün ya kendi canını yada masum birinin canını alır.. cok acık ve net

5. NeXus_

NeXus_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Önüne kıracan indirip ağzını burnunu dağıtacaksın

6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    ben anlamadım ne olduğunu.

7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Muzaffer elantra ile fiat siena yı sollarken yan taraftaki ara bağlantı kavşağından yeni yola çıkmış olan siena pahalı ve kendisinden iyi bir araba tarafından sollanmayı hazmedemeyip gaza yükleniyor:) yada acele edip har vurup harman savurmak yakıt ve mekanik aksam fren vs. israf etmek istiyor ikisinden biri, burada siena sürücüsü muzaffer abi tarafından geçilirken yani sollama yapılırken sollanan aracın uyması gereken tek ve basit trafik kuralı olan ''hızını arttırmamak'' kuralını çiğniyor ve gaza yükleniyor elantrayı geçiyor seviniyor sonra Muzaffer in sürüşüne hata yaptırıyor çünki Muzaffer abi duruma sinirlenip daha da gaza yükleniyor dümdüz gidiyorum bu herif hızlanıp önüme geçecek benim momentumumu değiştirecek beni rahatsız edecek diyor muhtemelen Muzaffer ve elantrası orada hız sınırını aşıyor ( profil bilgilerinizi doldursanız da güzel ve candan hitap etsem keşke:) )

Sonra takip mesafesi ve şerit değiştirme kuralını çiğneyerek aradan sıyrılan siena önüne çıkan kamyonu makaslıyor evet makas suçtur şerit ihlali de var, ardından önlerine birkaç araç çıkıyor ilk çıkan kamyon ve sonra H100 minibüs bu ikilinin (elantra ve siena ikilisi) hızı oradaki yol şartlarına göre epey yüksek olacak ki H100 yavaş olduğu için engel gibi ikilinin önüne çıkıyor az yavaşlıyorlar siena buna da makas isterken tekrar riskli biçimde sağa geçince önüne bu kez traktör çıkıyor ve yavaşlamak zorunda kalıyor burada Muzaffer tekrar hata yapmış ve birkaç yüz metre evvel sollamak için hızlandığı siena yı bu kez yavaşyıp arkasında kaldığı H100 ile elantra arasına sıkıştırmış burada yine hızlanıp H100 ve siena yı geçebilir, yada yavaşlayıp siena ya kendisine bulaşmaması adına yol verebilirdi olayın sonunu göremiyoruz ama Muzaffer abi sienayı direksiyonla iterek sağa sıkıştırmış gibi görünüyor,

Bu gibi olaylar günlük trafikte yaşanan olaylardır benim kanaatimce, günlük derken artık hergün yaşıyoruz her trafiğe çıkışta oluyor yani sıradan şeyler, çünki benzin ve vergilerden şikayet ettiğimiz ülkemizde herkesin altında çoluk çocuk yaşlı ergen hepsinin arabası ve ne şartlarda kimin verdiği belli olmayan ehliyeti var ehliyeti geçtim psikolojik vakalar her geçen gün artıyor ve Türkiye de birinin öbürünün adetini örfünü hiç bilmediği 72 çeşit milletten insan var.

Burada diyeceğim şey Muzaffer yada Muzaffer abi Siena hızlanmaya başladığı an yol verip bırak gitsin diyebilirdi, yada o anda vitesi 6 dan 5 e veya bir alt vitese herneyse çekerek çat diye gazı full kökleyip uzay'a çıkar gibi hızlanmayı seçebilirdi o elantra 128 beygir, komple yol vermek yada otomobile çok yüklenip ortalığı duman ederek bir çırpıda sollamak haricindeki bütün davranışlar malesefki ülkemizdeki trafik kuralları bilgisi ve trafik saygısının dışına çıkaracak hareketler olacak çünki gittiğin tempoda gitmeye devam etsen rahatsız edecek az hızlansan sıkıştıracak, Siena için diyebileceğim şey tehlikeli riskli ve saygısız sürüyor kısa sürede çok fazla trafik kuralı ihlal ediyor ve Muzaffer abiyi hata yapmaya zorlamış, ben olsam benim kararım bırak gitsin deyip gaz kesip iyice yavaşlamak yada bir alt vitese çekip daha çabuk geçip kurtulmak oradan en yüksek ivmelenme ile kurtulmak olurdu. Sportmence yapmak lazım savaşçı biçimde davranmamak lazım aslında:) Gördün bir deli dön geri derler.

Son tavsiyem yolda başınıza böyle tehlikeli bir mücadele geldikten sonra sıradan bir olaymış gibi sayıp kısa sürede unutun gitsin sürüşe odaklanın. Herkesten iyi insan olmuyor bari bizler iyi insan olalım:) Çok şikayetçiyim bu tip olaylardan böyle sürenler arabamın ömrünü ve sürüş emniyetimi mahvediyor, sakin sürmeyi az yakmayı o kadar özledim ki buralardaki trafikte. Yapamıyoruz ki arkadan gelip tepemize çıkacaklar.

canhakan, tna07 ve Muzzyy bunu beğendi.
  8. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    İstanbul gibi bir şehrin trafiğinde artık bu tür şeyler sıradan gelir oldu şahsıma. Eğitim ve denetim şart.

9. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    erenuzel herşey dediğin gibi tıpkısının aynısı. beni bir an sinirlendirdi. gecsin beni ama beni tehlikeye sokmasın versin sinyalını ne halt ediyorsa etsin. Allahından bulsun ne diyelim :)

10. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Albeacı bassa zaten gidemiyo işte en tehlikeli araba tarzı, şoför zaten apaçi, 2 şeritli yolda makas mı atılır.

Muzzyy bunu beğendi.
  11. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Görüntüyü emniyete ver gerekli cezayı yazıp yollasınlar aklı başına gelir. :)

Muzzyy bunu beğendi.
  12. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Öpe koklaya seveceksin :)

D2533 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Muzzyy bunu beğendi.
  13. Sadettin

Sadettin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,300
    Ad Soyad:
    Sadettin E.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Fiat
    @mirkan abinin zj'yle vurup kenara atacaksın :D

mursel_balci ve Muzzyy bunu beğendi.
  14. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    makas attın bas git arkadaş :) ne fren yapıon :)

15. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    bunun gibi binlercesi var ne yapacan işte. böyle durumlarda görüntüyle işlem yapıyormu emniyet

16. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Youtube videolarından işlem yapan, telefonla bildirimden işlem yapan bu görüntüden niye yapmasın? Yapması gerekir.

<<bülent>> ve Muzzyy bunu beğendi.
  17. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Dar yolda önüne H100 çıkıyor gidemiyor mecbur yavaşlayacak yoksa H100 e çarpar, çünki siena çok lüzumsuz yere fazla hızlanmış durumda 300 metre ileride ışıklı kavşak var 50-60km yi geçmeden sağdan gitmesi ideal olurdu. Hız limiti en son tabelada 70km fakat daha öncesinde okul geçidi ve ışıklı kavşaklar sebebiyle hız limiti 100 metre arayla 70-50-30km şeklinde
    Emniyette trafik şubede falan tanıdığınız dayınız amcanız varmı peki:) ? Birde neler oluyor böyle durumlarda trafikte yolda kapıştığınız mücadele ettiğiniz dandik bir arabanın içinde o gün izin günü olan bir polis falan olabilir önünüzü kestirebilir aman diyeyim.

18. Cilo

Cilo Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Ad Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Kia
    Valla tırsmak yok haksızlık varsa tanımayacaksın. :) 155 aramakta hiç tereddüt etmem valide olsa. :)

19. Muzzyy

Muzzyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Ad Soyad:
    Muzaffer
    Yaşadığınız Şehir:
    22-EDİRNE
    Araç Modeli:
    ev sahibi komiser de ;) gerek yok bir anlık sinirdi geçti gitti Allahından bulsunlar. başkasının canını yakmadan kendileri bulsun cezalarını

20. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    muhtemelen valinin geçiş üstünlüğü ve makas atma izni vardır şu günümüz yönetim şartlarında:) sürücünün dayısı iktidardaki partiden milletvekili olabilir araştırmadan olmaz o iş:)
    evet güzel yaklaşım, ev sahibi komiser bey kafa dengi birisi ise polis ve jandarmanın elinde araç plakasından direk ruhsat bilgilerine ulaşılan sistem var siena nın plakasını sisteme girerek telefon numarası oradan bulunup aranabilir şöyle şöyle yaparken yakalandınız denilebilir:), bu siena kiminmiş kim sürermiş eğer pasif birisi ise idari yaptırımlar ile epey kötü hale getirilir, ekiplere bildirilip ilk görüldüğü yerde emniyet kemerinden yangın söndürücüden zincir seti eksikliğinden bir sürü ceza kesilebilir, aynısını eğer bize sinirlendiyse siena sürücüsüde elindeki şartlar dahilinde yapabilir, eğer ruhsat bilgilerinden öğrenildikten sonra ensesi kalın birisiyse ellenmez öylece kalır:)))) boşvermek bir diğer doğru seçenek. Vakit lazım psikopatizm lazım gerek yok hepimizin evi var bir sürü işi var uğraşacak ailesi var gerek yok aslında uğraşmaya.

Muzzyy bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş