LPG KABLO

Blue Mode 2013 model 2 şikayetim var

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda dc_de tarafından 6 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. dc_de

dc_de Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Deniz ÇELİK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    1. Araç Oto teyp

a. Ses sistemi Tatmin edici değil...

Daha önce kullandığım 2009 Era ile karşılaştırıyorum ister istemez. Era da twither vardı ve ses akıcıydı. sorun acaba ondan mı dedim ve ön hoparlörlere paralel 2 adet twither taktım. Ses nispeten normale döndü ve artık müzik dinleyebiliyorum. Fakat hala yetersiz. Alternatif çözümler istiyor.

Servis yetkilisi açıklaması
    ses sistemi standart olduğu için yapılabilecek bir şey yok

b. Oto teyp radyo dinlerken net çekmesi gereken kanalları tam çekmiyor. full çeken kanalda ise sanki sterio gidip geliyormuş izlenimi veriyor fakat st yazısı hiç sönmüyor. Bu sorun tüm kanallarda var.

Bu sorun test aracımızda da çıktı. Araç teyp ini servise yani assan a göndereceklermiş. maximum 1 haftada geri gelirmiş. Bu süre içerisinde yedeği verilmiyor. Devamlı yolda olan sürücü bu çözümü kabul edermi. Pilli radyo mu kullanacağım.

c. Aracın Bluetoth kullanımında ise adeta içerde avaz avaz bağırmalıyım ki sesim karşı tarafa gitsin..

Bu da standart donanım yollayınca teyp le beraber bunada bakarlarmış.

2. Araç yolda güven vermiyor.

Sorun hızlı araç kullanımında sağ veya soldan anlık rüzgar aldığınızda çarpma gibi, eğer 2 elinizde direksiyonda değilse yoldan çıkma ihtimaliniz var 2 ayda 3 veya 4 kez başıma geldi şükür atlattım. Aracın arka amortisörleri daha 1 aylıkken değişti. çıkan ile takılan arasında bariz görüntü farkı bile vardı.

Bu aracın aynısından bitane deneip aynı şeyi yapıp yapmayacağını kontrol etmeliymişim.

Araç bulmam kolay aynısı olmasa da 3 ay eskisini bulup deneme şansım var fakat o rüzgarın ne zaman eseceğini ve vuracağını nerden bileceğim. Daha önce aynı yollarda 2009 Era ile 2 sene gittim geldim hiç bu derdim olmamıştı.

Ne derseniz deyin en iyisini bile alsanız bu işler talih ve şans meselesi. Talihte sorun varsa mutlaka bir sorun sizi bulur.

saygılar

2. dc_de

dc_de Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Deniz ÇELİK
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    İlginc sorunlar icin bir yetkili sunu yapin demedi bu zamana kadar
    Hyundai de sikayet le ilgilenme yok demekki
    Neyse hayirlisi

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  4. Torkır17

Torkır17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad Soyad:
    Ömer TÜRKER
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Öncelikle Hoşgeldiniz...
    Söylediğiniz gibi kısmi sorunlar olabilir. Ancak 2. mesajınızda siteminizi haksız buluyorum. Zira Kayıt olduğunuz gibi şikayet mesajı yazmışsınız. Kayıt olduktan sonra "Tanışma" konusu açıyoruz mesela...

Sorunlarınıza gelince:
    -Radyo bazen öyle yapabiliyor. Gerek şehir içinde evler yüzünden frekansın tam yayılmaması, gerek başka radyo frekanslarının yakınlığı gibi...
    -Araç yolda geziniyor vs gibi şikayetlerden zaten arka amortisörler değişti. Başka yapılacak bir müdahale yok galiba ve Amortisör değişiminden sonra çok iyi oldu sorun kalmadı diyordu...
    Daha önce Era için aynı ifadeleri kullananlar çok oldu. Blue Eradan 1 kat daha üstün bir araç Ancak siz Era daha iyiydi diyorsunuz... Ben anlamadım valla :confused:

5. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Blue modellerinin full donanımlılarında 16 inc jant ve lastik mevcut sizin aracınız da nasıl ?

6. ziyamurat

ziyamurat Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Murat
    Hyundai den memnun olan yok anlaşılan.

7. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    İstanbulda yaşayan Bir avukat arkadaşımın oturduğu sitede Koreli bir Mühendis bayan var.Assanda çalışıyor ve 25 yıldır Türkiyede yaşıyor.
    Hep Hyundai araba kullanıyor,,,,,, Bir farkla.Kullandığı Arabaları hep Kore'den getirtiyor.Neden acaba ? ;)

8. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Accent blue'lar korede üretildi diye biliyorum !!!???

9. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Cok yaniliyorsunuz. Ama siz o kadar memnun degilseniz satin ustun alman teknolojisi araba alin.

HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

BAGKUR bunu beğendi.
  10. cfoks

cfoks Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Ben hyundaidende accent blue danda memnunum. Orta sınıf bi araç için iyi. Her arabanın kusurları olur. Ben multimedia sistemi takdırdım müzik ve bluetooth la ilgili fakat bu seferde multimedyadan şikayet etmeye başladım :) Bu hep böyle olur bunun sonu yok... Hyundainin şu forum sayfası bile bir artıdır bence...

11. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    memnun olanda var olmayanda var ancak memnun olupta memnun olmadığı noktaları olanlarda var mesela ben:)

12. DoğukanGeyik

DoğukanGeyik Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    Doğukan
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Blue gibi bir arabadan çok şey beklemeyin sonuçta B2 segmenti bir araç gidip C segmenti bir araçla kıyaslarsak yol tutuşunda da , donanımında da , kalitesinde de fark gözlemlenir. Yıllardır segmentten anlamayan adamlar hep alay ettiler Hyundai , Kia gibi araçlara ama birde şöyle düşünmek lazım şimdi benim Era aracım var sınıfıda B2. Ama vatandaş geliyor Astra ile Jetta ile Focus ile kıyaslıyor ama unuttukları onlar C segmenti . :) Şimdi birde Fiat Albea , Renault Symbol gibi arabalarla kıyaslarsak o arabalar Era'nın yanında solda sıfır kalır. Hadi bunuda geçtim satış patlamaları yaşatan günde 50 tane rahat gördüğüm Opel Corsa'yı örnek vereyim onuda Hyundai i20 ile kıyaslarsak Corsa ne donanım ne kalite nede güven yönünden i20'ye rakip bile olamaz bu kadar övülen Alman teknolojisi 2014 yılında daha arka camları otomatik bile yapamıyorken i10'da arka camlar otomatik .:) Ayrıca i30'da nerde donanım yok geçen gün Cangarlara gittiğimde i30 , Elantra ve Blue kitapçıklarını aldım. i30 Elantra'dan dolu durumda isterseniz karşılaştırma yapın. Sadece tek olumsuz yönü işçilik kalitesi biraz düşük , birde trim sesleri ve arka kelebek camdaki nikelajlı çıtası meşhur sorunlardan ayrıca Hyundai'nin tartışmasız en stabil olan arabası. Onun sınıfında Golf , Astra gibi arabalar var ve dizellerinde en full donanımlı modelleri 85-90 arasında opsiyonları eklersek. Ama i30'da opsiyonsuz 65.000 lira civarında fakat i30'da opsiyon olmamasının sebebi adamlar ekstra bırakmamış gereken herşey var yanlız kaliteyi iç aksamda unutmuşlar o ayrı fakat sadece navigasyon paketini ve birde 1.6 GDi gibi bir motorla 10 sene hayatımı sürdürürüm.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. DoganCanDemir

DoganCanDemir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Dizel full 70 500 oldu memlekette arabaya binmek suc resmen isci kalitesi daha iyi olsa 75 80 binlere cikar bu sefer yok oyle yok boyle hyundai bu kadar para edermi derler jetta ya golf e hatta clio ya leon a dolu derler i30 a ceed e binmeden konusurlar ben boylelerinede tav oluyorum yok i30 a soyle boyle diyolar leon golf astra iyimis diyolar onlari alayim ben diyolar adamda sahin var Almana dolu diyo koreye bos bindin mi kardesim sen

HTC One cihazımdan gönderildi

14. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    abi üstün alman teknolojisi PARANTEZ İÇİNE PARANTEZ ÜNLEM NOKTA VİRGÜL SORU İŞARETİ D SINIFI MPV diye geçen araba benim elimin altında. hani teyp düğmeleri var ya. o düğmelerin yazısı silindi. far açıp kapama dugmesi normalde siyah ve üstünde simgeler varken bende beyaz. kapı kollarına kaç kat plastik uyguladilarsa kavlaya kavlaya bi hal olmuş. kapı kolunun dip kısmı döşemeler sararmış. sunroof u kapatan dosemeyle aynı renk olan kapak varya. kırılmış onun tutmalik plastigi. o parça dünyada yok. komple kapak degisecek. 350 tl cik. vel hasıl D SINIFI MPV.

Galaxy ace den gönderildi

15. DoganCanDemir

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Iste vw i bu yuzden sevmiyorum bizde opel ford vw seat super cok iyi gozuyle bakilir kosa kosa gider 0 alirsin ne indirim yaparlar nede yardimci olurlar servislerde oyle ama halkimiz Alman diye onlara hucum eder almanyada halk arabasi bunlar ne kalitesinden bahsediyolar gecmis olsun bu arada bu bayiler beni mercedesten bile soguttu

16. DoğukanGeyik

DoğukanGeyik Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    Doğukan
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Mercedes , Bmw , Chrysler gibi markalar olmadıktan sonra Alman arabası olması benim için çok şey ifade etmiyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    valla haklisiniz 2.0 tdi passat olmadiktan sonra birdaha vw zor gibi

Galaxy ace den gönderildi

18. DoganCanDemir

Alınan Beğeniler:
    280
    Ad Soyad:
    Doğan Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    2 tdi disindaki cc de passatta bence 5 para etmez 1.4 passat mi olur ne kadar mantik disi tiguan vardi 1.4 arkadasta iciyodu babasina verip bmw aldi onuda satip clio aldi 4.7 ortalamasi var tiguanda 8 10 ortalamalari vardi en az

19. serdar94

serdar94 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Serdar Şencan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    aracı aldığım hafta 2500 km uzun yol yaptım o yolda gezme olayı demekki sadece benim başıma gelmemiş
    her zaman olmuyor ama belli bir açısı var ordan rüzgarı yediği zaman araba resmen sağa sola kafasına göre gidiyor direksiyonu istersen sım sıkı tut hiç bişey yapamıyosun
    dediğim gibi her zmn olmuyor belli bir açısı var ordan rüzgar alınca bunu yapıyor ama cok riskli bi durum yapmaması gerek servis ne diyor acaba bu duruma

Vural132 bunu beğendi.
  20. Vural132

Vural132 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Vural cubuk
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Gercekten cok buyuk bir sorun aynisi bende var, aracim mode modeli 175 lastik var.

Lutfen yardim çozum nedir var mi?

Arac ruzgar veya yanindan hiz yapan arac bile gectiginde tokat yemise donuyor.Yalpalamaya basliyor.

90 km hizi gecer gecmez seritte tutmak imkansiz halde. Tek elle arac kullanmayi ozledim,bu aracta stabillik problemi var.

Saatlerce arastirdim, konuyu dinlemeden marka koruma refleksine giriliyor lutfen anlamaya calisalim bir onceki aracim 2008 getz di ve blue nin yaninda mercedez gibi aracti istersen 170 bas ne ruzgar ne seritten kacma sorunu hic birsey yoktu,mevcut blue eger orjinal durumu buysa b segmenti olmasiyla falan aciklanamaz trafikten kaldirilmali arac seritte durmuyor insan hatyati soz konusu.

Lutfen çozumu bilen yazsin

1-bir dunya para harcayip jant lastik buyutursem 195 derde deva olur mu?

2-arka amortisor degistirsem cozer mi?

3-direksiyon her hizda ayni farkli bir mode yukletsem cozer mi?

10 yildir arac kullaniyorum şirket araclari dahil bircok arac kullandim boyle tehlikeli bir arac gormedim.
    Ozellikle getz benzinli yol tutus vs cok harikaydi.

Arac 11000 de

Saygilar

Bu Sayfayı Paylaş