LPG KABLO

Benzine 6 Ay Aradan Sonra İlk Defa Zam Geldi.

'Sohbet-2' forumunda ilkerdiyebiri tarafından 6 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Geçmişte hangi hükümet bu kadar ağır vergiler koydu? Deprem sonrası eklenen vergiler neden halen kalkmadı? Ya bir sürü şey varda işte öyle serçe şahin muhabbeti gibi basit izahatlara da karşılık verilmiyor. Yurtdışına bi çıkın bakın bakalım kaç yıl gerideyiz milletten. Tabii şu an millet kabile milleti araplarla kıyaslıyor Türkiye'nin durumunu. Ne savaşmayı bildiler tarih boyunca ne de çalışmayı/üretmeyi...

sleyman_20 bunu beğendi.
  2. nebiliyim

nebiliyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    İsmail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    valla arkadaş bilmem senide avrupayla kıyaslayalım hadi geri kalır yanımız mı var ki birçok avrupa ülkesinden de çok ilerideyiz. Kuş serisi zaten en basit örnekti. Ötv ve deprem vergisini koyupta kaldırmayan hükümetlere söyle vergilendirme sistemini. Geçmişinde izlerini bu hükümete çamur atarak kapatmayı bırakmalı bu millet. Ha birde ağzımızı aça aça baktığmız o avrupa varya ağzımızın ortasına salıncak kurdu sallanarak...

3. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    2000 yılında koyulan GEÇİCİ ibareli ağır vergileri 2003 yılından bu yana kaldırmayan kim? 12 Sene... Şimdi bu çamur atmak mı? Depremin yaraları, alınan krediler v.s. hepsi olsun olsun 5 yıl sonra yani 2005 gibi kapatıldı. Nerede peki paralar? Yandaş müteahhitlerin yaptığı dandik duble yollarda mı sanıyorsunuz?

4. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Pkk ile masaya oturan, vergiyi olması gerektiği gibi değilde kambur gibi vatandaşa ağır şekilde yükleyen, ortadaki somut belge, kaset, görüntü ve fotoğraflara rağmen halkın gözünün içine baka baka yalan söyleyen mevcut yönetimi hala savununları gördükçe hem üzülüyor, hemde kızıyorum...

Her yerde eskilerdeki yok hastane kuyruğu, yok dış borç yalanı tekerleme gibi gidiyor.

Şimdi çok şey mi değişti? Geçen nüfus idaresine gittim, akşamına zor çıkardım kimliğimi...

Hastanedeki işim deseniz oda öyle... Her ay maaşımdan kesilenleri geçtim, birde kol gibi muayene ve röntgen ücreti ödedim, bütün izin günüm hastanede geçti. Hani reform ? Biri sağlıkta ucuz hizmet alıyoruz mu dedi?

Ya kişi başı iç borçlarımız ne olacak ? Bankaların istatistiklerine göz atın bakalım, kredi kartı ihtiyaç kredisi oranları borçlanma oranları ve dönen çekler ne durumda ?

Onu geçtim, enflasyon denen bir şey var, havuz medyadan bakmayın söylemezler ama ben söyleyeyim.

Her yıl market sepetim, bir önceki yıla göre en az % 25 pahalıya doluyor. İnanmıyorsan çıkar fişlerini kontrol et.

Daha yazacak çok şey var ama anlayan anlıyor, gören görüyor... Görmeyen şükür deyip, uyumaya devam ediyor. Öylesi daha kolay değil mi?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ocak 2015
  5. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bence foruma siyaseti pek dahil etmemek gerek herkesin gerçeği kendine çünkü kime ne anlatırsan anlat herkes bildiğini okuyor o zaman neden kendimizi yoralım haksız olan zamanı gelince anlayacak her şeyi ancak o zaman iş işten çoktan geçmiş olacak... :)

6. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Ali yada Veli sorumlusu kim bilmem ama hayat gerçekten çok pahalı. pazara çıkıyosun 50 lira anında toz oluyor.

7. ilkerdiyebiri

ilkerdiyebiri Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Konuyu açtığıma gerçekten pişman oldum. İş siyasete ve siyasetçi savunma yerine döndü. İnsan gün içerisinde kimleri kırdığını, kimin kalbini incittiğini, kimin günahını aldığını bile bilmeden sadece televizyonlardan tanıdığı birisini nasıl bu kadar savunabilir kendime hep sormuşumdur. Koltuklarında kalabilmek uğruna her türlü yalanı söylemeye müsait insanları yada söyleyen insanları belki hayatında hiç yalan söylememiş insanlar, bizler nasıl savunabiliyoruz aklım almıyor.

Şahsen tanıdığım ve şu anda hayatta olmayan bir siyasetçinin bir cümlesi var, böyle konularda hep aklıma gelir.

"Siyaset; Millete hizmet davasında gerekirse kendi kefenini sırtına giyenlerin işi olmaktan çıkmış; Menfaat paylaşımında yer almak isteyenlerin fırsat alanı olmuştur."

8. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    92 yillikcumhuriyet tarihinin son 13yilini bu hukumet yonetti tarihte hicbir zaman vergiler bu kadar yuksek olmadi . Oncekilerin calmasi bu hukumetin calipta calismasinin dogru yapiyorsa ne mutlu bize

9. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Gezdin mi avrupa ülkelerini ? Nasıl kıyaslama yapıp " geri kalır yanımız " yok diyebiliyorsun ? Neye göre ?

Bu işler gidip gezip görmeden olmaz. Ben gittim gördüm birçoğunu... Uzun uzun kıyaslarım istersen... Gitmeye gerek yok, okuyoruz izliyoruz demekle de hiç olmaz...

Deprem vergileri ise defalarca soruldu hükümete... Hükümet tarafından verilen gülünç cevabı çok iyi hatırlıyorum, sen unutmuş isen bilemem... Zaten unutmasaydın hükümete sorun demezdin...

Avrupa salıncak kurdu ağzımıza'da demişşin, bu ülkenin dış politikasını yürüten kim ?

Madem şikayetçisin, hiç düşünmedin mi dış politikayı hükümet bu hale nasıl getirdi ?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Ocak 2015
  10. gavil

gavil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    6 Kuruş indirim geldi bugün

11. nebiliyim

nebiliyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    İsmail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    salih bey avrupayı gezip gördüm diyosun o avrupa lap diye mi avrupa oldu sence ? 1850 lerde başlayan sanayi devrimi ve 12 yaşında ki çocukların çalışmasıyla avrupa olmadı mı ? şimdi burda kültür bilgi yarışması yapmak değil niyetim ama bir gerçek var vergiler vergiler diyosunuz ama bugün avrupada bir insan 65 ki çoğu ülkede 70 lere kadar varıyor emeklilik yaşı bizim ülkemizde yunanistanın nüfusu kadar emekli var bunlar eski hükümetlerin yaptığı hatalar değil mi 35 yaşında emekli olan adamlarla dolu ki demek istediğimi anladın sanırım. 1950 li yıllarda güney kore ve türkiye aynı ekonomik şartlardayken bugün gelinen noktaya bak bir o ülkelerin vergilendirme sistemine bak sonra isterseniz ülkemizde ki vergi sistemine bakalım. bu adamlar salak ya 60 yıldır sürekli ve ağır vergiler altında ezilmekten keyif alıyor ingiltere, almayada çok mal vergi vermekten zevk alıyor. Sizlerin yorumlarını görünce vergi konusunda sadece bizim ülkemizde vergi alınıyormuş izlenimi uyanıyor nedense. araştırın bakın. Sonra demeyin ya bu adamların gsyih yüksek dağılımı eşit diye. adamlar çalışmış üretmiş 1800 lü yıllardan beri şimdide sefasını sürüyor. Üretmeden yaşamaya alışırsa bir millet son 10 yılda kat edilen yol ve yanından alınan vergiler insanı sersemletiyor belliki...

12. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Avrupa ülkelerindeki vergi sistemi, hiçbir zaman türkiyedeki kadar ağır ve vatandaşın belini buradaki gibi bükecek şekilde ağır olmadı. Çünkü başta bir kere hükümet politikaları bile yolsuzluktan son derece uzak, gösterişi sevmeyen ve tasarrufu bilen devlet ilkeleri üzerine kurulu... Ülkenin maliye bakanı rahatça metroya binebiliyor. Gösteriş ve itibarın arabayla veya koruma ordusuyla yapılamayacağına inanıyor...Avrupada devlet, kaynaklarını boş yere harcamıyor en azından " itibar " dümeniyle... Biz hala saray yaptırıp itibar diye halkı uyutalım...İran cumhurbaşkanı halk otobüsüne bindi, itibarı mı sallandı ?

Vergi sistemi şu an ağır olarak nitelendirilen ülkeler misal yunanistan, ki oran olarak hala bizden düşüktür ve bunun doğrudan sorumlusu hükümetin bizzat kendi yaptığı yolsuzluklar ve aldığı yanlış politikalardır...

13. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Maliye bakani bile verginin yuksek oldugunu kabul ediyor ama iste secmen boyle olunca neden dusursun vergiyi, o da hakli :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Konuyu açtığıma pişman olduğumu söylemiştim daha önce. Ama pişmanlığım olayı buralara getirmenizden dolayı. Yani ne söylediğinizi bilmeden sadece savunma mekanizmanızı çalıştırarak savunduğunuz partinin yanlışına yanlış, doğrusuna doğru diyebilmeniz gerekirken artık bir noktadan sonra yanlışına da doğru demeye başlıyorsunuz. Önceki yorumlarda da bahsettim ve diğer arkadaşlarda anlatmaya çalıştı ama siz sadece savunma mekanizmanızı çalıştırdığınız için yazılan gerçekleri de görmekten çok 20 yıl önceki hükümeti bu hükümetle kıyasladınız. Haklı olabilirsiniz. Ama 50 yıl önceki hükümeti kıyaslamanız ve son olarak 1850li yılların avrupasını bile bu hükümetle kıyaslayarak gülünç duruma düşüyorsunuz. Avrupadan iyi durumdayız diyorsunuz ya o Avrupa ülkelerinde en son 1850li yıllarda maden kazası olduğunu biliyor musunuz? Son beş yılda iş kazalarına bağlı olarak hayatını kaybeden işçi sayısı 6 bin 428. Siz ona sorun? Bunu araştırın? diyorsunuz ya. Avrupa ülkelerindeki iş kazaları % kaç onu da siz araştırın. Tabi ben bunların hepsine iş kazası dedim ama iş kazası diye bir şey yoktur, iş cinayeti vardır. Ama size göre bu durum "olağan bir şeydir" ve "bu işin fıtratında var"dır. İş cinayetlerinde Avrupa da 1. dünya da 3. olduğumuzu biliyor musunuz? Ama olsun ülkemiz gelişiyor. Duble yollarımız var, gökdelenlerimiz var, Ortadoğu da söz sahibi bir ülkeyiz ama komşularımızın hiçbiriyle adam gibi bir ilişkimiz yok.

Ben petrol sektörünün başlangıç noktasında çalışıyorum. Yani petrolü işleyen rafineride çalışıyorum. 95 oktan kurşunsuz benzinin rafineri çıkış fiyatı 1,15 TL. Gelen son indirimle tahminim bugün burada 4,15 TL oldu. Size göre bu %300 vergi doğal mı? Normal mi? Ve bu vergi alınırken hala bu vergiyi koyanları körü körüne savunmak nasıl bir duygu açıklayabilir misiniz?

MSC bunu beğendi.
  15. nebiliyim

nebiliyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    İsmail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    bak ilker arkdaşım ben sana avrupanın neden avrupa olduğunu yüzeysel olarak anlattım sen bana tutmuş iş kazası pardon cinayetlerinden bahsediyorsun beni işine gelerek okumayanlara sesleniyorum.! avrupa bizde alınan şuan ki vergilerin bir çoğunu 150 yıl önceden almaya başladı ve bu adamlar bu yüzden avrupa oldu diyorum ve dahada eklemek istemiyorum ki buradan da ne demek istediğimi anlamışsındır sanırım. Petrolün çıkış noktası dediğin yer zaten benim memlektim bizde biliyoruz petrol çıkışının ne olduğunu ki bugün bedavaya dağıtsan pompadan en ucuz alış fiyatımız 2,60 lira civarında bunu devletin bakanı bile açıkladı verginin yüksekliğini (sen daha iyi bilirsin 10-20 yıl önce vergi oranıyla bugün ki vergi oanı arasında ki farkı). Ben dediğiniz partinin seçmeni değilim bunu da söyleyeyim. Burda savunma mekanizmasının devreye girmesi gerçeği var ki bu hükümet bu kadar kötü değil daha önce gelenleride gördük bir sepette 40 yumurta var ve biri çürükse bir tanesi atılır sepetin hepsi atılmaz ama burda bazı arkadaşlar kelimleri seçip seçip üstünden gidiyorlar ve sistem vur abalıya dönüyor haklının hakkını teslim etmek gerek her yapılanda da lütfen yanlış aramayın.

16. e_uzun

e_uzun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    329
    Ad Soyad:
    Ebubekir uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yüksek vergi oranını alması gerektiğini savunuyorsun acaba devlet bunun ne kadarını halka tam anlamıyla yansıtıyor? Avrupa yüksek vergi alıyor ama onlar çıkacacakları standarda çoktan ulaşmış bizde ise standard namına birşey yok.... Bu vergi üzerine daha fazla konuşmaya gerek yok

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. e_uzun

e_uzun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    329
    Ad Soyad:
    Ebubekir uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Her hangi bir partiyi tutmuyorum ama öncekiler şöyleydi böyleydi lafları sakıza döndü artık. Şimdi paylaşmış olduğum yazıyı iyi okuyun neler yapmışlar!!!!!
    Öncelikle Allah rahmet eylesin.
    https://www.facebook.com/notes/158133034233935/

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Ocak 2015
    ilkerdiyebiri bunu beğendi.
  18. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İşte bunlar hep okumamak,araştırmamak, sorgulamamak yüzünden oluyor.

Geçtiğimiz aralık ayında bile benzinin vergisiz fiyatı 1,77 tl idi, şimdi daha'da düşük... 1.40 tl den bile az...

İnanmayanlar için işte ispatı;

Cumhuriyet Gazetesi - EPDK vergisiz benzin fiyatını açıkladı

Ne demişler, bilmemek'te mutluluktur...

ilkerdiyebiri bunu beğendi.
  19. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Asıl anlatmak istediğim kısmı bir cümle ile özetlemişsiniz. Teşekkür ederim.

Evet Avrupa ülkeleri bu vergileri 150 yıl önceden almaya başladı. Ama Avrupa da 100-150 yıldır iş kazası olmadı. Sebebi aldığı vergiyi yine aynı sektörün gelişmesi için, iş güvenliği için harcaması. Yani deprem vergisi toplayıp bu vergi ile yol yapmadı. (Van depremi sonrası çıkan haberlerin ardından bir bakanımız deprem vergileri ile yol yapıldığını kendisi açıkladı.) 150 yıldır vergi alınan bir ülkenin şu anda dünya çapına satışını yaptığı, bir çok ülkede yılın otomobili seçilen birkaç tane otomobil markası var. Evet Avrupalı bizden daha fazla vergi veriyor ama en dar gelirlisi bile bizim 1 yıllık birikimimizle 5 günlüğüne gidemediğimiz burnumuzun ucundaki tatil bölgelerinde haftalarca tatil yapabiliyor. Ama bizim bakanımız asgari ücret zammını açıklarken kameralar karşısında gülebiliyor. Bunun sebebi de sizin gibi düşünen zihniyettir.

20. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bugünden itibaren geçerli olacak benzin indirimi yapıldı. Dünya piyasasında petrolün 45 doların altına düşmesiyle böyle bir indirim bekliyordum. Tabi indirim denmez kesinlikle. İndirimin 6 kuruş değil en az 1,60 TL daha düşmesi lazım.

Benzine 6 kuruş indirim - Hürriyet GÜNDEM

Bu Sayfayı Paylaş