LPG KABLO

aracımdaki sesin kaynağı katalizörmüş.

'Elantra Forum - Club' forumunda cico17 tarafından 27 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Misafir

Misafir Guest

Ses konusunda son susturucu çok önemlidir eğer uygun susturucu kullanmazsan çok ses çıkarır hele'ki sanayi malları abartıyor, önce egzost sisteminde delik olup olmadığını araştır, eğer yoksa son susturucuyu değiştirmekte fayda var, bu arada egzost manifoldunu da kontrol ettiriver, kaçırıyorsa o da çok ses yapar

2. cico17

cico17 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    egzost manifoldu çatlamıştı kaynak attırdık.ama şuan yine kılcal çatlaklar var.ozaman beni sinir hastası eden bu motorun sesli çalışma işi manifold ve sos susturucuyla alakalı diyebilirmiyiz?

3. Misafir

Misafir Guest

Las arasında hep egzost geçtiği için bende egzosttan kaynaklanan seslerden bahsettim ancak ne tür bir ses olduğunu bilmediğim için çok da fazla yorum yapıp kafa bulandırmak istemiyorum, öncelikle sesin tam olarak nereden geldiğini tespit etmek lazım, motordan'mı egzosttan'mı...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley6.gif

4. cico17

cico17 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    vallahi ben anlayamadım bi türlü ama araç v8 motorlu bi araç gibi çalışıyo rölantide 3 devir ve üstündede aşırı şekilde bağırıyor.sessiz bi bağırma değil bu ama sanki araçta hiç susturucu yokmuş gibi.götürdüğüm ustalar doru düzgün cvp veremiyor malesef.

5. HaRbi_GeNc41

HaRbi_GeNc41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Manifolttan ozaman sadece manifolttan bukadar gürültü çıkar

6. Misafir

Misafir Guest

Müsait olduğunuz zaman benim kankama (Ümraniye'de)gösterelim.

7. carlo

carlo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar
    konuyu okudum özellikle coşkun beye teşekkürlerimi iletiyorum ve benim de bir sorum olacak. benim aracımda 99 elantra 1,6 motor sıralı lpg var. benim aracımı alalı yaklaşık 6-7 ay kadar oldu. aracımı aldığımda katalizörün içinin boşaltıldığı söylendi. biraz motor sesi geliyor araçtan. ancak iptal edilen katalizör araca rahatlık vermesi lazım. benim aracımda özellikle rampalarda zorlanma oluyor ve bazen alt devirlerde araba zorlanıyor. sanki kasılıyormuş gibi. biraz hızlandıktan sonra sorun yok. ancak hız konusunda aracın motoru bağırıyor ancak çıkan ses kadar görüntü olmuyor. bende katalizörü tamamen iptal edip düz boru takmayı düşünüyorum. ancak aracın katalizöründe sessör bulunduğundan dolayı iptal etmek biraz düşündürüyor. bu konu hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim. şimdiden teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş