LPG KABLO

Aracım trafikte anlamsız yere stop ediyor...

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda samet78 tarafından 12 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Yasar7878

Yasar7878 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    234
    Ad Soyad:
    Yasar coskun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Arkadaşlar benim aracım otomatik i20 araçta lpg var frene basınca bir anda stop ediyor ve çalışırken 3 veya 4 maşta çalışıyor kelebek temizlendi fren vestanausuna baktırdım kaçak varmı baktırdım bi şey çıkmadı kaç kere gaz ayarı için gittim ama sorun devam ediyor benzinde yapmıyor sübap tan olabilirmi varmı başına gelen varmı her usta başka bi şey söylüyor boşuna para harcamak istemiyorum bana yardımcı olun lütfen

2. DEMİREL71

DEMİREL71 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    Halim DEMİREL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    çözdünmü kardeşim sorunu nasıl yaptın

3. DEMİREL71

DEMİREL71 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    Halim DEMİREL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    kesin çözüm bumu kardeşim, eminmisin

4. orhandemir79

orhandemir79 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    ORHAN ORHAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    MERHABA ARKADAŞLAR Forma yeni katıldım. 6 yıldır 2000 hyundai accent LPG 1,3 LX MPİ Milenyum kullanıyorum. Aynı arıza benimde oldu. Önce imbilozer anahtar tanımama ile başladı dışarı çıkıp kapıları kitle biraz bekle sonra aç çalıştır ile idare ettim.
    Tüp beynine baktırdım enjekt temizlettirdim baktırdım. Sonra yolda stop etmeye başlayınca dayanamadım araya araya bir usta buldum. Solda küçük evrak torpidosu var onu açıyorsun içinde 2 kibrit kutusu büyüklüğünde siyah adı emin değilim AKIM ROLESİ Mİ, SİGORTASI MI sadece yetkili serviste varmış, yaklaşık 2 yıl önce 45 TL ye getirttim kendim taktım oymuş bir daha çok şükür olmadı.
    Bu alet arktan mı ne yapıyormuş kurum gibi ilk arızıda onu açtı kibrit kafası gibi 2-3 parça bişey döküldü temizlenip takınca düzeldi. Tamirci kardeşimden Allah razı olsun Ustasından da çünkü ondan bilgi aldı öncesinde oda bulamamıştı.
    Abi bunu böyle arıza yapmaya başlayınca temizle tak çok yaparsa değiştir dedi.

DEMİREL71 ve MSC bunu beğendi.
  5. byberat

byberat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    BERAT KAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Benim de sorunum başlıkta belirten ve tarif eden arkadaşın sorunuyla aynıydı. Araç 1.4 benzinli i20. Araç bazen ışıklarda beklerken habersizce hiçbir belirti vermeden stop ediyordu. Bazen ışıklara ya da dönemeçlere yaklaşırken debriyaj fren yapınca stop ediyordu. Bazen motor sıcak ya da soğuk fark etmiyor 2-3 marşta çalışıyordu. Güç bela çalıştıktan sonra araç EPS arızası verip direksiyon sertleşiyordu. bunu hem LPG de kullanırken hem de benzinde kullanırken yapıyordu. İşin kötüsü bilgisayara bağlayınca araç hata kodunu söylemiyor ve her şey yolunda gözüküyordu. Ne yetkili servis ne de oto sanayideki ustalar durumu çözemediler ilk başta. Kimi LPG beyni dedi. Kimi bujiler dedi. Kimi gaz kelebeği dedi. Kimi oksijen sensörü dedi. Kimi rölanti bilmem nesi dedi. Fakat sorun KRANK MİLİ KONUM SENSÖRÜ çıktı. Bu sensör arızasında araç beyni hata kaydı tutamayabiliyor arkadaşlar bilginize. Servisten alınan orijinal parça ve işçilik dahil sorunum 275 liraya çözüldü. Araç daha kolay çalışıyor. Anlattığım sorunlar artık yaşanmıyor.

DEMİREL71 bunu beğendi.
  6. masterkoc

masterkoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    deniz koç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    hyundai accent era otomatik 2011 model dizel arabam aynı sorunu veriyor yaklaşık 3-4 aydır toplamda 4 defa fraklı zamanlarda verdi. trafikte giderken ışıklara yaklaşırken N vitese atıyorken kendiliğinden stop edip dreksiyon sertleşior ve yağ lambası yanıyordu. D viteste giderkende yapı bir defa. bir ustaya götürdüm. yakıt filtresi ve pompasını takım olarak değiştirdi.650 TL verdim. 1 hafta sonra bu seferde 20-30 hızla giderken durmaya yakın aynı sıkıntı oluştu. yetkili srvise götürmeyi düşüşnüyorum acaba neden olabilir?

DEMİREL71 bunu beğendi.
  7. DEMİREL71

DEMİREL71 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    Halim DEMİREL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    aynı dert bendede var kardeşim ve hala kesin bi çözüm bulamadım herkez ayrı bişey söylüyo net bi şey yok malesef :(((

8. masterkoc

masterkoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    deniz koç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    bilgisayardan arıza tespiti yaptıran var mı? faydası olur mu? yetkili servis 250 tl istiyor

9. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    elm 327 cihazları 25-100 lira arası

10. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    https://www.hyundaiclubtr.com/konu/motor-sanayide-calismadi.39381/

Bu benim açtığım konu krank mili sensörü hata gösteriyor. Ama konuya bakarsanız benim araçta 2 sorun varmış. Krank mili sensörü ve immobilizer anteni hatası... İkisinde de araç ilk marşta çalışmıyor. Krank mili de hata verirse kod vermiyor fakat araç çalışınca hata veriyor. Elm327 olmasaydı. Araç sanayide hata vermiş olsa da usta bilgisayara bağladığı an arıza gözükmeyebilirdi. Eğer aracınız destekliyor ise bu elm327 yi tavsiye ederim. Stepne gibi vazgeçmeyeceğim bir şey benim için artık.

11. masterkoc

masterkoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    deniz koç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    2011 dizel era otomatik mode

arabanın stop etmesinin sebebi yakıt deposu alttan darbe almış olmasıymış. bundan dolayı da şamandırayı etkilemiş ve süzgeci kapaktıyormuş diye söyledi yetkili servis. umarım bir sıkıntı olmaz. yalnız bir sorunum var. 5-30 yağ yerine 0-40 yağ koydurmuştum. 7000 km oldu ve bir süredir zincirden ses geliyor. servise sordum. uygun olmayan yağ kullandığımdan dolayı ses gelir dedi. eğer yağı dğiştirsem sesten kurtulabilir miyim dedim. biraz zor dedi.

sizce 5-30yağ ile değişim yaptırsam bu sesten kurtulubilir miyim?

12. khf.burak

khf.burak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    burak coban
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Kia
    Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum. Öncelikle herkese selamlar. Benim aracım 2012 sportage. Benim sorunum hem buradakine benziyor hem de biraz farklı. Ama hiç bir yerde çözüm bulamadık. Aracı 6 ay önce aldım hiç bir şey yoktu. Aldıktan 2 ay sonra sorun başladı. Probleme gelince;
    Aracım elektrik kesip stop ediyor. Asıl ilginç kısmı ise;
    Araç sadece lpg de elektrik kesip stop ediyor (sadece immo işareti açık kalıyor.)
    Günde bir kez stop ediyor ve ne zaman edeceği belli olmuyor. Tek belli olduğu şey trafik ışıklarında yani rölantide stop ediyor. (ama bu durum yola çıktıktan 5-20 km arası mesafede herhangi bir ışıkta olabiliyor)
    Günde bir kez stop edince o gün bir daha etmiyor.
    Daha da ilginç kısıma geçelim:
    Araç elektriği kesti stop etti ben zar zor çalıştırıyorum. Ama devir saati çalışmıyor bu seferde o yüzden araç hep bir kompresör halinde kasarak gidiyor. En yakın yerde durdurup çalıştırınca düzeliyor.

Bu durumu çözmek için neler denedik:
    Boğaz kelebeği yetkili serviste temizlendi (rölantide hafif dalgalanma vardı geçti. Stop etme aynen devam).
    Gaz sistemi komple yenisi takıldı. Gaz sisteminin elektriği farklı yerden alındı. Bütün gaz tesisatı ve gaz ile alakalı elektrik tesisatı faklı günlerde iki kere kontrol edildi. Ayar yapıldı.
    Krank pozisyon sensörü kontrol edildi. (bunların hiç biri çare olmadı).

Ayrıca araç benzinde herhangi bir sorun çıkarmadığı için mekanikçi usta araştırıyor sağolsun sürekli gaz da yaptığı için gazdan dır deniliyor. Gazcıya gidiyorum başka bir sorun var sistem sıfır hiç şikayet almadık ilk defa senden duyuyorum bu sorunu diyor. Tabi günde bir kez stop etmesi ilginç geliyor. İnsanların aklında neden bir kez yapıyor gibi düşünceler meydana geliyor.

İşin aslı çözemedik ( sorunun bir ara beyinden olabileceğini düşündük öyle olsa benzinde de olmalıydı düşüncesi galip geldi bu da sonuçsuz kaldı)
    ELM327 cihazı sipariş verdim belki hata kodu yazar.
    Çünkü hiçbir hata arıza kodu vermiyor. Bir arıza işareti de yok. Kafayı yemek üzereyim araca binemiyorum.

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Uzun oldu biraz kusuruma bakmayın.

13. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, egzantirik pozisyon sensörüne ve tesisatına baktırabilirsiniz.

Under Ground bunu beğendi.
  14. Under Ground

Under Ground Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,435
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Benzinde değil gazda bu sıkıntı gerçekleşiyorsa usta ile birlikte bilgisayara bağlayıp yol kalibrasyonu yapacaksınız . Öyle işyerinden üfürmekle arıza çözülmez.

15. khf.burak

khf.burak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    burak coban
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Kia
    Gazda bir yerde elektrikle ilgili kaçak var sanırım. Hem elektrik kontrol edilecek tekrar hem de gaz beynini değiştirecekler inşallah düzelir. Bu şekilde sürüş konforu sıfıra indi. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

16. waffenss

waffenss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ENGİN SEVGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    2008 MODEL ACCENT ERA 1.4 SELECT ARACIM VAR SAYDIĞINIZ BÜTÜN SORUNLARI YAŞADIM ,IŞIKDA DURUNCA BİRDEN GAZ KESİNCE KLİMAYI AÇINCA GERİ VİTESE TAKINCA DİREKSİYONU TAM TUR YAPINCA OLUP OLMADIK YERDE STOP EDİYORDU.

1. BENZİN POMPASI VE ŞAMADIRASI SORUNSUZ ÇALIŞACAK EN BÜYÜK SORUN YAPAN POMPA
    2.ENJEKTÖRLERE GELEN VOLTAJ ÇOK İYİ OLACAK
    3.ATEŞLEME SİSTEMİ DÜZGÜN ÇALIŞACAK (BUJİ - ATEŞLEME BOBİNİ - BUJİ KABLOSU)

KRANK SENSÖRÜ,MAP SENSÖRÜ,GAZ KELEBEĞİ BUNLARLA UĞRAŞMAYIN BOŞUNA MASRAF ETMEYİN

17. waffenss

waffenss Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ENGİN SEVGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Benim aracı komple söküp dağıttılar youtube kanalım da video olarak yayınladım ordan bakabilirsin allah belasını versin böyle ustaların
    enginsevgi diye youtube yaz accentera bitmeyen sorunlar diye videom var az çok bilgi verir inşallah geçmiş olsun

18. Tunahanyk

Tunahanyk Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Tunahan yıldızkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    2-ADIYAMAN
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Bire bir aynı sorunu ix35 aracıma taktırdığım prins vsi 2’de yaşıyorum. Çözüm bulabildiniz mi? Taktırdığımdan beri olmaya başladı. Bujilerle başladık herşeyi değiştirmeye...

19. ermhkner

ermhkner Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    53
    Ad Soyad:
    MEHMET ERKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Benim 1.4 lpg li de aniden motor sıcakken stop etme arıza olmuştu. Hatta en son arıza da ne yaptıysam çalışmamıştı. Çekici ile servise çektik. Krank sensörü değişti ve sorun çözülmüştü. Gerçi dünden beri ilk çalıştırmada biraz garip hafif sarsıntılı çalışarak check lambasını yakıyor ama bakalım onu da göstereceğim.

20. Sercan16

Sercan16 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Sercan kahraman
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Çözüm buldunuzmu hocam

Bu Sayfayı Paylaş