LPG KABLO

Arac Calismadi

'Sohbet' forumunda Cavid tarafından 25 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. Cavid

Cavid Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Cavid Aliyev
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    arkadaslar 1 sene 7 aydir aracim kapali garajda duruyordu.dun memlekete gelince bir aracimi calistirayim dedim...Aracin akusu bitmisdi kapilar bile acilmadi bir arac buldum akusunu aracima birlesdirdim araci n alip iterek garajdan cikardim. yaklasik 1 saat araca aku bagli kaldiktan sonra arac calisti fakat felaket calisti arac titriyordu sert sekilde vitese taktigim an arac kapaniyordu.10 dk boyle calisdi sonra matordan par gibi bir tustu cikdi kapatdim sorun ne ola bilir?

Duygu bunu beğendi.
  2. Cavid

Cavid Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Cavid Aliyev
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    arac infiniti qx70(3.7 benzin)

3. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Kayışlar uzun süre şekil değiştirmediği için son durduğu pozisyonda şelil almışlar ve sertleşmiştir muhtemel.

Bence zorlamayın bir servis e çekip aküyüde yenisi ile değiştirip kontrollerini yaptırın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Cavid

Cavid Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Cavid Aliyev
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Hocam kusura bakma tam anlatamadim durumumu. Soyle soyleyeyim ben isimle bagli 2015 de yurt disina cikdim. Araci 2014 de 0 aldim 1 sene kullandim. 20603 km kullandim. Sonra yurt disina gidtim. 2016 dekabr 7 si ulkeye dondum araci tamamen bitmisdi akusu. Anahtarla kapiyi acdim. Kopartoyu acdim aracda matorun uzerinde fareler yasiyordu. Uzun zamandir pisliki icindeymis matorub uzeri falan. Neyse bir tamirci buldum. Getirdim bir aracin akusunu benim araca bagladi aracda vitesi N alib iterek disari cikardik. Sonra bir aracla kablo vasitasiyla akusunu benin araca bagladim yaklasik 1 saat sonra arac guc bela calisdi. Arac tamamen titriyordu tamirci bana benzinjn gazi kacti dedi o yuzden boyle. Yaklasik arac 1 saat 4.000 devirde saklamami soyledi. Ayrica aracda vitese takdimda arac kapaniyordu. Yeniden aku balamam gerekiyordu. Neyse 20 25 dk 4.000 devirde calistikdan sonra aracin motorunden duman gibi bir sey cikdi. Devir 1.000 dusdu ne kadar gaz verdimse kalkmadi. Bende hemen matoru kapadim. Aracin akusunde acdi tamirci. Sormak isdediyim su aracin akusu acildi aracin havizasi silindimi acaba? Ikinci sorum
    Aracda matordan duman cikdi bu ne gibi soruna yol acar. Ucuncu arac cok titriyordu bu neden ola bilir? Fareler kablo falan yemis ola bilirmi o yuzdenmi boyle titreye bilir arac? Isimle bagli yeniden yurt disina dondum arac oylece kaldi. Ayrica yagina baktim yagi sim siyah olmusdu

5. Adanus

Adanus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    Efe
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Bence araci cekiciyle serisine goturun anlayan insanlar baksin.

6. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Tekrar araç başına gittiğinizde eğer kullanacaksanız öncelikle yeni bir akü alın. Çıkan duman hararet ile alakalı da olabilir ama bana daha çok egzoz manifoltuna düşmesi muhtemel fare ölüsü ve pislikleri gibi de geldi.

Titreme aracın dengesiz çalışmasından kaynaklanır. Beklemiş benzinin kalitesi düşer bir daha uzun süre araç kapalı kalacaksa çeyrek depo benzin bırakın ilk çalıştırmadan önce benzin ilavesi yapın.

7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    benzin oktan kaybetmiş olabilir, tazeleyin. arıza lambası yanıyorsa baktırmanız lazım, fareler kemirmiş olabilir kablo v.s.

8. Cavid

Cavid Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Cavid Aliyev
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Ilginize tesekkur ederim artik seneye geri dondugumde servisine gotururum. Bakalim servis ne diyecek ve ne kadar ucret isdeyecek

Bu Sayfayı Paylaş