LPG KABLO

Arabanın Altını Vurdum Radyo Değişti

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda ScriptKiddie tarafından 14 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. ScriptKiddie

ScriptKiddie Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    53
    Ad Soyad:
    Mehmet Alev
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Arkadaşlar bugün kasisten yavaş geçtiğim halde kasisin önü nasıl olduysa bildiğiniz çukurlaşmış neyse geçerken tok diye vurdum. Vurduktan hemen sonra radyo değişti. Elim falan değmedi nasıl ve neden olduğunu hiç anlamadım. Ardından aracı park ettim altına baktım ezilen kırılan bükülen bişe yok. Neyse işlerimi hallettim araca bindim. Çalıştırdım çalıştı stop etti. Bu zamana kadar hiç yapmadığı bir şey bu. Zaten yaptı bir daha da yapmadı. Sonra bir daha start verdim, bu sefer araç çalıştı ama rölantiyi normalden fazla kaybetti evin önünde 2 3 deneme daha yaptım bir sıkıntı görünmüyor şimdilik bu stop etme ve radyo değişme hakkında ne olabilir ne olamaz sizce ?

2. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Radyo sarsıntıyla belki teyp butonları şase almış olabilir. Diğer söylediklerinizin birazı titizlik bi kısmı da yakıttan olabilir ama anlattığınız gibi bir darbeden araç zarar göreceğini düşünmüyorum. Bazen öyle hızlı derin çukurlara düşüyoruz ki arabankn bi tarafı kopup çukurda kalmış olması lazım diyoruz. Bence gönlünüz rahat olsun sıkıntı yok.

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    belediye ye gidip şikayet edin şehir içinde 30km hız limitini aşmadan ilerlerken sizin yaptığınız tümseğe arabayı vurdum diyerek şikayet edin yetkili servisten hasara dair rapor alın polise gidip tutanak hazırlatın, belediye zararınızı tazmin etsin, ilk bakışta belli olmaz muhakkak zarar görmüştür.

50-60km hızda gidiyordum tümseğe vurdum derseniz şehir içinde hızlı gidiyomuşun derler 30km yi geçsersen şikayetçi olamazsın derler haksız kalır ve tazminat alamazsınız,

hani araba alırken 80-100000 lira veriliyor ya, bunun 50-55000 lirası ötv vergisi, benzinin mazotun yüzde 80 i vergi zaten, her sene motorlu taşıtlar vergisi de var bu paraları veriyoruz devlet te bize dümdüz yolda ilerlerken arabamıza zarar verecek engeller yapıyor bu paralar ile, ne güzel.

Standart hız azaltma kasisi sert kauçuk malzemeden yüksekliği 50mm yi geçmeyen genişliği 50-60cm olan gerektiğinde yoldan sökülebilen şeylerdir otomobile zarar vermez hızı azaltma görevini pek ala yapar.

belediyeler bunu yapmıyor yola bayağı kale suru veya baraj inşa ediyor kasis diye konulan beton yapılarda yükseklik 200mm genişlik 150cm, amaç?? milletin arabasına zarar verip kazaları önledik diye hava atmak, bu sadizm hatta egoizm hatta zalimlik.

bahaneleri müthiş güzel hızlı gidiyormuşuz, o kadar vergiyi verirsem bana değil yol yarış pisti yapman lazım eyyyy belediyecik şehir içinde hızlı gideyim de bana ceza kes sesim çıkarsa namerdim. Trafik polisin yok mu? var saygımız sonsuz, ver bu memur abilerimize birer seyyar hız ölçer lazer tabanca, bir tane de tabela koy kırmızı yuvarlak içinde beyaz zemin siyah fontlar ile 30 yazsa yeter radar falan yazmasına gerek yok, bu kadar mı zor?

komple yasaklasınlar abi motorlu taşıtları, herkes yaya gitsin at sırtında deve kervanıyla gitsin gideceği yere işyerine bir haftada varırız ne güzel hiç yaya ya çarpma bariyere girme vakası yaşanmaz ölümlü kaza olmaz töhmet altında kalmaz belediyecilerimiz, belediyelerin bir tarafına zor geliyor yaya için üst geçit alt geçit yapmak aman efendim altyapı bozulur, rant varya işin ucunda tümsek ucuz nasıl olsa vursunlar kırsınlar insanlar otomobillerini, üst geçit pahalı ihalede öne sürülen bütçeyi karşılamıyor.

Sadece Türkiye de değil dünyada böyle bu mesajım sadece Türkiye ye değil bütün dünyaya.

Alın bu da dramatik bonus:(

4. ScriptKiddie

ScriptKiddie Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    53
    Ad Soyad:
    Mehmet Alev
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    İlk defa böyle bir durumda stop edince insan işkillendi hocam atıyorum rastgele birgünde olsa bu kadar kafayı takmazdım. Zaten şuan hiçbir sıkıntı yok inşallah böyle devam eder.

Çok doğru diyorsunuz hocam. Yani çukurları yapmadıkları gibi dağ gibi tümsekler yapıyorlar. Yani keşke kasisin fotosunu çekseydim kasis resmen çizikler ile dolu gelen geçen sürtmüş. dağ gibi olduğu yetmiyormuş gibi bir de girişinin ön kısmı aşağı doğru iniyor yani aracın tekeri önce aşağı düşüyor sonra kasise geliyor bir de kasis giriş - çıkış yeri de sokak girişi yani düz yol da değil isteseniz de hızlı olamazsınız. Zaten bende dönüyordum. hızım 30 bile değildi belki de.

Sokak girişinde çıkışında kasisin işi ne ? ki bu kasis dışında memleket kasis dolu. arabalarla yan geçiyoruz. cambaz gibi araba sürüyoruz. Tutanak işi falan doğru hocam bakalım bi ne yapabiliriz. yetkili servis bir şey yok araçta diyebilir.

Bu Sayfayı Paylaş