LPG KABLO

Şikayet Çözüm Bekliyor Ankara Yildirim Servis Rezilligi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda jaymz_35 tarafından 2 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,061
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    siz burada bir firma adına yazıyorsunuz, firma kendini haklı çıkartmak için kullanıcının geldiği tarihleri bile yazamaz.

ki her taraftan falso görünüyor, ilk sayfada yazdığınız mesajdan:
    "aracinizda yan sanayi ürünler takılı olduğu için sıkıntı yaşıyorsunuz biz orjinal parça harici kullanmıyoruz dediğimiz için mi kötü olduk ?"

iyi de yan sanayi parçayı siz tavsiye etmişsiniz. şimdi siz orjinal harici parça kullanıyor musunuz?

yahu sanayide 3. sınıf ustalar bile hangi yan sanayi parçanın sıkıntı yaşatacağını söylüyor, siz nasıl kaçırırsınız bu konuyu?

çözüm yağız bey'in 2 haftada çöpe attığı yan sanayi parçanın ücretinin ve eğer ödenmişse bu parça takılırken alınan işçiliğin iadesidir.

emrex, onrgly88 ve ndipi bunu beğendi.
  2. alpercolgecen

alpercolgecen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Firma adına değil kendi düsüncelerimi yazıyorum tabiki yazarkende firmamızın durumunu da göz ardı edemem haklı olan yanlarını da mutlaka savunurum. Yağız için değil her müsteri icin gereken neyse yapılır.

3. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    @alpercolgecen Şimdi müşteri gelmiş bir işlem yapılmış parça sizin orada değişimi olmuş parası ödenmiş. Aradan sadece bir kaç gün geçmiş ve sorun devam etmiş. Peki bu adamın yani müşterinin etti onca masrafı kim karşılayacak? Önemli olan kısım burada. Şimdi şahıs servise gelmiş sorun bundan denmiş. Parça olarak da servis olur biz bunu takarız denmiş takılmış ve sonrasında parça kaynaklı sorun devam ediyor siz o parayı çöpe atın başka bir parça takalım. Böyle bir şey olabilir mi?İşte sorun burada kaynaklanıyor. Burada firma evet değişim bizim tarafımızdan yapıldı. Demek ki parça da sıkıntı var gereken neyse yaparız demesi gerekmez mi? Olması gereken bu zaten.

cenker_baba bunu beğendi.
  4. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)

@alpercolgecen müşterinin işini YAN SANAYİ ürünle çözdüğünüzü düşünüyorum... Müşteriden onay aldık çözüm değil... Servis yan sanayi parçayı işyerine sokamaz sokmamalı... Demek ki DİSİPLİN ve İŞ YERİ KÜLTÜRÜ henüz oturmamış...

Hata 1: Servis PARA KAZANMAK uğruna müşteriye YAN SANAYİ PARÇA takmış...
    Hata 2: Taktığı parçanın arkasında duracak OLGUNLUK yokmuş...
    Hata 3: Servis de yeterli düzeyde nokta hata tespit edebilecek ehli ustanız da olduğunu düşünmüyorum...

Yapılması Gerekenler;
    Çözüm 1: Bedeli ne olursa olsun müşterinizden aldığınız ücreti iade ediniz...
    Çözüm 2: Ücretini iade edemiyorsanız ORJİNAL FREN BALATA ve DİSKLERİ derhal değiştirin... ( Hatalarınız karşılığı olsun )
    Çözüm 3: Servis bunları yapmazsa ASSAN ve KİBAR HOLDİNG yetkililerine uygun bir dille mail, telefon vb. yöntemler ile ulaşınız... Şikayetinizi bildiriniz... Ayrıca internet dünyasinda şikayet çözüm merkezlerine yazınız... Hyundai nin facebook vb. sosyal platform sayfalarına da yazınız... Size ulaşsınlar...Sorununuz çözülsün...

Kimse yanlış anlamasın... Bu ve benzeri durumlarda en azından müşterinin mağduriyetini giderebilecek adımlar yapılması çok daha makul olacaktır ki sizler hakkında olumlu referansları olsun...

Dip Not: Çağlayan servisine 5 yıldır her bakımda gidiyorum...
    Servisin tarafıma olan yapıcı yönlerinden dolayı servise gitmeye devam edeceğim...
    Bayram ustam dan, Fatih ustamdan, Ali ustamdan ve Bülent Beyden memnunum...
    Sorunlarımız olduğunda bazen tartışarak bazende sohbet ederek çözdük... Önemli olan empati kurarak çözüm yapmak kimse mağdur olmasın...

Halil ve ndipi bunu beğendi.
  5. cenker_baba

cenker_baba Guest

benim anlamadığım şey yan sanayi takılan parçalar bir hafta sonra orijinalleri ile değiştiyse. neden yan sanayi parçalar araç sahibine teslim edilmedi. benim gittim servislerde çıkan her parça bagajıma konuyor ben çöpe atıyorum.

MSC bunu beğendi.
  6. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Garantiden değişecek parçaya ücret isteyen servise sesini çıkarmayan kardeşim sana da bravo

Halil bunu beğendi.
  7. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Gerçekten iyi niyetli yazdıysanız bu kadar ,iyi niyetinizin ispatı için arkadaşı servise davet edin ve arıza çözülmüş mü birlikte bakın. arızaya müdahale eden usta arızayı biliyo zaten. Eğer arıza giderilmişse arkadaşa boşuna dediği masrafları iade edin siz haklıysanız ben de dahil özür dileyelim sizden ne dersiniz.

8. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Ben bu nedenden dolayı servise gitmiyorum, kendim pişirip kendim iyiyorum.
    Ama kaporta işi elimden gelmiyor ve inşallah bir gün gitmem gerektirmez.
    Diğer husus olayda bana göre her iki taraf suçlu, servis yaptıklarından dolayı,
    arkadaş daldan dala atladığ için, servise gidip olmadı ustaya yok olmadı servise yok olmadı ustaya yok olmadı servise. bence bu iş çok hatalı tek yere gitseydiniz deyebilecektik suçlu bu, ama siz farklı ustalara ve servise gid gel yapınca kimin tam ne yaptığını bilemzsiniz.
    Bu tamamen benim düşüncemdir, bence aynı arıza için birine gidip olmayınca tekrar ilk gittiniz adama gidilmez, zaten ilk gittiniz kişiden memnun değilseniz neden geri gittiniz, geri gelince vay be derler ve başlarlar yolmaya.

9. Salvodorcu

Salvodorcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad Soyad:
    Ata Öz.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    gecmış olsun

10. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Ben bir servise bir ustaya gitmedim. En basindan beri birtek servise gittim hep. Ne zaman ki travers degisecek dediler babam hakli olarak ' dalga mi geciyor onlar ben bir gideyim' dedi o zaman tatsizlik cikmasin diye gittim arabayi alip sanayiye goturdum ve sorunum cozuldu sanirim yanlis okumussunuz.

Ben herkes neyin ne oldugunu anladi diye dusunuyorum. Para iadesi falan gibi bir beklentim de yok amacim bunu yapmak olsa baska yollara basvururdum zaten. Bundan sonra dedigim gibi oraya hicbir sekilde yolum dusmeyecek. Konu benim icin kapanmistir.ben dersimi aldim umarim servis de, bu mesajlari okuyanlar da gerekli dersi cikarir bu olay vesilesiyle. Herkese iyi aksamlar dilerim.

11. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)

Sen şu anda adamların ekmeğine YAĞĞĞ sürüyorsun...

Neden mi ?

Esnaf adam seni bir kere DÜRT müş... Sıra bir başkasında...

Esnafdan hakkını almazsan kimse bu olayı kolay kolay okuyup hatırlamaz... BALIK HAFIZALI bir toplumuz...

Ayrıca ESNAFA KÜFÜR ET ARGO konuş buna katlanır lakin ödediğin parayı geri iste CANINI istemiş gibi olursun....

Ben bugüne kadar 1 tane esnaf görmedim ki KUSURA BAKMAYIN YANLIŞ OLMUŞ Buyrun ücretiniz diyecek...

O para o kasaya girdiği andan itibaren VERMEMEK ÜZERE CANLARINI VERİR bunlar...

Bu yüzden SENDE ONLARIN CANINI YAKMALISIN... Bunu da ilgili yerlere şikayet edip para iadesi isteyerek yaparsın... Yoksa daha çoooookkkk kişiye YAN SANAYİ ürün satar, Hyundai Merkez in bilgisi dışında işlem yapıp HAKSIZ KAZANÇ elde eder...

EĞER Kİ PARANIN PEŞİNE DÜŞMÜYORSAN ve PARAYI KOLAY KAZANIYORSAN SENDE DE VAR BİR NUMARA...

Kusura bakma kardeşim...

ndipi bunu beğendi.
  12. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Abicim gordun adamlar daha ozur dilemiyorlar, dilemediler ustune birde neredeyse beni suclu cikaracaklar sen hala git parani al diyorsun. ne yapayim babami yollayayim kavga mi ettireyim? Yanima adam alip olay cikartmaya mi gideyim? Avukatlarla mi ugrasayim? Ogrenci adamim ben daha fazla uzatmak istemiyorum bu isi. babami oraya gitmemesi icin zor ikna ettim zaten hakliyken haksiz duruma dusme ihtimalide vardi o gerginlikle. Zaten gereksiz yere degistirmiste olsalar taktiklari diskleri ve orjinal balatalari kullaniyorum sonucta 1 aydir. Su durumda fazladan verdigim para yan sanayi balatalarin parasi oluyor. Sadece bunun icin de tekrar alevlendirmek istemiyorum ailemi. Servis unutabilir bu sekilde davranmaya devam edebilir ama musteriler asla kazik yedikleri yeri unutmazlar. Bir isletme icin en kotu sey de musteri kaybidir. Bu sekilde ozverisiz tespitlerle, musteriyi para olarak gormeye devam ederlerse de kepenkleri indirirler sonunda. Boyle devam ederlerse de olacagi o. O yuzden ister bundan ders cikarirlar ister unuturlar kendi bilecekleri iş. Ben durumu ifsa ederek ( bildigim her mercide ) gorevimi yaptigimi dusunuyorum. Soyleyecegim baska birsey yok artik hersey ortada.

Son düzenleme: 4 Şubat 2017
  13. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Yarin ulke disina cikacagim icin bir sure burayi takip edemeyecegim yazilanlara cevap veremeyecegim. Dondugumde cevap vermem gereken bir durum olursa da memnuniyetle yanitlarim. Ama soylenmesi gereken herseyi de fazlasiyla soyledigimi dusunuyorum.

Destek olan olmayan herkese tesekkur ediyorum vakit ayirip okudugunuz icin. . Umarim hic kimse bir sorun yasamaz kimsenin yolu servise dusmez de boyle seyler yasanmaz:)
    Herkese kazasiz belasiz guzel gunler dilerim.

Halil bunu beğendi.
  14. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Hakkını aramasını bilmeyen, sorun bi şekilde çözülünce amaan başımızın gözümüzün sadakası olsun diyen toplumuz biz. Böyle olunca ard niyetliler birinden inip ötekine biniyo. Senin yaşadığın hadise tamamen ustanın işgüzarlığı firmanın yaşadıklarından haberi bile yok. İş bilmeyen ustanın arkadaşı firma adına konuşuyo ve arkadaşını savunuyo. Senin yaşadığın bu sıkıntının benzerini ankarada bulunan başka bir hyundai servisinin kaporta bölümünde yaşadım. İlgili yerlere durumu iletince zararımı telafi ettiler ve işbilmeyen ustaları da işten çıkarmışlar. Bu şu demek değil adamları ekmeğinden etmek filan diye düşünmeyin. İşbilmeyen usta yüzünden hem firma hem de müşteri zarar görüyo müdahale edilmezse böyle devam ediyo

15. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Tuhaf bi durum şu senin yaptığın neyi savunuyosun haksızsınız sen böyle bi durumla karşılaşsan eminim bu arkadaş kadar kibar olamazdın.

16. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,302
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    ben detayları çok yorumlamıyorum, bir şikayet var ve bu platforma yansımış. Bu konudan en yukarı dahi haberdar oluyor, forumu takip ettiklerini, gözden kaçabilecek bu tip şikayetleri de bizim ilettiğimizi herkes biliyor. umarım orta yol bulunur.

konuyu şikayet bölümüne taşıyorum.

Halil, i20_Troy, MSI ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. jaymz_35

jaymz_35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Arkadaslar 1 saat sonra gidiyorum gitmeden son kez yaziyorum. Ben tekrar soyluyorum derdim para olsaydi ben gider alper abi veya zeren hanimla konusur bir sekilde bunu cozmeye calisirdim. Ben zaten oraya gidip para iadesi talebinde bulunmadim hic. Onlarla tsrtismam da olmadi. Ama ben kendimin salak yerine konuldugunu gordum bu olayda. Cunku onemli olan benim gidip tartisip para meselesi yapmam degil, boyle buyuk yetkili bir servis en basindan bunu yapmayacakti. Deneme yanilma yontemiyle sorun mu cozulur? Ben bu platformda bunu duyururken amacim
    Sikayet de degildi. Benim yasadigim seyi goz onunde bulundurarak davransin herkes istedim. Gidip parami alip neyse parami verdiler deyip sussam daha mi iyi olurdu? simdi en azindan herkes tarsfindan duyuldu, ayni zamanda alper abi de forumdaymış interaktif bir konusma gecti o yuzden insanlar okuduklarindan yola cikarak daha dikkatli davranacaklarini dusunuyorum. Servi de gerekli sorumlulugu bundan sonra alacaktir diye unuyorum.

Son düzenleme: 4 Şubat 2017
  18. erginim3452

erginim3452 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    262
    Ad Soyad:
    ergin karataş
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Malesef servislerde böyle şeyler oluyor.Belliki burda işten anlamayan bir ustanın fazladan çıkardıgı masraf var.Hoş olmayan bir durum söz konusu... Fakat şahısları baz alarak firmayı kötülemek ne kadar yanlış ise ,,firma içinde bir hatalı ustayı savunmak okadar yanlıştır..

19. cenker_baba

cenker_baba Guest

Paranın peşine de duş eğer haklı olduğuna inaniyorsan para kolay mı kazaniliyor sen ben o paramizin peşine dusmessek daha çok başımıza gelir bu tip işler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil ve i20_Troy bunu beğendi.
  20. erginim3452

erginim3452 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    262
    Ad Soyad:
    ergin karataş
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Cenk haklı ,elinde belge varsa Tüketici hakem heyetine git.Gitki servis birdaha böyle bir durumda müşteriye ne yapması gerektigini bilsin..Paranın agaçtan toplanmadıgını görsün ve ona göre usta alsın ,ustada gereksiz yere parça degiştitrip milleti magdur etmesin..

cenker_baba bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş