LPG KABLO

Air Bag Işığı Problemi Xd2

'Elantra Forum - Club' forumunda Burki54 tarafından 4 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Burki54

Burki54 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Burak TEK
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Merhaba aracımı aldığım tam 8 ay oldu ve bugün aklıma takıldı bi expertiz videosunda gördümde kıllandım ve sonuç hüsran başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Aracımın kontağına anahtarı takıp bir tık çevirdiğimde Yanıp sönmesi gereken ikaz lambalarından hepsi görevini yerine getiriyordu ama biri hariç. Air Bag lambası. Yanıp sönmesi gerekirken hiçbir fonksiyon görmüyordu hala bu mevzuya kafam takık başımı ağrıtıyor sizinle paylaşıp rahatlamak istedim. Aracımı aldığımda expertiz işlemide yaptırmıştım halbuki göstermesem gam yemeyeceğim. Neyse ben koltukların altındaki söketleri çıkardım test için lamba yanıcakmı diye tahmin ettiğim gibi yanmadı. Muhtemelen göstergeden Air Bag lambasını iptal ettiler. Konsoldaki ve direksiyondaki air bagler açılmış gibi durmuyor orijinal on numara nizami patlak çatlak yok gibi duruyor. Muhtemelen yolcu tarafındaki sensör arızalandı eski art niyetli sahibide sanıyorum ki kısa yoldan ikaz lambasını iptal ettirdi. Müsait zamanında koltuğu ve göstergeyi söküp kontrol edicem. Önce göstergeyi halletmem gerek. Sökmekte sıkıntı yok fakat bu Air Bag ikaz lambasına ışığı veren malzeme umarım 12 volt dipsiz ampul gibi birşeydir. Daha önce Söken varmı göstergeyi? Herkes lambam yanıyor diye şikayet eder ben lambam yanmıyor fonksiyon görmüyor diye kafama takıyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar...

Son düzenleme: 4 Ekim 2018
  2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Dediğiniz gibi ampulu kontrol edebilir ya da bilgisayara bağlatıp Airbag aktif mi diye baktırabilirsiniz. Daha önce @MHB sökmüş olma ihtimali yüksek.

Burki54 bunu beğendi.
  3. Burki54

Burki54 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Burak TEK
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Hocam anlıyabilirlermi acaba Diagnostik cihazından airbaglerin akibetini?

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Görünmesi lazım.

Bu Sayfayı Paylaş