LPG KABLO

Accent X3 LED Stop Laması

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda MSC tarafından 1 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    DIY Sahibi : Koray Şiğva
    Konu Linki :
    YUMURTA KASA LED STOP YAPIMI

Selam sevgili hyundaiclubtr üyeleri..Uzun zamandır arka stobumla ilgili çalışmalarım vardı..Ve çalışmalarımın sonucunu sizlerle paylaşıyorum..Ledli stop tasarımımda geldiğim nokta..Üstelik nokta nokta görünüyor.. Led park lambası + led fren lambası + led sinyal lambası ve led geri vites lambası nasıl yapılıyor görelim.. İşte yapım aşaması ve resimler
    MALZEMELER: Yapım süresi 2 GÜN
    *2 metre beyaz led
    *1 metre sarı led
    *siyah sprey boya
    *ince su zımparası
    *siyah stop folyosu
    *siyah su geçirmez silikon
    *saç kurutma makinası
    *bali (yada strongsafe güçlü bir yapıştırıcı)
    *japon yapıştırıcısı
    *lehim aleti ve lehim
    *kablo ve yan keski

Bilindiği üzere orjinal stoplarım böyleydi..

Projeyi yapıyoruz..Önce kağıt üstündeki projemizi gerçekleştirmek üzere ledlerimizi kesiyoruz..Normal stop lambası için sağ ve sol olmak üzere toplam 54 led kestim..Fren lambası için de 54 led kestim..Amerikan Park lambası için 6 led, Geri vites Lambası için 18 led, Sinyal Lambası için ise 48 led kestim..Bilindiği üzere ledler 3 erli olarak kesiliyor.. hesabınızı da ona göre yapın
    Resimleri inceleyin...

Ledler kesilirken

Kağıt üzerinde ve bilgisayar ortamı üzerinde hazırladığım taslak üzerinden ledleri sıralıyoruz.. kareli defter kağıdı olursa, hizalama açısından daha simetrik olurhazır dizmişken sabit olacağı için, lehimlememizi de yapıyoruz"+ ya +" ve"- ye -" gelecek şekilde lehim yapıyoruz.. Elektriği bağlıyacağımız kabloyu uzun tutmayı unutmayın

Yuvarlak halka keseceğimiz boru bu..Bunun amacı ledleri nokta nokta ayrı gözükmesini sağlamak ben kablo dışı kullandım, siz bu ve buna benzer kesmesi kolay bi boru ile halka oluştu

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Mart 2015
    atopcuoglu54, tahsin_16 ve lp005 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş