LPG KABLO

Accent Era ön panjuru Piano Black yaptım

'Aracın Dış Modifiyesi' forumunda pasaoglu tarafından 13 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. DEMİREL71

DEMİREL71 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    Halim DEMİREL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    biraz daha açıklayıcı bilgi verirmisiniz foto olsa çok iyi olacak, kimisi tampon sökülecek diyor kimisi gerek yok diyşor, güzelce açıklayacak bi arkadaş varmı acaba ???

2. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Beyler bayanlar yarın sizin icin panjuru sokerim video cekerek anlatirim :D yardimci olmak isterim bu sorundan muzdarip olanlara

DEMİREL71 bunu beğendi.
  3. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Tamponu sökmeye gerek yok, başta herkes (kaportacılar ve film çeken arkadaşlar) tampon sökülecek dedi ama tabiki inanmadım.
    Bu arada söküp götürdüğüm halde küçücük parçayı kaplamaya 300 lira istiyolar, birçoğu da uğraşmamak için bu kaplanmaz diyor.
    Yapımında ait fotolar yok Era'mı da sattım (artık Cruze'cuyum) o yüzden fotoğraflarla anlatamıyorum.
    Gerekli malzemeler:
    Kısa saplı tornavida (çok kısa)
    Uzun saplı tornavida
    8 numara anahtar
    1 kutu sakız
    1.Kaputu açtığınızda ön panelin üstündeki civata ve klipslerle tutturulmuş plastik parçayı sökün.
    2.Eliniz küçükse daha kolay olur elinizi açılan aradan içeri sokup (biraz da kastırarak) küçük yıldız tornavidaya görünen bütün vidaları sökün, buradaki vidaları aşağı düşürmeniz mümkün dikkat edin, ayrıca radyatörün hemen önünde dar bir alanda çalışacağınızdan radyatöre zarar vermemeye çalışın panelleri hassastır kolay yamulur.
    3. Uzun tornavidayla da sökülecek vidalar vardı ama uzun zaman geçti üstünden yerlerini hatırlayamadım. Benim tornavidanın ucu mıknatıslı değildi sakız yapıştırıp çekmiştim vidaları, yerleri uzak kalıyodu.
    Tavsiyem yanınızda biri daha olsun tek yapmak zor oluyo birinin panjuru kastırıp elinizin içeride daha rahat çalışmasını sağlar.
    Film çekme işleminde de büyük kolaylık olur.

Sökmeden kaplamak imkansız gibi bişey belki plasti dip vb bişeyle boyanabilir.
    Aklınıza takılan başka bişey varsa yardımcı olmak isterim

DEMİREL71 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş