LPG KABLO

Accent era motor arıza lambası

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda starcan tarafından 19 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bilgisayara bağlatıp hata koduna baktırın.

2. gargi_amca

gargi_amca Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim başıma geldi. kalibrasyon yapılacak. lpg de çalışırken aracın kendi beynifakir yakıt karışımı falan olunca, benzin değerlerini değiştiriyor. araç lpg den habersiz olduğundan doğal olarak. değişikliği benzin için yapıyor. sonra aracı ilk çalıştırdığında değişmiş benzin değerlerinden dolayı sallama titreme yapıyor rölantide.bide arıza ışığı yanıpyanıp sönüyor, sabit kalmıyor.
    bide başkaca bir durum olarak. çok soğuk günlerde lpgde sanırım tam buharlaşamadığından, yanimotor lpgyi buharlaştıracak sıcaklığa tam ulaşamadan lpg'ye geçtiğinde arıza ışığı yanıp yanıp sönme oluyor. yeteri kadar lpg buharlaşmadığından yakıt yetmiyor çünkü.

3. kahramanes

kahramanes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhabalar benim aracımda atiker sıralı sistem lpg bağlı geçen sene arıza lambası (chek diye hatırlıyorum )ara sıra yanıp sönüyordu.fren hidrolik yağı eksik olabilir diye duymuştum.rampada durup hızlı kalkış yaptığımda lamba yanıyor,ertesi gün çalıştırdığımda sönmüş oluyordu.başka bir konu için bir elektrikçiye gittiğimde sordum.fren hidroliğine baktı biraz eksik dedi.bagajda hidrolik yağı vardı tamamladı ve sorun çözüldü.fren hidrolğini kontrol edip eksik ise tamamlamanın bir zararı olmaz.aksine faydası olur düşüncesindeyim.

4. leon033

leon033 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    gecen sene aracıma atıker sıralırı sıstem kıt taktırdım ılk baslarda arıza lambası yanmadı ama 500 km falan kullandıktan sonra uzun yola cıktıgımda arıza lambasını yakmaya basladı lpg montajını yapan ustaya gosterdım buun normal oldugunu söyledı su anda bu sekılde 20000 kmdır aracı kullanıyorum seytan kulagına kursun bı sorun yok ama bır yıldır o ısık yanıyor yarın eksı kutup basını söküp ısıgı sıfırlama olayını denemeye çalısacagım belkı etkılı olabılır(aracım 2004 1.3 gls getz)
    Düzenleyen : leon033

5. atakan53

atakan53 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Atakan Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    53-RİZE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    benim arabanın da check ışığı yanmıştı. enjektörleri değiştik. kalibrasyonu yapıldı. Işık kendiliğinden söndü. bundan önceki aracımda da atiker vardı. (lada vegaydı) arıza ışığı yandığında sönmesini beklemezdim. akü kutup başını söker biraz beklerdim. daha yanmazdı. ancak kutup başlarını sökmek sadece arıza lambasını söndürüyor. araç beyni ise arızayı kayıtlı tutuyormuş. lada ustası söylemişti. hatta bilgisayara bağlayıp daha önce kayıt edilen arızaları bir bir göstermişti. en iyisi serviste beyinden tamamen sildirmek.

6. dojiosman

dojiosman Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende basımdan gecenı anlatayım arkadaslar.... 2006 era aldım 5-6 ay olmustur....aldıgımda motor ısıgında bişey yoktu...araç 39000 deydi aldıgımda...ben 1-2 hafta binince aracı 40000 bakıma soktum serviste... aracı teslim aldım...eve geldim motor ışığı yandı...servise geri dondum..klasik fakir karısım geyiği oldu...sonduriyim ama gene yanar dedi... o günden beri oyle kullanıyorum...sımdı 60000 bakımı geldi... bu arada ozel serviste cihaza baglattım...dusuk akü hatası cıktı...buna baglı olarak air bag de hata veriyo... aracta lpg var diye gercekten bi hata oldugunda aracı cöpe mi atmamız gerekiyo bunu anlamıyorum...bundan oncekı aracımda lpg li accentti... onda boyle bısey olmuyodu...lpg yi takan yerin bunu onceden soylemesı gerekır...aracı bana satan kişi de oyle tahmın edıyorum ki atakan 53 ün dediği sekılde kutup basını sokerek ısıgı sondurdu...satarken sorun yaşamadı...arac bakımdan cıkıncada lamba tekrar yandı...
    bunların dısında bu aracı satınalırken 2 tane yetkılı servıse gıttım...ıkısıde aracı aldı bekleyın dedı ve gıttı...geldıklerınde arac temız alabılırsınız dedı...ekpertiz raporu hazırlamadı ve hazırlamıyoruz dedı...ben bunlara guvendım aracı aldım ama aracın bagaj kapagında %99 boya veya değişim var...zamanla anladım... allah izin verirse ve kısmet olursa bi daha hyundai almıycam...
    sevgiler...

7. bozaci

bozaci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Daha ilk mesajınızda kendinizi dahi tanıtmadan böylesine karalama kampanyası şeklinde mesaj yazmanız doğrusu manidar ayrıca yazdıklarınızdada kendinizle çeliştiğinizi söylemeden geçemeyeceğim bundan önceki aracınızda lpgli bir hyundaiymiş onda böyle sıkıntılar yoktu yazmışsınız demekki markayla alakası yok bu işlerin lpg montajı yapan yerle alakalı,aracı size satan kişinin kutup başını sökerek ışığı söndürüp satmasıda o kişinin karakteriyle alakalı yani yine hyundai ile ilişkilendirmeniz yanlış,ayrıca ekspertiz raporu vermeyen tetkili servisi ilk defa sizden duyuyorum hemde tesadüfe bakınki bir değil iki tane yetkili servis birden... lütfen başınıza gelen bu talihsizliklerin aracınızın hyundai marka olmasıyla ne alakası var elinizi vicdanınıza koyun ve cevap verin ama lütfen daha samimi olarak olsun... sevgiler...
    Düzenleyen : BOZACI

8. bozaci

bozaci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    konuşma şekliniz ve agresifliğinizle kendinizi yeterince belli ettiniz zaten ayrıca kendinizi bana tanıtın demedim bu forum kuralı daha sakin olundaha edepli kelimeler seçin yazı yazarken rica ederim

9. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    osman bey lütfen biraz sakin olun, bu şekilde yazmak size birşey kazandırmaz, aksine öfke ile kalkan zararla oturur,

arkadaş bir daha hyundai almayacam yazdığınız için size hyundainin kabahati nedir, niye hyundaiye kızıyorsunuz demiş

ayrıca forumumuz samimiyet ve paylaşıma dayalı samimibir ortama sahip bir yerdir. üyelerimiz kendilerini tanıtarak samimi ortamımıza katılırlar
    herkesin birbirini aşağıladığı, saygı göstermediği, hatta hakaret ederek eğlendiği başka foorumlarla burayı karıştırmayın lütfen

tanışma bölümünden kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz, teşekkürler

10. efe1988

efe1988 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    coşkun abi nasılsın :)

11. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    iyidir ismail sen nasılsın? yooktun ne zamandır?

12. bozaci

bozaci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Coşkun bey bu saatte kuş uçurtmuyorsunuz maaşallahhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

13. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    elimizden geleni yapıyoruz, herkesin yaklaşımı farklı oluyor malesef,
    bütün üyelerimizden daha anlayışlı olmalarını rica ediyoruz

14. bozaci

bozaci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    haklısınız benimde daha uzatmak gibi bir niyetim yoktu zaten iyi geceler diliyorum malum sabah iş güç var

15. efe1988

efe1988 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    msnye gelirmisin abi

16. iletisim

iletisim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    MERHABA
    Arkadaşlar az çok zamanım olduğu sürece yazılanları okuyoırum bende derdimi arz edeyim.
    2011 ocak ayı sonu çıkışlı aracım 3 gün sonra chuck lambası yanmaya araba teklemeye başladı servis çağırdım yani otoyol yardımı neyse Balıkesir sevise aldılar,arac 5 gün serviste kaldı papet pabuçlarımı ne değişmiş ama bizimde moraller haliyle sıfır o arada bizim 100 tl benzinde seviste deneme amaçlı uçmuş,neyse daha sonra 2 nci arızayı Bursada yaşadım arabadan gelen dumanla polis ikaz etti yanıyor sandım yine servis debriyaj plakası 20 senedirde araç kullanıyorum yhani sürücü hattası olamaz yine otoyol servis dediki kullanıcı değil araç hatası ben raporuma geçeceğim sonra Balıkesir sevise çektim yine bir 3 gün neymiş efendim kullancı hatası amaaaaaaaaa iyi müşteri memnuniyetinden garantiye sokmuşlar.bu yaşadığım olayları bire bir huydaın genel merkeze yazım tel ettim aracımı değiştirilmesini istiyorum dedim hala cevap yok arada fark verip değiştireyim dedim otamatikman kaybım 5,000 tl canım inanın çok sıkkın ne yapmam gerek size lafıda uzatmak istemiyorum hala araçtan randuman almış değilim.

17. atakan53

atakan53 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Atakan Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    53-RİZE
    Araç Modeli:
    Tüketici hakları ile ilgili kuruluşlara müracaat etmenizi öneririm.

18. iletisim

iletisim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    MERHABA
    Atakan teşekkür ederim ama olayı o derecelere taşımak istemedim çünkü pek o işlerle uğraşak zamanım yok vede servisten aldığım bayidien öyle bir olay karşısında zamanın uzuyacağını vede mahkemeye kadar gideceğini söylediler.

19. Prof.Matematik

Prof.Matematik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    geçmiş olsun, berbat bir durum.
    dışarıdaki bir ustaya da aracı inceletseydiniz...
    yeni şeyler çıkmasın...

20. Tolga58

Tolga58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Geçmiş olsun

Bu Sayfayı Paylaş