LPG KABLO

Accent Blue Motor Koruyucu

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda A.eyup tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. A.eyup

A.eyup Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Eyüp atici
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Arkadaşlar merhabalar accent blue 1.4 d-cvvt mode plus 2016 aracım var 10400 km de 1500 lik bakımı yeni yapildi. Motor asinmalarina karşı birçok koruyucu katkı malzemeleri var konuyla ilgili bilgisi yada önerisi olan arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz? Bor vigor diye bir ürün aldım fakat çok değişik yorumlar var herkes rastgele yorumlar yapmış atmaktan vazgeçtim. Bu yada benzer ürün kullanan arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    eyüp bey hoşgeldiniz,

8 yıllık makine mühendisiyim, piyasadaki motor koruyucu benzeri katkı maddeleri kullandığınızda motora zarar verme olasılığı var, günümüzde kullanılan motor yağları motorunuzu yeterince korur.

internette kimin yazdığı belli olmayan olumlu yorumları ve satıcıların gerçek dışı reklamlarına bakmayın.

A.eyup bunu beğendi.
  3. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bir konu okumuştum. Aynen birisi böyle bir ürün kullanmış. Sensörün üstünü kapatarak motorun hata vermesine neden olmuş. Yağ yeterince koruyor. İşe yarayan bir şey olsa yağın içine katarlar.

4. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Yağ değişim periyodunu %10 daha erkene çekin, mevcut yağ aracınızı yeterince koruyacaktır.

5. muyar

muyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Mustafa Uyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Ben samara aracım için kullanmıştım. Araba eskiydi. İkinci silindirde bariz kompresyon düşüklüğü vardı Belki iyi gelir dedim. Katkıyı ekledim. Bir süre kullandım. Ama değişiklik göremedim hiç. Sesi azaldı diyenlere ise kulak asmayın. Benim kullandığımı görenler merak etti ve motoru çalıştırınca sesi azaldı dediler. Yağ değişiminden sonra yeni yağ sesi azaltır dedim. Başlarına gelince anladılar. Yakıt tüketimi düştü dersem yalan söylemiş olmam, ama yaz gelmişti o zaman. Ona bağlıyorum ben. En son ise kompresyon düşüklüğünden dolayı motor açtık. İkinci piston segman kırıp silindiri çizmiş. Rektefiye yaptık sonrasında hiç denemedim. Ayrıca işyerinde kullananlar vardı iki yağ değişiminde bir. Bir problem görmediklerini söylüyorlardı. Zaten para saçacak yerlerde geziyorlardı.
    Son olarak bu uygulamanın gerçekliği mümkün. Ama bunun, sonu gelen motorlara yapılması, son demlerinde yapılması tavsiye ediliyor. Motor açmaktansa en son çare olarak nitelendiriliyor. Hatta eskilerde restore diye bir motor onarıcı varmış galiba. Onu çok övüyorlardı. Motoru yeni iken koyanlar; sensörlerin üzerinin kapandığından. yağ pompa filtresinin tıkandığından şikayetçi.

6. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bu tarz katkı maddelerini kullanmanızı önermiyorum. Bu tarz maddeler sadece yıpranmış motorların sesini falan kesip satana kadar iş görsün diye kullanıyorlar. Araştırırsanız aracı daha da beter hale getirdiğini bulacaksınız kullanımdan sonra. Kesinlikle kullanmayın sıfır aracınıza bu tarz şeyler. Bırakın sattığınız da kullanmak isteyen kendisi kullanır.

7. emrekibar

emrekibar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    78
    Ad Soyad:
    EMRE KIBAR
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Liqui moly motor iç temizleyici ve dizel sistem temizleyici tavsiye ederim kullandim memnunum.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş