LPG KABLO

2017 Tucson Ilk Periyodik Bakım.

'Tucson Forum - Club' forumunda TolgaB. tarafından 9 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    2017 Temmuz ayında aldığım tucson gdi stlye otm. Aracımı yıllık bakım için bugün servise götürdüm.

Aslında daha 26 günüm vardı, ancak hyundai de ücretsiz klima kontrol ve Migros hediye çeki kampanyası vardı, ben de müsaittim bu hafta. Aradan çıkardık

Biliyorsunuz bakım periyodu 1 yıl ya da 15 bin km idi. Ben km yi dolduramadım aracımı 9400 km de bakıma aldım.

Daha önce bu forumda konusunu açtığım şanzımandan park vitesinde gelen ses dışında servislik bir şikayetim yoktu. Rutin bakım yapıldı.

Forumda çaresini öğrendiğim şanzımandan park vitesinde gelen ses hususunda servis birşey yapmadı. Zira usta bir çok kere denemesine rağmen ses duymamış. Ben video çekmiştim, onu gösterdim. Hatta karşılama elemanına da bizzat gösterdim. Ancak usta ses duymadığı için müdahale etmedi. Bana ustanın da servis elamanın da dediği bu. Hatta park vitesi selenoidi sorunu desem de ( MSC nin teşhisi buydu, ben de servise bunu sattım) usta ses duymadığı için birşey yapmadı cevabını aldım. Bu konuşma cumartesi günü saat 14 civarında gerçekleşti. Yani zaten benim için herşey çok geçti. Eve aracı getirdim, par ettim aynı sesi hemen duydum. Sabahtan beri servis nasıl duymadı anlayamadım. Günahları boynuna, sanırım uğraşmak istemediler. Konsol felan sokülecekmiş sanırım bu icin. Bilemiyorum. Hyundai müşteri hizmetleri aradığında da bu durumu ifade edeceğim. Burada MSC de demişti, usta da benzer şeyler söyledi. Selenoid sıkıntısında olabilecek en kötü şey aracın park vitesinden çıkamaması imiş. Bu durumda da switch e nasıl müdahale edileceğini gösterdiler bana, iyi mi herneyse, bu sorun devam ediyor özetle...

Diğer taraftan yukarıda bahsettiğim konu harici genel olarak yaklaşım iyiydi. Aracı da yıkadılar. 3 hafta önce randevu almama rağmen aracım randevuda gözükmüyormuş, ama birşey demediler. (Deselerdi büyük arıza çıkarırdım, o ayrı)

İndirim ile 670 TL tuttu. Ancak Migros da 100 TL hediye çeki için 700 TL lik bir fatura gerekiyordu, bunun üzerine indirim iptal ettirdim fatura 701 TL ye çıktı. 5 taksit yaptık. Migros hediye çekini de hesaba katınca 600 TL ye geldi bakım. Yakın arkadaşımda 2013 civic var EKO modeli. 2-3 ay önce yıllık bakım için 1400 TL fiyat vermişler. Bunu düşününce bence iyi fiyat.

Reklama girer mi bilemedim onun için adını söylemeyeceğim ama ATaşehir de yer alan bir servis bu. Sanırım herkes anladı.

Herkese iyi günler.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hayırlı olsun , yazdıklarınızı okurken aklıma bu gün yaşadığım bir durum geldi , hepsi de bir ürün var fiyatı 29,99 TL , kargo ise 30 TL ve üstü için bedava , yani 1 Kuruşla bedava kargoyu kaçırmak , yada 30 tl sınırını aşmak için ikinci bir alış verişe zorlama.

Tapatalk kullanarak iPhone 6S aracılığıyla gönderildi

emirhancakir, santafe2004 ve TolgaB. bunu beğendi.
  3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hyundai bakımları uygun, Ege'nin ikinci bakiminini en uygun 700liraya buldum ve yaptırdım.

TolgaB. bunu beğendi.
  4. joy_ride

joy_ride Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,469
    Ad Soyad:
    Murat GÜRBÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Fiyat gayet uygun bence güle güle binin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TolgaB. bunu beğendi.
  5. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Konuyla ilgili olarak servis aradıbeni az önce. Yine aynı şekilde, “biz burada test ettik, duyamadık” dedi. Fazla uzatmadım. Aracı “hafta içi sabahtan bırakabilir misiniz” diye sordular. “Beraber yol testi yapalım, usta da gelsin” dediler. Mantıklı bir yol, ancka benim vaktim yok, bu sebeple Cumartesi günü aracı servisin etrafında kullanacağım, ses duyduğum anda ustayı çağırıp beraber dinleyeceğiz, sonrasında da Cumartesi günü aracı bırakıp Pazartesi işleme alacağız.

Park selenoidi dedimse de tekrar, illa ki sesi ustanın duyması lazımmış, anlamadım bu işi. Sizden ricam bu park selenoidi işini bana teknik olarak anlatabilir misiniz? Görevi nedir, çalışma prensibi nedir, tamir izor mudur, uğrşamaya değer mi, en kötü ne gibi sonuç doğrurur...vb.

Tşk.

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

sizin park solenoidi konunuzu kaçırmışım, hatırlayamadım.

ama solenoid elektrikli bir aç-kapa vanadır. solenoid kendi başına tamir edilmez, değiştirilir.

sizin park selonoidi de herhalde şanzıman yağını bir yere dolduran ya da tahliye eden bir göreve sahiptir..

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Konu şu Halil Bey

https://r.tapatalk.com/shareLink?sh...nce-Şanzımandan-Gelen-Ses.40565/&share_type=t

8. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    tamam hatırladım.

vitesin üzerindeki düğmeye basmadan vitesin Pden hareket etmesini önleyen kilit mekanizması var, ses de oradan geliyor büyük ihtimalle.

eğer böyleyse çok basit bir sorun, hatta sorun olup olmadığı da net değil.

videoyu da tekrar izledim. bence başka bir yetkili servise gidip aynı sorunu söyleyebilirsiniz.

ingilizce olarak "shift interlock solenoid" olarak geçiyor. youtube üzerinde videolara bakabilirsiniz.

9. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Aslında, basit bir dert ise, sorun bile değilse hiç elletmemek bile benim için bir opsiyon. Servis bile olsa, garanti bile devam etse çok gerekmedikçe sevmem arabayla oynanmasını

Açıkçası burası dışında danışıp fikir edineceğim bir mecra da bulamadım, o yüzden fikirleriniz çok önemli.

Tüm Ramazan boyunca araba yattı. Ancak bu haftadan itibaren her gün lazım. Temmuz ortasına kadar durumum bu. Bir gün bile arabasız kalamayacak kadar lazım bana. Servis de bugün, hadi gel bakalım diyor, iyi mi. Keşke Ramazan’da götürseydim. Bilemedim ki servisin uzatacağını mevzuyu. Periyodik bakımla bu da aradan çıkar diye düşündüm.

Planlama hatası yani. Ama daha da önemlisi sesin, sorun olup olmadığı.

10. Ali_dulger

Ali_dulger Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Ali Dülger
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    bu rakamları duyunca iyiki lpg takıp motor garantisinden çıkmışım diyorum. şimdilik tabi .. :) 150 tl yağın kralı 32 tl orjinal Hyundai yağ filtresi 40-50 hava filtresi 20-30 da polen filtresi . 40-50 lirada işçilik. 300-20 tl arasında en kral bakımı yaptırıp yarım saate çıkıyorum servisten.

tunaoz, Oguzayhank ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş