LPG KABLO

2014 Accent Blue klima borusu kırılması

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Mur@t tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. HasanKabza2

HasanKabza2 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Hasan Kabza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD

Bazı çocuklar benim dobralığımdan rahatsız olmuş ki kin ve nefretten ötürü nickimi yasaklamışlar... Çocukça bir davranış... Nedendir bilmiyorum ama servis hakkında konu açanların hemen hemen tamamı servislerin garanti algısından şikayetçi olurken bunu forum yönetimi acaba neden gizliyor yada gizlemek istiyor manidar... Sözlerim de kimseyi hedef almamakta forumun 3-5 kişi tarafından yalnızca kendi çevrelerinde reklam amaçlı döndürülen bir web olduğu da ortada... Ha şimdi birileri çıkar der ki madem öyle git aracını sat foruma da girme :)) eee nede olsa onlar admin sen kullanıcısın... Önemli olan her türlü eleştiriye tahammül edebilmektir... Eee doğru söz söyleyeni 9 köyden kovarlarmış...Herneyse beni bağlamaz...

Kimi de diyordu ön konsol çiziğini görmedin mi falan diye... Biri de yazmış arabayı iyice incelecem falan diye... :)) komiklikten başka bir şey değil...

Buna da yazıyorum hiç güleceğim yoktu diye... :))

Aracın klimasına zarar gelen kullanıcı arkadaşıma da şunu söylüyorum... Abicim servislere hiç gitmediği halde onlara toz kondurmayanlara sor bakalım sana yetkili servis ismi versinler oraya gidip işlemlerini onların referans gösterdiği servislere git...

Forumda servis şikayet konusu oldukça fazlalaştığı aşikar... İster kabul edin ister etmeyin... Araçlarına laf yok ama servislerin bir çoğu ehli değil...

Nickimi de yasaklamanız düşüncelerimi değiştirmeyecektir... Zayıf insanlar ancak eldeki yetkilerini kullanarak insanların konuşma ve fikir beyan etme özgürlüğünü kısıtlar... Ama biliniz ki düşünce özgürlüğünü asla kısıtlayamazsınız...

getzz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hasan bey şimdiye kadar birçok kez söyledim yine söyleyeyim. Bu cümleden ne anlam çıkarırsınız bilmem. Hyundai servislerinden 3 tanesini kullandım. 3 ünden de çok memnun kaldım. Ama ben şu cümleyi kurmuyorum. "Hyundai servisleri Türkiye'nin en iyi servisidir". Ankaranın bilmem * servisi size göre kötüdür. Ama o * servis başkasına göre iyidir. Benim gözümde Hyundai servisi genel olarak tatminkardır. Hangi markada arabayı aldıktan daha sonra göğüste var olan ya da sonradan oluşan çizik için sorgusuz sualsiz değişim yapılıyor? Adamlar iyi niyet kullanmışlar değişim yapacaklarmış. İnanmaya da bilirlerdi?

Yeni araç alma arifesindeyim. Sizin tabirinizle tüm ülke geneli servisleri iyi olan marka nedir? Söyleyin o markadan alacağım.

Eleştirilere izin verilmiyormuş. Bir servis ya da markayı karşılaştığınız bir sorunla beraber tümüyle karalamak ne zamandır eleştiri oluyor? x servisi ile bir sorun yaşıyorsunuz sonra hyundai servisleri kötüdür diyorsunuz. Yok böyle birşey. Burada bulunan yöneticiler ellerinden geldiği kadar sorunlara yardımcı olmaya çalışıyor.

Siz kendinizi o 3-5 kişi arasında görmek istemiyorsanız hala neden burdasınız. Biz o 3-5 kişi gayet mutluyuz. Reklam amacımız falan da yok. Öyle olduğunu düşünüyorsanız bu reklam kampanyasına alet olmassınız olur biter.

3. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Anlaşılan size göre burası çoluk çocuğun takıldığı 3-5 kişinin de idare ettiği bir forum. sizin gibi yaşlılara da pek hürmet gösterilmiyor. ağam paşam denmiyor. siz bence hyundai markasını bırakıp x marka alın sonra şanzımanı garantiden değiştirmek için servisin önünde 5 takla atıp sonra yarısı garantiden kalan 7-8 bin lirayı da cepten karşılar sonra da BORUMU OĞLUM BEN X MARKA ARACA BİNİYORUM diye hava atarsınız.

burada ifade özgürlüğü kısıtlansaydı şu an bu şekilde bir mesaj bile atamazdınız. Yazdığınız bu mesaj bile forumdan atılmanız için geçerlidir. forum kurallarını okuyup öyle üye oluyorsunuz. Atıldığınız yere bir daha niye üye oluyorsunuz onu da anlamadım.

4. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

Biz neyin haklı neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyoruz , Doğruya doğru deriz yanlışa yanlış deriz.

Buradan açıkca yazıyorum bu forumda Hyundai Assan'ın 1 Kuruş bile bir ödemesi yoktur ... Sunucu parasını bile adsenseden gelen 3,5 kuruşla + Üstünü cebimizden veriyoruz.

Öyle oradan konuşmak kolay geliyor. Forumda olan 2 Servis var - Biri Ankarada ATA diğeri İzmirde Yükseliş , Hangisine açılmış olan konuyu kapadık hangisine yapılmış kötü yorumu sildik , aksine direk yetkililere mail attık kendilerini konuya çağırdık.

Varsa sorunu olan servisle arasın Assanı söylesin , Buraya açılan hangi şikayet konusunu onaylamadık ? Şikayet konuları onayla açılıyor biz bu servisleri vs savunsak konuları onaylamayız.

Yönetici arkadaşlar sizlerede soruyorum ( Moderatör , Super Moderatör ) , Hanginiz bir hyundai servisinde ücretsiz bakım yaptırdınız ? Hanginiz garanti dışı bedava işlem gördünüz ?

Burada kimse maaşlıda çalışmıyor herkes fedakarlık yapıyor bir zaman ayırıyor , Yeri geliyor sabaha kadar uğraşıyorum.. Burada bişey ima edilirse gerçekten işler değişir.. Yaş kaç olursa olsun farketmez.

Bunlarda benim düşüncelerim , Bende size gülüyorum hahahahahaha (!)

MSC ve 81081 bunu beğendi.
  5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,300
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ben yasakladim tekrar Mursel. Cocukca mi bilmiyorum ama evet, yasakladim :)

Bi ara gelinde assan in gonderdigi paralari boluselim, tek basima yiyemem hepsini

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. cenker_baba

cenker_baba Guest

7. alper4159

alper4159 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad Soyad:
    Alper Fidan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Ya sizin tanıdıklar vardır benim sol arka lastik patlamış garantiden değişirin dedim değiştirmediler bi araya girseniz hani (!)

Bu garanti mevzusu uzar benim 1kere işim düştü garantiye gayet güzel işledi. Gerisini bilmem...

8. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    anlaşılan bi şekilde herkesin servisle garanti için görüşmüş öyle yada böyle kimi mutlu,kimi mutsuz ayrılmış anladığım birazcık şans heralde bu garanti işi

9. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Benim garantili hiç arabam olmadı bu zamana kadar ama babamın era yı sıfır aldık hiç sorun yaşamadık araçla ilgili. Hatırlayamadıgım birşey vardı onuda ikilemediler.

Kendim xd2 için adını bile bilmediğim ve kırıldığı için şeklini tarif ettiğim parçaları bile arayıp buldular. Hatta içimden adam bir saat aradı artık pahalıda olsa alırım dedim. 1 lira çıktı malzeme.

Ankara ata kutahya erdem eskişehir sarar a gitmiş birisi olarak hepsinden hizmet aldım hepside ilgili ve bilgiliydi.

Ama bazı durumlarda insanı rezil ettikleri durumlarda oşmuyor degil.

Serdar ustam assandan bana düşen pay ile santa fee 2.2 bakayım kendime :)

D2533 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Son durum nedir sizin aracınızda ?

11. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    serviste aracın fotoğrafları cekilip gönderildi assana haber bekleniyor hala dönüş yok.olur bügün yarın die bekliyorum

12. HasanKabza3

HasanKabza3 Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hasan Kabza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Senin sorunun nedir biliyor musun...

Paylaşmış olduğun hatalı bilgileri deşifre ettiğim için bozuluyorsun...

Eğer adminle tartışmak mükerrer konu açmak yasak ise adminlerin de user ları tahrik ve taciz etmesi yasaktır...

Sen bu işten rant sağlarsın yada sağlamazsın beni bağlamaz...

Bak her geçen gün servis konusunda farklı illerden bölgelerden şikayet geliyorken 1 adminin de çıkıp evet servisler vasat diyememesi çok ayıp...
    Birde sizin arkanıza sığınıp size yancı olanları da kınıyorum...

Sana göre hyundai servislerinde başka marka model araçlarının bakımı imkansız değil mi... Sana göre böyle şeyler olmaz...

Git dolaş servisleri...

Peugeot minibüsleri,
    Fiat ları,
    Uzakdoğu araçlarının liftlerde bakım yapıldığını, kaporta servislerinde onarıldığını görürsün...

Tabi servise gidersen görürsün... Gitmeyenler servisler için yorum yapmasın...

13. mursel_balci

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaş inatçı çıktı. bir çocukluk da ben yaptım.

14. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,300
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Eline saglik Mursel ama 4 u de alir birazdan.

Servislerin super oldugunu ben hic bir zaman soylemedim. Ortalamanin uzerindeler mi, evet.

Bu arada sizin kadar bos konusan adam gormedim, bunuda belirtmem gerekiyor. Madem sizi ilgilendirmiyor benim sagladigim rant vs onceki mesajda neden farkli kafadan yaziyorsunuz? Yazacak cok sey varda ne dedigi belli olmayan, tutarsiz birine laf anlatacak kabiliyet yok bende.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    arkadaşlar hyundai merkezden arandık ve garanti kapsamına girmeyeceği söylendi.haftaya artık gidip yaptıracağım arabayı serviste

16. e_uzun

e_uzun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    329
    Ad Soyad:
    Ebubekir uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Mümkünse ekspertize sokun :)

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. aliii0752

aliii0752 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    534
    Ad Soyad:
    Ali İNCE
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bayilerden 0 araba alırken bile neler olduğunu görüyoruz, duyuyoruz. İnsanlar senelerce çalışıp biriktirdiği parayı vereceği arabadan emin olmak ister. Gayet doğal murat abinin de düşüncesi şahsen bende öyle yaparım

18. e_uzun

e_uzun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    329
    Ad Soyad:
    Ebubekir uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Şaka manasında söylemedim zaten ciddiydim. Geçen arkadaşım corsa alcaktı, fiyatta anlaştılar birde expertize sokalım dediler. Arabanın sahibi de arabada her hangi bir işlem olmadığını söylemiş. Ekspertiz sonucu ne çıksın satış öncesi işlem ve almaktan vazgeçiyor

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. mursel_balci

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Niye garanti kapsamına girmediğini söylemediler mi? yani boru dışardan bir müdahale olmadan kendi kendine kırıldıysa garantiden yapmaları gerekiyor. ama dışardan müdahale varsa normal olarak garantiye girmez zaten.

20. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Mürsel abi klima borusu yeni alınmış arabada niçin müdahale ile kırılsın ki? klima borusundan ne ister insan? hiçbirşey:) tüp takılmamış modifikasyon yapılmamış klima gazı basılmamış taş gelmez oraya ağaç dalı girmez klima borusu kaput altında içeride değilmi, bu accent blue nun kaputu bile bir iki kere açılmıştır o arabada, hadi diyelim sert çukura düşülse motor takozları o anda çok esnese diyeceğim hadi o zaman işte bu garantiye girmeli, çukura düştük jant eğilmedi amortisör patlamadı takozlar yırtılmadı lastik yarılmadı ama sadece klima borusu koptu? doğru mu? bu nasıl klima borusudur o zaman, öyle olsa bile yani

Klima sonuçta bu belkide bu şekilde klima çalıştırılsa kompresörü yakacak edecek bir sürü masraf çıkaracak o arabada, basit bir koltuk döşeme hatası değil yada bagaj içinde çizik değil bu işlevsel bir parça çünki. Gaz basılacak kompresör kontrol edilecek boru değişirken bir sürü parça sökülecek bunda garanti olması iyi olurdu.

Bu Sayfayı Paylaş