LPG KABLO

2012 Elantra P0300 Ve P0303 Arıza Kodu

'Elantra Forum - Club (MD/UD; 2010–2015)' forumunda veyselaksou tarafından 26 Nisan 2024 tarihinde açılan konu

1. veyselaksou

veyselaksou Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Veysel Aksoy
    Yaşadığınız Şehir:
    78-KARABÜK
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merhabalar 2012 model prime plus elantra sahibiyim. Aracı yaklaşık 3 ay önce aldım. Araçta tekleme sorunu oldu. Arıza ışığı yaktı 3. Silindirde ve çoklu silindir de tekleme tespit edildi arızası aldım. Buji bobin hepsi orjinal olarak değişti. Fakat arıza halen devam ediyor. Araçta teleflex gfi marka lpg mevcut. Arızayı verme şekli ışıklarda durduğumda teklemeye başlıyor ama stop etmiyor o sıra benzine alıyorum tekleme kesiliyor. Arıza ışığının yanıp sönmesi bitiyor yanmıyor. 1 hafta önce gaz ayarı yaptırdım arabanın çekişi vs düzeldi fakat şuan yeniden aynı arızayı yapmaya devam ediyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,300
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  3. kutsayulu

kutsayulu Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad Soyad:
    Kutsay ulu
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    Hocam LPG enjektör arızası olabilir, benim araçta başıma gelmişti. Enjektörler değişip yeni ayar yapıldı, LPG regülatörünü temizledim bir de gaz kesici filtreyi değiştirdim klima açıkken dalgalanan rölanti sorumum dahi çözüldü. Boğaz kelebeği kirliyse o da ışıklarda beklerken dalgalanmaya sebep oluyor bu arada ihtimaller arasına ekleyebilir, kontrol edebilirsiniz.

veyselaksou ve MAERKEK bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş