LPG KABLO

Şikayet Giderildi 2012 Elantra Fabrikasyon Boya Sorunu

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda atahansonmez tarafından 20 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,300
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hayırlısı olsun Atahan, inşallah sonuç içine siner.

2. grattis

grattis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    Göksel Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Bu ülkede adalet varsa, ve bu ülke muz cumhuriyeti değilse, kazanmalısınız!

Mobil cihazdan gönderilmiştir / Sent from a mobile device

3. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Çok enteresan bir durum var , hyundai bana dava açmıyım diye dava açtırıyor :D eğer bana 4bin i verseler karşılığındada bu kadar katı bir ibraname istemeseler ben bunu kabul edicem ve dava falanda açılmıycak olay kapanacak ama şu durumda sirf bu dava ya karşı imzalatmaya kaltıkları ibraname yuzunden hyundaiye dava acıcaz, nasıl bir mantık bu .

4. ercan41

ercan41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    ERCAN KILIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Aracın dökülen yerlerine baktım çok ilginc sanki problemli gövdeye problemli parçaları takıp kaptıralım düşüncesi doğuyor.Aracın hem kabortasında boya dökülmesi hem plastik aksamlarında soyulma olması gercektende ilginc cunku bu kadar problemın bır arada olmaması gerekıyor.aracın vın numarasından fabrıka gecmısı arastırılabılır bunu sızın öğrenmenız zor ustelık ıthal araba ne kadar dogru bılgı verılır bılmem ama avukatınız bu bılgılerı istesın derım cunku arac fabrıkadan bellı standartların altında cıkmıssa hatalı uretımden hurda olması gerekır.Fabrika aracı bir şekilde bayıye satmış oda sıze satmıs araç fabrikadan cıkmış bundan sonrakı problemler serviste hallanulur bu boyledir.Moralınızı bozmak gıbı olmasın ama değişim yapacaklarını sanmam sıze her turlu servıs hızmetını açar problemli parçalarını değiştirir. müşteri memnunıyetıne onem vermeyen firmalar boyle yapar.Size verılen parayı sakın almayın ibranamedekı sartlara bakılırsa aracın problemı daha sonralarda başka yerlerındede olusacak yönünde gözüküyor.Durum vahim inş. mahkeme değişim veya iade yönünde karar verir.Aslında bayide cok onemlı boyle durumlarda bayi arabayı fabrıkayla görüşüp değişimi yapar ama işte var bişeyki zorluk yaratıyorlar.

5. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Aracı değiştirilen arkadaşında devesine hendek atlatırmışlar.Ama mahkemeyi kazanıp aracı değiştirdiler.Ben araba almadan önce Esenyurda bir arkadaşa gitmiştim.Dönüşte yolda Blue gördük.Bronz rengi.Vay be dedim ne yakışmış arabaya.Arkadaş dedi bu bizim terzinin.Çağırdı açtık baktık.Biraz sohbet bu ay değişecek dedi.Mahkemeyi kazandım.Erdemirler değiştirecek.Nesi var falan.Arka çamurlukta stopların orda,kaputun iç kısımlarında ve tampon eteklerinde boya hatası varmış.Biraz baktım ama göremedim.Çok dikkatli incelemeyince anlaşılmıyor.
    Sonuç araç değişti.Bronz Blue gitti gri Blue geldi.Çok fazla detay bilmiyorum yani.
    Atahan kardeşimin bu yazısı okuyunca aklıma geldi.İlk önce avukatın daha sonra da aracı değişen terzinin telefon numaralarını Atahan kardeşime verdim.Avukat hanımla ve terzi arkadaşla görüşmüştür sanırım.Detaylarıda bize anlatır umarım.
    Anlatırsınız değil mi Atahan Bey?

6. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Aracın sahibiyle görüştüm arabasının üstüne boya sıçramış ama sadece plastik aksamlarda varmış bu boya plastikleri değiştirelim demiş hyundai ama o kabul etmemiş ve ihtarname yollamış ardndanda konuyu tuketici haklarına taşımıslar tam dava açıyolarmış hyundai değiştirelim dava açmayın diyip değişim yapmış ve avukat paralarını ödemiş.
    Avukat hanımla bugün konuştuk benim arabadaki durumun daha büyük ve daha ciddi olduğunu söyledi.Aynı yolu takıp etdiceğiz bizde. ins. sonuç hayırlı olur.

7. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İnşaallah hayırlısı olur ve en kısa zamanda yeni sıfır tertemiz aracınıza kavuşursunuz.Bunu canı gönülden diliyorum.Arabanız değiştiğindede sizden çok ben sevineceğim.(Çünkü bu yola sizi ben soktum Allah korusun aksi bir durumda çok üzülürüm)

8. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    5 liralık USB lerin dahi garantiden değişimi varsa araçların olması şarttır.

9. ahmeteren

ahmeteren Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    tekrar merhaba uzun zamandır foruma girme fırsatı bulamıyordum :) Atahan bey geçmiş olsun sorununuz inşallah hallolur.Hatırlarsanız benim acımda da boya hatası var.Ağustosdan beri hyundai müşteri hizmetleriyle iyi niyetli olan telefon görüşmelerimiz sonucunda sadece bizi oyaladılar.Aracı incelemeden bizde hata yok dediler.Daha sonra ekim ayında vekalet verdiğimiz avukatın ihbarnamesi sonucunda apar topar aracı incelemek istediklerini mahkeme sürecini başlatmamamızı inceleme sonucuna göre davranmamızı teklif ettiler.Aralık ayında fabrikadan 2 kişi aracı incelemeye geldiler.Serviste 2 saat boyunca beni aracın yanına yaklaştırmadan incelemelerini yaptılar.Raporlarını yazıp yetkililere teslim edeceklerini ve 2 hafta içinde bize bilgi verileceğini söylediler.Fakat ardan bir aydan fazla süre geçmesine rağmen henüz olumlu yada olumsuz bir sonuç belirtilmedi.Müşteri hizmetlerini aradığımızda 10 ar dakikadan 3 kez hatta bekletilmeme karşılık sonuncusunda müşteri temsilcisiyle görüşebildim.Aracımla ilgili sorgulamaları yaptıktan sonra araç değişim talebimizin çok önemli bir talep olduğu o nedenle uzun bir süreci gerektirdiği dolayısıyla beklememizi tavsiye etti.
    Yılbaşından sonra mahkeme sürecini başlatacağım.Otomobil değişimi yapıldığında da sırf hyundai nin müşterilerine karşı sorumsuzca davranışlarından dolayı ve bu markaya oluşan güvensizliğimden dolayı otomobili bir galeride satışa sunacağım,Elantramı kullanmaktan zevk aldığım halde binmeyeceğim.
    Müşteri hizmetleri temsilcisi nezninde hyundai yöneticilerine gönderdiğim sevgi ve saygılarımı burada da tekrarlamak istiyorum.

10. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    oncelıkle geçmiş olsun bu sizin durumunuzu öğrenmem iyi oldu , yılbaşı dolayısıyle giremedim foruma sizinki nasıl bir sorun resimleri
    varmı ?

11. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Atahan Bey;
    Arka stop lambaları kapı taraflarında uç kısımlarına doğru boya atması var mı?
    Bugün arabayı yıkarken boya atması gördüm bahsettiğim yerlerde.Her iki tarafta da mevcut.Cumartesi günü amortisor değişimi için gittiğinde göstereceğim.Bakalım ne olacak?

12. ahmeteren

ahmeteren Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
  13. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    öncelikle geçmiş olsun bende ilk oralara baktım çunku internette sizin sorununuzun aynısıyla çok karşılaşan olmuş hyundaide yabancı sitelerde de bir çok örnek vardı, bunları kaydetmiştim hyundaide söyledim hatta , galiba sorununuz bu tarz:

14. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Semih bey sizde resimleri çekip koyarsanız çok iyi olur galba bu boya konusunda baya sıkıntı var yenı araçlarda zaten istanbul anadolu yakası servis genel müdürü de en son bana telefonda günde bu tarz yırmı vaka geliyor hepsine değişim yaparsam benim halim nolur dedi.

15. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    İyide eğer değişim gerekiyorsa değişecekler... Ne yani genel müdürün halini araç değişimimi etkileyecek... Değişimi hyundai yapmalı... Toyota o kadar aracını geri çağırıp parça değiştirdikçe millet daha çok toyota alır oldu...

Eğerki yeni araçlarında boyalarında sıkıntı varsa hyundai nin vay haline... imajı değişmeyecek desene...

Torkır17 bunu beğendi.
  16. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    bunlar hep zaten yılsonu kar payı yüzünden oluyor firma kar ettiriliyor yılsonu maaşlara yansıyor buda, ama müşteriler madur oluyor ve aşlında fırmalara uzun vadeli daha buyuk sorunlar açıyorlar

17. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Hocam hep söylüyorum... Hyundai süspansiyon, boya ve kaporta aksamında ilerlemedikçe insanların düşünceleride değişmeyecek... Sen istediğin kadar tasarım yap, istediğin kadar donanım koy, istediğin kadar güçlü motor yap olmaz olmaz olmaz...

18. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Atahan Bey;
    Cumartesi günü resimleri çekip koyacağım.
    Benim sorunum da sizin eklediğiniz resimlerdeki gibi.

19. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Boya konusu gerçekten çok can sıkıcı bir olay.Sıfır araba al 3 ay sonra boya atsın.İnanılmaz bir olay.

20. ozqury

ozqury Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Özgür Yıldırım
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Hemen geri dönüşüm yapıyorlar, yani ilgileniyorlar ama şikayetlerimize herhangi bir çözüm bulduklarını söyleyemem hatta bizim söylediklerimizin aynısını söylüyorlar

Bu Sayfayı Paylaş