LPG KABLO

Şikayet Giderildi 2012 Elantra Fabrikasyon Boya Sorunu

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda atahansonmez tarafından 20 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Avukat Hanımı aradınız mı?

2. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    :RpS_rolleyes:

3. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Atahan Aldığın bayide sorun olmasın?
    bazı bayiler acem şeytanlığı yapıyorlar !

Bunuda atlama,

Eğer Gerçekten bir sorun var ise Hyundai Turkiye ve Hyundai KORE ye dava açabilirsin,
    Bunda doğal birşey yok.
    Avukatınla konuş, araştırmayı yapsın.
    bedel konsunda uzlaşacağınızı sanıyorum. Avukatlar bu konuda Şeytandır :)

4. Piyanistce

Piyanistce Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    102
    Ad Soyad:
    Çağlar ERTORUN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bayon 1.4 MPI BC3 CUV (2021-202x)
    Avukat konusunda bende yardımcı olabilirim atahan bey

5. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar;
    Atahan Bey'e telefonunu verdiğim avukat hanım Accent Blue araç ile ilgili değişim davasını kazandı.
    Ayrı bir konu ise aracı değişen arkadaşın söylediği yüksek bir sayıda aracın park sahasında zarar gördüğü,bu araçlarında tüm bayilere dağıtılarak satıldığı.Ne kadar doğru olduğunu bilemiyorum.

Atahan Bey kesinlikle davayı açın,yeni araç almadan da vazgeçmeyin derim.

6. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,300
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Yanlış bilgi verilmiş, çoğu araç park sahası bile görmeden limandan bayiiye gitti.

7. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    ben araçımın her yerine baktırdım fazla veya eksık boyası yok o yerden başka ,evet şu var araç 2011kasım gıbı gumrukten ulkeye girmiş ben hazıranda aldım aracı 6ay yatmıs belkı daha fazla , bu arada hyundai internette koydugum konulari görmüş facebooka yazdıklarımı sordular bana bakalım bugun tekrar gorusmeye gitcem hyundaiyle.

8. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Serdar Bey;
    Araçlar bayiinin otoparkında yatmış.Araçların boya ile ilgili sorunları bu otoparkta oluşmuş.Bu araçlarda Türkiye geneline dağıtılmış.Sanırım Atahan Bey'e bu araçlardan biri denk geldi.

9. emin_yasin

emin_yasin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad Soyad:
    emin yasin yıldız
    arkadaşlar bende 2 hafta önce i20 aldım ama hiç araştırmadan aldım. aldıktan sonra araştırmaya başladım. biraz ters bi durum oldu benimkisi ama.
    hemen her forumda hyundai nin servis sıkıntısından, garanti probleminden, yedek parçaların gereksiz pahalı, bakım ücretlerinin 5 yıl garantiden dolayı uçtuğu, parça ve bakım fiyatlarının servislerde çok fazla değişkenlik gösterdiği vs..vs..
    diye uzayarak giden bir servis servis probleminden bahsediliyor.

sanki kendimi hata yapmış gibi hissediyorum. ha bu pişmanlığım kesinlikle araçla ilgili değil onu da belirteyim.

eğer bu sitye baya güçlü ise ve diğer hyundainin güçlü forum sayfalarında bu probleme daha fazla yer verip hyundai assan ın bayilerine çeki düzen vermeleri konusunda güçlü yazılar yazılması gerektiğini düşünüyorum.

zira hyundai türkiyede her yıl 40000 üzerinde satış rakamlarına ulaşıyor ve bana göre kesinlikle 4000 az bir rakam değil.

yani forumlarda servislerle ilgili okuduklarım hiç hoş şeyler değil. ben aracımı yeni aldım yarın birgün bizlerin de başına gelebilir. yine söylüyorum 2013 hedefi olan müşteri memnuniyetini hyundai assan bu şekilde sağlamayı bırak yanına bile yaklaşamaz. ne oldu da bu hale düşüldü satışlar yükselmeye başlayınca bu tarz hareketler hiç hoş olmuyor.

dediğim gibi sanal ortamda yapılacak en güzel şey büyük forum sitelerinde bu servis problemlerinin gündeme getirilmesi sağlanmalı ki problemler çözülsün. bence bu hem hyundai kullanıcılarına yarar hemde hyundai nin daha da pazarını genişletmesine yardımcı olur.

problemler görmezden gelinirse daha da büyür ve bir noktadan sonra çözümsüz hale gelir ve bundan hyundai ile alakası olan herkes zarar görür.

10. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Servis parça pahalılığı ve Parça ile ilgili konular külliyen yalan, Onlar görmeden , bilmeden , yazılan konular olduğunu düşünüyorum.

11. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    hyundainin servisin çok kötü olduğunu düşünmüyorum benim durumum biraz farklı burda hatta internette hyundaile ilgili şikayet ararken bole bir konu okudum http://www.opelx.com/sohbet-alani/30545-hyundai-servis-anlayisi.html ve şaşırdım açıkçası.

kendi konuma dönücek olursam hyundaiye ibranameye 2 sene geçerlilik eklemesi teklifinde bulundum avukatla konuşup bana bunun olabilirliğini söyliyecekler eğer kabul ederlerse parayı alıcam ama etmezlerse başkada bir seçeneğim kalmıyacak ve değişime direticem. beni şaşırtan olay ben perşembe günü hyundai facebook sayfasına şıkayetımı resimli olarak koydum ve 3-4 günde bu hyundaide duyulmuş etkili olmuş anladığım kadarıyla.

12. magicpixie

magicpixie Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Semih Altaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Atahan Bey
    Sizin yerinizde olsam değişim için uğraşırım.Kesinlikle ayıplı bir araç ve değişmesi lazım bence.İleriki günlerde başka sorunlar çıkar ise ne yapacaksınız.Önümüzde değişim yapılmış bir örnek var.Bence değişim için uğraşın.
    Bayraktar'dan arabayı almadan önce arabada bir sorun çıkmasın diye uyardım.Arabayı teslim alırken etrafında 8 döndüm.Her yerine baktım.Satış temsilcisi bayan ağzı açık kalmış bakıyordu.Yaklaşık yarım saat sonra evraklara imza atıp teslim aldım.

2013 araba 2011 arabadan daha yenidir...

13. TurkSpace

TurkSpace Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    220
    Ad Soyad:
    Serdar Kevzer
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Olayın üzerinden çok zaman geçmeden değişim için uğraşın bence.değişmediği taktirde her zaman kafanızın bir köşesinde bunu hatırlayıp duracaksınız ve piskolojik olarak buda sizi yıpratabilir arabanızdan soğumanıza neden olabilir.

14. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel

hyundainin parçası pahalı ise springden lüks araca binilmemesi lazım

yetkili serviste hava filtresi 7 tl, elantrama alüminyum pedal seti aldım servisten 20 tl, otomatik şanzıman filtresini 13 tl ye aldım servisten. arkadaş passatına ayak dayama alamadı 150 tl lik fiyatı yüzünden. işyerinde beraber çalıştığım arkadaş opel astra h cdti yıllık yağ bakımına yalvara yalvara 600 tl den biraz indirtebildi. hyundai pahalı arkadaş gidin başka araçlara binin.

assanın eksiği yok mu, dünya kadar var ama sezarın hakkı da sezara.

siz boş konuşanlara kulak asmayın, aracınızın keyfini sürün.

15. m_ertemur

m_ertemur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ad Soyad:
    Mehmet Emin
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Bir tanıdığım geçen ay sıfır vw transporter caravelle dsg aldı. Daha ikinci günde dsg şanzıman kitlenmiş serviste sıfırı ile değiştirdiklerini söylemişler. O da ben 2 günlük aracı değişmiş şanzıman ile kullanmam deyip aracın iadesini istedi. Şimdi doğuş oto'yu mahkemeye veriyor. VW almanya'ya yazı yazıyor olayla ilgili gelen cevap bu vw türkiye'nin problemi bize neden ulaştınız lütfen vw türkiye ile irtibata geçin.

Malesef markalar değişsede sorunlar hep aynı işin garibi sorun çözümünde markaların çözümleri de aynı hepsi önce inkar edip bütün olayı müşteri üzerine yıkmaya çalışıyorlar.

Geçmiş olsun tekrar. Avukat ile irtibata geçmişsiniz sanırsam bence peşini bırakmayın kazanırsanız ki ben kazanacağınıza inanıyorum (çünkü boya için garanti veriyorlar ve arkasında durmazlarsa bu onlar için suç) karar daha sonra bu sorunu yaşayabilecek tüketiciler için emsal niteliğinde olmuş olacak.

16. atahansonmez

atahansonmez Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad Soyad:
    Atahan Sönmez
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar hyundainin bana sunduğu boyayı kabul edersem aşağıdaki ibranameyi kabul etmemı istiyorlar :

Hyundai Elantra 1.6 Prime Plus model araçtaki boya dökülmesi, araç direksiyon soyulması, vites topuzu soyulması ve karşılaşabileceğim diğer şikayetlerime ilişkin talebim sebebiyle, hiçbir şekilde aracın ayıplı olduğunun kabulü anlamına gelmemek kaydıyla HYUNDAI Assan Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş’nin müşteri memnuniyeti politikası gereği HYUNDAI tarafından bana 4.000 T.L (Dört Bin Tükr Lirası) bedel indirimi ödenmiştir.

Bedel indirimi hakkımı tercih etmem sebebiyle, bundan böyle araçla ilgili ücretsiz onarım haricindeki haklarımı kullanma imkânımın ortadan kalktığını peşinen kabul ederim. Ancak aracımla ilgili garanti kapsamında giderilmesi gereken başkaca arızalar meydana gelirse, bu arızalarla ilgili ücretsiz onarım hakkımı saklı tutuyorum. Böyle bir arıza meydana gelmesi hâlinde, arızanın garanti kapsamında giderilmesi şartları da mevcutsa aracım Hyundai tarafından ücretsiz onarılacaktır.

Bu şartlar dahilinde, yukarıda bilgileri yazılı araçla ilgili olarak Hyundai Assan Otomotiv San. Ve Tic A.Ş ile yetkili servislerini gayri kabili rücu olarak ibra ediyorum ve başkaca herhangi bir hak ve talep ileri sürmeyeceğimi ve dava açmayacağımı da taahhüt ediyorum.

Ayrıca, yukarıda bilgileri yazılı aracımı 3. kişilere satmam durumunda, 3. kişilerin boyayla ilgili şikayetleri bakımından tek sorumlu olduğumu, Hyundai Assan Oto. San. ve Tic. A.Ş’nin boyadan dolayı artık hiçbir sorumluluğu kalmadığını beyan ve taahhüt ederim. Keza, 3. kişilerin başvurularıyla ilgili Hyundai Assan Oto. San. ve Tic. A.Ş’nin tarafıma karşı rücu hakkını kullanmasını da peşinen kabul ederim.

Siz olsanız napardınız?

17. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,300
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    4.000'i alıp LPG Taktırır, üstüylede ileride sübaplarımı yaptırırdım :)

atahansonmez bunu beğendi.
  18. Orhan

Orhan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    135
    Ad Soyad:
    Beyaz_MeLegiM
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Atahan Sadece Fikrimi Söylüyorum. Baskası Olsa Napardı Bilmem Ama Ben Sonuna Kadar Savaşırım. Şu 4,000 TL Al Kapa Çeneni Der Gibi Bir Yaklasım Sergilemiş Hyundai. :( Resmen 2. Kalite Arabanın Üzerinden Prim Yapmaya Çalışıyorlar. Yazık Sana ASSAN. Serdar Abinin Dediğide Mantıklı Ama Arabanın İçine Bindiğimde Sıfır Arabada Birde Göz Önünde Olan Bu Soyulmaları Gördükçe İlerleyen Zamanda Tekrar Sogumama Sebep Olur. :(

atahansonmez bunu beğendi.
  19. Torkır17

Torkır17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad Soyad:
    Ömer TÜRKER
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Atahan abi telefonlari verilen avukatlarla görüstün mü? Bence dava ile daha iyi bir sonuca varılabilir. Araci satacaginda da eger anlarlarsa senin icin cok sıkıntı olur diye düsünüyorum.

LG-E730 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

20. apolatera

apolatera Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    701
    Ad Soyad:
    AHMED POLAT
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    bence abi bi avukatla görüşüp zamanı ve durumu konuş olmazsada aracı geri verip sıfırıyla yeni modeliyle takas durumunda o 4000 tl yi ve yıl başı indirimlerini araya katıp bi bak duruma derim...

Bu Sayfayı Paylaş