LPG KABLO

2012 Elantra Direksiyon (eps) Sorunu...

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda ersinanci tarafından 7 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. ersinanci

ersinanci Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ersin ancı
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arkadaşlar merhaba. 20 gün önce 2011 Mazda 3'ümü satıp 2012 Elantra prime plus aldım. Mazda'nın sorunsuzluğundan ve kronik problemi olmayışından çok memnundum,aynı hevesle de Elantra'ya geçtim. Aldığımdan beri çukur,kasis,tümsek vs geçerken arabanın arkasının savrulduğunu hissetmeye başladım,araştırdığımda çoğunda olduğunu gördüm. Daha sonra caddeye vs çıkarken direksiyonun toplamadığını farkettim ki kaza da atlattım. Daha sonra da bu direksiyondaki takılı kalma hissi dikkatimi çekti,neredeyse aracı şeritte tutamıyorum,hafif stablize tarzı yollarda da ön sol tekerden tıkırtı sesi geliyor fakat arabanın amortisörlerinde ne eksperde ne de ustada sorun çıkmadı. Sanırım pek çok kişi bu sorunlardan müzdarip. Opel Astra'mı "kronik" kelimesini duymaktan usandığım için satıp Mazda'ya geçmiştim,şimdi de Elantra da "kronik" lafını duyar oldum. Bu sorunları yaşayıp çözüm bulanlardan yardım bekliyorum,yoksa Elantra'dan da vazgeçecek gibiyim. Eskişehir'de yaşıyorum. Araç 2012 model ve 109.000 km'de,servis bakımlı diye aldım,son 2 bakım faturaları elimde mevcut. Nasıl bir yol izlemeliyim,yetkili servis bunu ücretsiz çözer mi? Ki sanırım eps'nin değişmesi lazım ve daha önce ücretsiz değiştirenler de olmuş. Arka tarafın savrulması konusunda da fikir verirseniz sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş