LPG KABLO

2011-2015 Elantra Düşünüyorum.

'Elantra Forum - Club' forumunda faruk4143 tarafından 8 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar iyi akşamlar... Hali hazırda 2010 i30 1.6 otomatik sahibiyim... Şu an için değil ama aracımı satarsam 2012-2015 arası Elantra benzinli otomatik düşünüyorum... 2014-2015 modeller makyajlı ve 127 hp olduğunu gördüm. 2011-2013 modeller ise 132 hp. Makyajlılarda elite full versiyon tamam ama makyajsızlardaki donanım seviyelerini çözemedim... Tune var prime var... Bir de araç makyaj görünce neden motor gücünü düşürmüşler anlamadım... Siz hangisini tavsiye edersiniz? Ya da bahsettiğim kasa Elantra tavsiye eder misiniz?

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Canarslan006

Canarslan006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    745
    Ad Soyad:
    Özgürcan Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    2 ay öncesine kadar yaklaşık 2 yıl 2011 model otm. Mode donanım elantra kullanıcısıydım.Donanım olarak tunede olup prime plusta olmayan navigasyon,sunroof,katlanır ayna,prime plusta olup tunede olmayan deri koltuk,anahtarsız giriş ve çalıştırma,hız sabitleyici.Ayrıca bazı prime pluslarda hem sunroof hem de 4 koltuk ısıtma olabiliyor.Performans açısından benzinlide dizelde düz yolda üzmez ancak yokuşlarda doğal olarak dizel daha avantajlı.Yakıt konusunda ben dizel olup 7-8lt yakan bir elantra tercih ediceğime,Lpgye tam uyumlu olan benzinli motoru tercih ederim.Makyajlı benzinli ve dizel kasalarda en fullerinde elektrikli koltuklar,navi,katlanır aynalar,sunroof hız sabitleyici,anahtarsız giriş ve çalıştırma mevcut.Tercih olarak önemli olan sizin gönlünüzden geçen donanım ve bütçenize uygunluğu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Murat ve faruk4143 bunu beğendi.
  3. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Teşekkürler... Yalnız tune ve prime plus olayı ilginç geldi. Prime plus daha dolu değil o zaman? Katlanır ayna ve navigasyon yok yani prime plusta? Hız sabitleyici desen önemli bence. Peki makyajsız kasaların donanım sıralamasını biliyor musunuz? Mode,mode plus,tune,prime,prime plus şeklinde mi? Mode olanlarda kapak jant gördüm...

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Canarslan006

Canarslan006 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    745
    Ad Soyad:
    Özgürcan Arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Evet mode ile mode plus arasındaki var çelik jant. Prime ile prim plus arasında bir fark yok diye biliyorum.Sıralama mode,mode plus,prime plus,tune gibi ama bu prime plus la tunenin donanım seviyesi kişiye göre farklı yorumlanabilir.Tunede anahtarsız giriş çalıştırma,deri koltuk,deri direksiyon,hız sabitleyici prime plusta sunroof,katlanır ayna,navigasyon yok ama dediğim gibi bazı prime pluslarda sunroof ve 4 koltuk ısıtmada olabiliyor.Hocam ayrıca prime pluslarda lastik basınç sensörüyle,kapıların açık olup olmadığıyla ilgili bilgi verebilen ekran var.Tune donanımdada yol bilgisayarı var ancak lastik basınç sensörü ve hangi kapının açık olduğunu gösteren şey mevcut değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

faruk4143 bunu beğendi.
  5. arıcanselo

arıcanselo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Selahattin arıcan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli: