LPG KABLO

2010 rio mu 2007 getz mi

'Getz Forum - Club' forumunda tby41 tarafından 13 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Citroende servis gelişmemiş. En ufak parça istiyorsun sana 2 hafta süre veriyor. Çoğu parçayı elinde bulundurmuyor Fransadan getirtiriyor talep olursa. Servislerdeki usta yeteneği birçok citroen servisinde yok.

2 aylık citroen tecrübem budur. Hyundainin 3 servis malzeme deposuna girdim hepside dolu doluydu. Birkaç parça değişimim oldu hiçbirisi bana tedarik süresi vermedi.

Citroen ve pejonun sorunsuz aracı yoktur. Olan da istisnadır. Tekrardan Blue ye CC koymayan Hyundaiyi kınıyorum.

2. road26

road26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    herkez yada ?
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    citroen de var o .sıkıntı bizim buradada mevcut ...ama peugeot servisi gayet iyi ,,,,

her araçda sıkıntı vardır...

sorunsuz dersen toyota var bi kaç arkadaşda da var onlar sıkıntı bilmiyolar pek :)

3. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Peki pejonun parçaları citroene uyuyormu?

4. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Konuya palelel olarak ; Uzun süredir Peugeot araba kullanan bir arkadaşım var, Arabasını sıfır alır tüm bakımlara yetkili servise gider, aracını değişirkende bırakır kendi aracını sıfırını alır gider. Kendisi Bayrampaşa Peugeot'a gider herşey için, bu konuda görünce sormak istedim servis nasıl parça sıkıntısı oluyormu diye. Hani ağladı ağlayacak çocuğa bir laf yada dokunma yeter ya başladı servisteki parça sıkıntısından çektiklerini. Ama şunuda ekledi parça için arabam serviste yattığında yerine araba veriyorlarmış. Sizlerlede paylaşmak istedim.

5. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aynen Erkan. Kim ne derse desin pejo da aynıdır citroende en ufak parçalar için insanlar haftalarca bekletiliyor. Trcitroen sitesine üye oldum. Aracımı daha iyi tanımak için. İnanın arabamda Allaha şükür bir sorun olmamasına rağmen sıkıntılardan dolayı soğudum . Genel olarak elektronik arıza çok veriyor. Arıza ışığı yanan yanana.

Aksini idda eden varsa bulunduğu şehirdeki önce pejo -citroen servisine sonra da Hyundai servisine girmelerini tavsiye ederim.

6. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bayrampaşa Peugeot yetkili servisinde teyzemin oğlu kaporta bölümünde çalışıyor. Bazen sorarım ona Peugeot nasıldır diye, ben bilmem sadece kaportasını bilirim diyip gülüp geçer :)

Açıkcası Fırat şu zamana kadar kalbimi çalan birkaç Fransız arabası oldu almaktan hep şu kroniksel arızalarından vazgeçtim. 406 şanzuman sorunu, 407 yürüyen ve elektriksel aksam arızaları, Laguna Elektriksel arızaları.

Hyundai servisleri parça bolluğu ve garantiden parça değiştirmede lider ama servislerinin durumu ise :)

7. road26

road26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    herkez yada ?
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    motor ve elektriksel parçalar genelde aynı parçalar ama modele göre farklılık olabilir,,,

8. road26

road26 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    herkez yada ?
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)

o konu da haklısın hyundai parça konusunda çok iyi, sanayide ben bi çok yerde ve hemde ucuza parçaları buluyorum ,,,,
    ama peugeot için tek parçacım var ,,,sıkıntı yok tüm parçalar temin ediliyor ama biraz pahalı tabi,,,,

Bu Sayfayı Paylaş