LPG KABLO

2007 Accent Era 1.5 Crdi Vgt - Eps Sorunu

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda Sammo tarafından 23 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Sammo

Sammo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Samet ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Öncelikle merhabalar, aracı 1,5 sene gibi bir süre önce 2. el olarak aldım. Aracın yürürü gayet güzel hiçbir problem yoktu fakat son zamanlarda EPS arıza ışığı yanmakla birlikte aracı park ederken direksiyon sertleşmesi ve aracın farlarında , gösterge ışıklarında vs. elektrik aksamlarında zayıflama gözlemliyorum. Bir keresinde de seyir halinde iken sert bir çukura girdikten sonra EPS arıza ışığı yanmış ve direksiyon sertleşmişti ve kontak açıp kapattığım zaman düzelmişti fakat bu bir hayli korkutmuştu hızım yüksek olsa daha kötü şeyler olabilirdi. Bazı işlerimden dolayı çok fazla üstüne düşmedim fakat araştırma fırsatı buldum. Aracım 2007 model ve bu EPS arıza sorunu 2006-2007-2008 modellerde kronik bir sorunmuş. Arama motorunda sorunu araştırırken bu forumu buldum ve 3 sene önce açılmış konular gördüm tekrar açıp sizden bir bilgi almak istiyorum. Yorumlarda Assan servisine ulaşılması gerektiğini ve EPS değişiminin ücretsiz yapıldığı yazılıyordu, bu durum hala geçerli mi ? Yetkili bir serviste ücretsiz değişim sağlanmakta mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim ...

2. Mat2012

Mat2012 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Merhabalar,

Ben de geçen ay ESP sorunu yaşadım. Dediğiniz gibi çukura girince yanıyor kafasına göre yanıp sönüyordu. Ankara'da yaşıyorum sanayide ki ustam bilgisayara bağladı ve Fren Müşürü için arıza yaktı. Gidip orjinalini aldım ve ustama değiştirttim. Sorun tamamen çözüldü. Denemenizi tavsiye ederim.

3. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ben 2 yıl önce eranın EPS sistemini komple değiştirdim servisten garanti kapmasına almışlardı ama garanti kapsamına almaları için bir miktar para vermiştik servis adını söylemiyorum:)

4. NEFRET35

NEFRET35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    46
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Dostum evet kronik bir sorun ve servisler bunu değişim yapıyor ki senin servisle yaptıgın ateşli konuşma sonucu. Servis kayıtlarında daha önce değişim olmadıysa bu direksiyon sistemin de ki belli üretilen bir seriymiş bu öylede diyorlar uyarsa bunada değiştiriyorlar. Hicbir ücret almadan değişim iste sıkıntı çıkarsa mahkemeye başvurcam gibi şeyler söyle. Ellerinden geldiğince sıkıntı çıkartıyorlar vazgeçme. En kısa zamanda da yaptır oladık biryerde sıkıntı çıkarır kötü sonuçlar doğurur direksiyon bu.

5. Rıdvan89

Rıdvan89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Kurtoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC

6. Rıdvan89

Rıdvan89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Kurtoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Merabalar. Benimde 2007 era 1.4 team benzinli aracimda ayni sorun vardi ve bende sizin gibi arastirdim ve kronik oldugu kanaatine vardim. Antalyada ikamet ediyorum oncelikle cangarlarla gorusup randevu aldim ve akabinde assanla telefonda gorusup bilgi alisverisi yaptim. Bugun gittim servise cihaza bagladilar ve aracin garantisi bitmis olmasina ragmen 1 saat sonra bana olumlu dönüş yapildi ve ucretsiz degisimi saglandi eps nin simdilik bi sorun yok gibi bakalim zaman neyi gostericek. Ihmal etmeyin sakin ve hemen servisinizle irtibata gecin sorun guvenlik (eps) olunca isler degisiyo. Hyundai assana ve antalya cangarlar servise tesrkkurler.

Bu Sayfayı Paylaş