LPG KABLO

2.7 V6 2003 Sonata Aldım. Bir Kaç Sorum Var.

'Sonata Forum - Club' forumunda ekremcomtr tarafından 17 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. ekremcomtr

ekremcomtr Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ekrem çevik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    Arkadaşlar merhaba, ikinci sahibinden temiz Sonata aldım dün. 2.7 v6. Daha yağını bile değiştirmedim. Öncelikle bu arabaya diğerleri ne. Böyle bir konfor yok. En önemli olayı aracın her ustaya gösterilmemesi gereken bir araç. Bir kaç sorum olacak.
    1 uzun yolda 100 kmde 13lt, performanslı kullanımda 15 lt yaktı. Lpg 3.79 shellden aldım. Yani km 50 krş uzun yolda. Bunu biraz aşağı çeksek süper olur.
    2 motor check arıza ışığı yanıyor. Klasik lpg hatası lpg ci oksijen sensörünü değiştirin dicek. Kesin:) bunun dışında başka bişeyden olur mu
    3 istanbulda bu modeller için Sonata ustası arıyorum özel ustam olacak dediğim gibi her köse başındaki tamirciye bu arabaları bırakmamak lazım kimlere gidiyorsunuz, usta tavsiyeleriniz.
    4 orj teyp var. Cd okumuyor error diyip geri veriyor. Basitçe bu problemi nasıl çözeriz
    5 yağı için 30 luk mu 40 lık mı alayım. 2.7 v6 için yabancı sitelerde 30luk ince yağ daha güzel oluyor diye gördüm. Tavsiyeleriniz neler
    Çok tşk ederim şimdiden.
    Kazasız belasız inşallah

Burak&Buse bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş