LPG KABLO

1.3 benznli getz nasil bir arac

'Getz Forum - Club' forumunda carriere tarafından 18 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. PLatooN

PLatooN Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    Özkan P.
    Kullanıcıları daha iyi bilir tabi ama bende getz 3 gün kadar kullandım kilolu olmama rağmen içi gayet geniş ve rahat çokda keyifli kullanımı var, yakıt konusundada sizi üzeceğini hiç sanmıyorum hayırlı uğurlu olsun alınca resimlerinide paylaş yakından bakalım

Getzelimgorelim bunu beğendi.
  2. Getzelimgorelim

Getzelimgorelim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hakan Güreli
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Hepinize teşekür ederim. Saolun... Ya bana triger kayışının değişmesi epeyce bir para dediler ama 35 lirayı duyunca şaşırdım açıkçası. Eğer fiyatı buysa elbette değiştiririm. Arkadaşlar bu aracın yağını kaç binde bir değiştiriyoruz? ayrıca bunun dışında tavsiyelerinize açığım. Özelliklede araç içi multimedya sistemi almayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir? Bu haftasonu servise götüreceğim, yağ, su, filtreleri değiştirmeyi düşünüyorum, eğer dediğiniz gibiye elbette triger kayışını da değiştireceğim...

3. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    aracınız hayırlı olsun
    HY hava yastığıdır..
    ufak tefek şeyler halledilir.. triger seti + yağ + yağ filtresini değiştirin kafanız rahat olsun ;) 150 TL tutmaz toplam

4. Getzelimgorelim

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hakan Güreli
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Teşekür ederim. Saolun. Haftasonu halledicem inşallah...

5. cemcan

cemcan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Cem TAN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    3 yıldır kullanıyorum. Gerçekten çok memnunum.Hayırlı olsun...

6. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    eğer alırsanız hayırlı olsun şimdiden aramıza hoşgeldiniz :)

7. Getzelimgorelim

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hakan Güreli
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Arkadaşlar, aracı aldım. Hepinize teşekür ederim. Çok saolun. Hala bakım için götüremedim ama bu cumartesi kaçarı yok, gideceğim.

Aracın yağını(65 Castrolmüş)+yağ filtresini (10)+ hava Filtresini (10) +Benzin Filtresini(45)+Polen filtresini(15)+ Triger setini (55) toplamda 200 TL malzeme ve 150 TL de işçilik ile 350 tl ye hallederiz dediler. Ne dersiniz, fiyat uygun mudur? Trigeri sırf değişip değişmediğini bilmediğim için değiştireceğim. Fakat yetkili serviste mi yoksa özel serviste mi değiştireyim bilemedim? Özel serviste 670 TL fiyat verdiler sadece triger setini değiştirmeye... Özel servis ise yazdığım gibi 55 tl + 80 Tl işçiliğe hallederim dedi...

Başka bir sorumda şu olacak benim aracım 2004 1.3 GLS benzinli, 93.000 de, hesapladığıma göre şehirlerarası 25 krş, şehir içinde 32 krş yakıyor şu anda. LPG taktırırsam ne kadar yakar, sizce mantıklı olur mu? İçinizde kullanan varsa yorumlarını bekliyorum...

8. borazan_ahmet

borazan_ahmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Ahmet BORAZAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Yıllık 10bin kilometreyi geçmiyor veya çoğunluk şehir içi kullanıyorsanız lpg'ye gerek yok derim ben. Çünkü zaten şehir içinde aşağı yukarı benzin ile lpg aynı yakıyor kanımca.

9. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,061
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    65 castrol derken hangi yağı dediğinizi anlayamadım. 1,3 getz için ayrıntılı bilmiyorum ama muhtemelen castrol magnatec 10-40 yağ kullanılabilir. bu yağ 10 bin kmde bir değiştirilir.

benzin filtresini değiştirmeye gerek var mı onu da bir araştırmak lazım. çoğu kullanıcı değiştirmiyor. aracın yağını ve filtrelerini değiştirmek için 50 tl işçilik alınıyor genellikle. sadece triger değişimi de genellikle 80-100tlye yapılıyor. yani size denen işçilik normal gibi.

10. Getzelimgorelim

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hakan Güreli
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Arkadaşlar servisede gittim, yağı (Castrol kullandılar 65 Tl), yağ filtresini, hava ve polen filtresini değiştirdim. Ufak tefek diğer problemleride hallettim. Sağolsunlar usta pek bi yardımcı oldu. İzmirdeki arkadaşlara tavsiye ederim. 3. sanayide Sedef oto. Giderseniz İsmail usta diye biri var. Çok ilgili ve yardımcı oldu. Mesela benim triger ile ilgili bir tereddütüm vardı, değiişmiş mi değişmemişmi diye. bi kapağı söktü, baktı, değiştirilmiş, gerek yok dedi. İstese yok bunu değiştirelimde diyebilirdi ama yapmadı. Saolsun. Bundan sonrada bakımlara oraya gideceğim. Sizede tavsiye ederim. İlginiz içinde ayrıca sağolun. LPG işinide şimdilik askıya aldım, hayırlısı bakalım.

Bu Sayfayı Paylaş