LPG KABLO

Yumurta Kasa Otomatik Şanzıman Boşa Atıyor

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda mtunacan tarafından 20 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. mtunacan

mtunacan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet Tunacan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Selamlar herkese. Aracım 97 Accent GLS otomatik şanzıman. Aracımı soğukken çalıştırıyorum vitese tak devam. Sokağın başında yavasliyorum vites düşürüyor tak boşa atmış gibi gaza basıyorum yürümüyor. Bekliyom tak vitese geçiyor yürüyor yada boşa atıyorum tekrar vitese atıyorum yürüyor. Soğukken 3 5 defa yapıyor. 1. Ya da 2. Viteste boşa çıkıyor. Böyle sıkıntı yaşayan varmı. Masrafı ne kadar olur bir fikir verin arkadaşlar. İzmir'de oturuyorum tavsiye varmıdır

2. mtunacan

mtunacan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet Tunacan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Aracım hala aynı durumda otoparkta yatıyor. Maddiyattan dolayı bekliyorum. Sağa sola sordum 3000 liradan açtılar 5000 liraya kadar. ???

3. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Şanzıman yağı ve filtresi değiştimi hiç?

4. İsmail accentci

İsmail accentci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    İsmail filiz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Valla abi bunların manuelinde de düşük viteste sıkıntı var oto da da şanzuman yağına bir baktır ustadan ustaya da fark var eski ustaları gez bazen 300 500 tl lik olayları 30 40 tl ye çözüyor eski kurtlar

5. Akbahm

Akbahm Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet akbaş
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Merhaba arkadaşlar aracım 97 Accent 1.5 GLS otomatik...aynı sorun bendede var fakat benimkisi şöyle.. vitesi d ye aldığım zaman oluyor ve araba kendini boşa atıyor gibi oluyor ve vites doldurmuyor...araba da haliyle ilerlemiyor.....eğer o an gaza yüklenirsem pat diye ileri atıyor dolayısıyla gaza kesinlikle basmıyorum hemen n ye ya da p ye aliyorum.. vites doldurmadan kesinlikle gaza basmıyorum.. ve bunu her zaman da yapmıyor çok nadir yapıyor şanzıman yağını yeni değiştirdim bir hafta hiç yapmadı ama şimdi yine yapmaya başladı. Şanzıman filtresini değiştirmedim alakası da var mı bilmiyorum...motorcu ustam beyinde sorun olabilir diyor.. konu hakkında Fikri olan ya da başına gelen ve bu sorunu çözebilen var mı?

6. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Acilen filtreyi değiştirin. Yağ karterini açtığınızda karterde çok tortu vs varsa yağı tekrar değiştirin.

suleymanozer bunu beğendi.
  7. Akbahm

Akbahm Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ahmet akbaş
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Üstadim şanzıman filtresi de değiştirdim şimdi de yağı 3. kez değiştirdim ve bir ustamın tavsiyesi ile motul dexron 3 koydum.. 15 gün önce Castrol atf 2 koymuştum..her yağ değişiminden sonra olduğu gibi bir haftadır hiçbir şey yoktu ama bugün 1 kere aynı sorunu yine yaptı bir daha yapmadı fakat ben yine kuşkulanmaya başladım motor soğukken yapmıyor genelde motor sıcakken okuyor bu..Bir de şanzıman yağını usta 3 litre koydu ama kullanma kılavuzunda 6.7 litre yazıyor.. motor sıcakken yaği ölçtügüm zaman yağ normal gözüküyor.. sizce yağ ilave etmem gerekir mi ya da 97 model 1.5 otomatik GLS yumurta kasa Accentlara kaç litre şanzıman yağı koymamızı tavsiye edersiniz.fittircam

8. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Yağ miktarı doğru. 6 litre şanzımanın tamamıdır. Değişimde 3-3,5 litre değişir.

Bu Sayfayı Paylaş