LPG KABLO

Yumurta Kasa Accent İç Dikiz Aynasına Submarine Light Led Yapımı

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 6 Mart 2013 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    DIY Sahibi : koray2907
    Konu Linki : https://www.hyundaiclubtr.com/showthread.php?28973-Yumurta-Kasa-Accent-%C4%B0%C3%A7-Dikiz-Aynas%C4%B1na-Submarine-Light-Led-Yap%C4%B1m%C4%B1&p=538230#post538230

Selam arkadaşlar :) İstek üzerine konuyu açıyorum.. Submarine Light Led yapımı için Malzemeler

- Turuncu SMD Şerit Led
    - 2 metre kablo
    - Açma-kapama düğmesi

Öncelikle kullanacağımız led göz almayan bir renkte olmalı.. Genelde turuncu kullanılmaktadır.. Bende turuncu led kullandım.. Öncelikle şerit ledimizden resimdeki gibi 2 parça kesiyoruz..

Ardından Kablomuzu Lehimledikten sonra Ledlerimiz Dikiz aynasının altında sırıtmasın diye siyaha boyuyoruz.. (isteyen boyadıktan sonra kabloyu lehimlesin)

Ardından sis farının bulunduğu panoya bir açma kapama düğmesi yerleştiriyoruz.. Resimde açma kapama tuşunu görüyorsunuz.. Elektriği daha önceden arabanın altına neon lamba bağlattığım kablodan çektim.. (Siz çakmaklık veyahut teybten çekebilirsiniz)

Sonra kabloyu bu panonun arkasından, sol ön direğin arkasına, ordan da tavan altına ve dikiz aynasına çekiyoruz..Kırmızı ile çizdim resimden daha iyi anlarsınız..

Ledimiz çift taraflı bantlı olduğu için dikiz aynasının altına yapıştırıyoruz.. Kablolar gözükmesin diye tavandaki, kabloyu tavan döşemesinin altına sokuşturuyoruz.. yan direkteki kablo da plastik parçayı takınca altta kalıcak..

bunlar da bitmiş hali :)

Yapmışken tam olsun dedim, bir de video koyuyorum :) 45 dk uğraştım bu konuyu hazırlamak için :D

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2015
    MİLES, hacan, cihangir37 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş