LPG KABLO

Yeni Starex Vip Aracım ve Değerlendirmelerim...

'Starex Forum - Club' forumunda yilmazvarli tarafından 13 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. yilmazvarli

yilmazvarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar arkadaşlar. 1 ay kadar süren bir araştırmmadan sonra starex vip araç aldım. Full aksessuar ve içi vip yapılı 7+1 kamyonet geçiyor. Klima hava yastığı vs donanıma sahip full araç. Şimdi öncelikle şunu belirteyim. Ben Sivas Şarkışla'da köy öğretmeniyim. Yollar rampa, kar ve dar. Aracı forumlar yüzünden korkarak almıştım. İlk belirtmek istediğim şey şu: İyi ki bazı araba kullanmayı bilmezler ve kulaktan dolma konuşulupta onlara köşede kendi de inanıp atıp tutanlara kanıp ta bu arabayı ALMAMAZLIK etmemişim.
    Herşeyden önce araba tank gibi ve süper bi sürüş keyfi var. Doğanımla 1. vitese düştüğüm rampalarda starex 4 vitesde banamısın demeden çıkıyor. Ben transporter da sürdüm. Konfor olarrak tek kellime ile starex. Yakıt konusuna gelince. Henüz tam ölçüm yapmadım ama gezişime göre deponun göstergesi gayet iyi gösteriyor. Bu arabalara 30-35 krş yaktıran arkadaşlara bir tavsiyem olaccak. Ya sallamayın ya da bir uzmanından araba sürmeyi öğrenin lütfen. Eğer bu konuda sıkıntıları yok ise arabanın bakımını yaptırın da binin. Araç siz onu üzmedikten sonra sizi hiç üzmüyor. ANi durma kalma rampada ani gaz köklem turboyu sürekli devreye sokma aracın yakıtını gerçekten çok etkiliyor.
    Şunu unutmayın bu araç makaslı. süspansiyon istiyorsanız ve hoplamasın diyorsanız akadan bir makas azaltın. Yük taşıyosonız bunu dert etmeyin full yükle sürat yapıyosanız zaten siz bu işe yorum bile yapmayın. Ayrıca 10-13 bin lira fiyata full bir transporter yada vito alabiliyosanız ben susarım. 2500 motor 100hp aracıma kesinlikle emsallerinden fazla yakıyor demem de dedirtmemde. bana göre araç bakımlı olduktan sora binmeye değer bir araç. Yakında fotoğraflarınıda ekleyeceğim...
    Saygılarımı sunuyorum....

2. Tülin

Tülin Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Tülin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    hayırlı olsun. kazasız belasız kullanmak nasip olur işallah

3. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aramıza hoşgeldiniz.Aracınız hayırlı olsun.Aracınızın resimlerini"otomobilinizi tanıtın"bölümüne bekliyoruz
    Düzenleyen : Levent

4. hayırlı olsun performansı iyidir ama öteki araclara göre sanki biraz fazla yakıyor strarexhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif

5. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sercan Bey öncelikle clubümüze hoş geldiniz aracınız da hayırlı olsun starex kullandığım için söylüyorum;yazdıklarınıza son derece hak veriyorum.Doğanyanmış arkadaşım gereken cevap yukarda yazıyor bu aracın yakıtını accentle kıyaslarsanız tabiki çok olacaktır ama unutmayalım işin içinde 2500 cc ve yaklaşık 2.5 ton kasa var.

6. yilmazvarli

yilmazvarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hoşbulduk...Size sonuna kadar katılıyorum..

7. Zafom

Zafom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet katılıyorum kullandım biliyorum.Mükemmel bir araç.

8. celal.oguz

celal.oguz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hayırlı ugurlu olsun aynen katılıyorum sizdede oluyormu ben taksi sürerken acayip rahatsızlanıyorum kendimi alcakta yerde güvansiz hissediyom yüksek arabaya alışınca taksi oyuncak gibi geliyor taksi kullanan arkadaşlar kızacak ama daha önceki h 100camlıvanımı sattım bir taksi aldım 1 ay alışamadım tekrar h 100 grant salon aldım yolculugu mükemmel doluş coluk çocuk rahat geniş geniş cok isabetli bir karar vermişssin birde minibüsüne binsen okadar rahatki anlatamam minibüslerde makas 2 kamyonetlerde 5 makas var yapıları biraz farklı

9. yilmazvarli

yilmazvarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Size de sonuna kadar katılıyorum.....

10. Sukara

Sukara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben de Starex kullanıyorum. Önceki arabam Honda Civic idi. Honda'da ne varsa Starex'de de var. Artı ailecek bir yere giderken arabaya sığabilirmiyiz, eşyaları, çanta ve valizlerin hepsinialabilirmiyiz diye düşünmüyoruz. Kazasız sürüşler dileklerimle...

11. yilmazvarli

yilmazvarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkürler...

12. feridun 34

feridun 34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    öncelikle şunu söyleyeyim.birbuçuk yıldır starex kulanıyorum.ve sadece hafta sonu değil,işim gereği hergün kullanıyorum.ve benim aracımda her türlü bakımı yapılmış vaziyette (istanbul şehir içinde )325 kuruş yakıyor.bencede kimse sallamasın depoyu tam doldurup ölçsün öyle konuşsun...ha bu arada 325 kuruş yakmasından şikayetci değilim.bu performansa az bile.helal olsun...

13. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Feridun arkadaş açıklayıcı olmuş yakıtı hakeden bir araç

14. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    yeni starex sahibi arkadaşa hayırlı olsun..bu aracın o kadar çok artısı varki emsaldaşlarına göre... yakıt olayını dert etmenin anlamı yok mükemmel bir araç hem ucuz hem sağlam hem cefakar hem konforlu bence bundan iyisi şamda kayısı..hep söylediğim söz paranın satın alacağı en güzel şeylerden biri STAREX https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

15. yilmazvarli

yilmazvarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaw işte bu arkadaşlar... Gerçek starex çiler .... Lpg li araçlar şehir içi 200*300 arası yakarken 100*yakıyo yok 120 diyenlere inat gerçek rakamları veriyor. Kendi araçlaroda o civarda yaktığı halde kabullenemeyenlere sesleniyorum... Birgün herkes starex sahibi olacak.....

16. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Hayırlı olsun Yılmaz bey. Allah kazasız sürüşler nasip etisin...

Şarkışlanın hangi köyünde öğretmensiniz?

17. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Benim birçok arkadaşımda broadway, megan benzinli, seat benzinli araçlar var. Bunlar "patlar" düşüncesi ile LPG taktırmıyorlar ve araçlarından çok memnunlar. Hepsi hemen hemen 350krş arası yakıyorlar. Bana aracımın çok yaktığını, buna kendilerinin binemeyeceğiniz, benim gibi zengin olmadıklarını söylüyorlar. "Haklısınız" diyorum. Benim aracım 300krş yakıyor (benimki otomatikte)...hakikatten çok yakıyorsun diyorlar...sadece gülüyorum...

18. yilmazvarli

yilmazvarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  19. Sukara

Sukara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Geçen hafta içinde ölçüm yaptım. TCI, kısa şasi, otomatik vites Starex ile 50 TL.lik eurodiesel ile 147 km. şehir içi yol aldım. Şehir içi kullanımı da fena değil. Araç yüksekliğinden dolayı büyükmüş gibi görülüyor ama Megan'ın park ettiği yere baş yüksekliği yeterli ise rahatlıkla park edebiliyorum.

20. yilmazvarli

yilmazvarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gifGerçekten güzel paylaşım oluyor.... Dedim ya bir gün herkes starex sahibi olacak...

Bu Sayfayı Paylaş