LPG KABLO

Yeni Kasa I20 Dijital Klima Montaj Çalışmaları

'İ20 Forum - Club' forumunda azakoglu38 tarafından 24 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Evet arkadaşlar bugün itibariyle dijital klima montaj çalışmalarım başlamıştır.parça kodları tespit edildi toplam maliyet 3400 lira , 1600 multimedia , 800 hız sabitleyici ve 3400 dijital klima , toplamda 5800 Tl masraftan bahsediyoruz.

Bundan sonra bu başlık altında dijital klima çalışmalarımı paylaşacağım yanlız şu an maddi bakımdan zorlayacağı için dijital klima parasını biraz biriktirelim ondan sonra parça temini ve montajına grişeceğim :)

Murat, Duygu, metin6868 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. omerdurmaz

omerdurmaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Ömer Durmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arabayı satarken para etmeyeceklerini veya yok pahasına gideceklerini göz ününde bulundurun derim

3. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Dijital klima montajıyla uğraşmaktansa aracı satıp dijital kliması olan bir model alsanız daha makul olmaz mı? Hem montaj sırasında oluşabilecek aksilikleri yaşamazsınız hem de orjinalinde öyle olur. Ayrıca daha uygun olur maliyeti.

4. Duygu

Duygu Guest

Digital klima felan değilde, bu navigasyon cihazını nasıl taktınız onu anlatsanız resimli bir şekilde, bir de far kaşları yanmıyor bilindiği üzere jump kasalarda. onları yaparsanız daha güzel olur. hatta arka kapıları tuşlu sete çevirdiyseniz özellikle onu görsel resimli olarak anlatırsanız çok iyi olur. Yani en azından benim öyle bir beklentim var. Ayrıca sonuçları neler olucak onuda görmek istiyorum. Hız sabitleyice ve digital klima lazım değil, yani özellikle digital klima ne ya arabamızın zaten kliması var yani digital de ne oluyor. Fırın gibi yapıyor benim klima :)
    Üstteki konularda çalışmalarınız olursa resimli bir şekilde bekliyorum. Teşekkürler kolay gelsin.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Ocak 2016
    Asel Kaan Efe ve mehmettasdan bunu beğendi.
  5. Halil ŞAHİN

Halil ŞAHİN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    162
    Ad Soyad:
    Halil ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ya arkadaşlar bu işlerle ugrasmanın maddi boyutunu bir kenara ugrasmanın verdiği zevk bambaska...para edip etmemesi vs arkadaşın şevkini kırmayalım bence yapıcı cesaretlendirici olalım .arkadaşın elinden geliyor bir seyler ve ornek olmak adına paylaşımda bulunuyor bence olumsuz yorumlardan kacınalım..@azakoğlu38 tebrik ederim..kolay gelsin..

mehmettasdan, bao.savrin ve ramonediaz bunu beğendi.
  6. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Çalışmalarınızda size kolay gelsin diyorum öncelikle. Masrafı parası ayrı birşey önemli olan o araçdan alınan zevktir.

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bao.savrin bunu beğendi.
  7. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    parası var işe yeteneği hevesi var yapar helal olsun... Arkadaşların dediğine gelirsek satarken nolacağı hiç belli olmaz . piyasa değerine de gidebilir, Anlayan birine denk gelir piyasa değerinin üstünede gidebilir. Gögüste yapılan işlemler ve elektronik aksam oynanacağı için riskli görülüp ucuza da gidebilir. Lakin harcanacak 3400 tl 3400 tl satış fiyatını artırmayacaktır. Ama arkadaş meraklı ve uğraşmayı seviyor yoksa oda bilir satıp digiltal klimalı almanın daha mantıklı olduğunu

mehmettasdan ve ramazannkoc bunu beğendi.
  8. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Arabayla uğraşmak elbette zevklidir, ben de bundan zevk alanlardan biriyim. Dijital klima konusunda söylediklerim tamamen kendi düşüncemdir arkadaş uygulayıp uygulamamakta serbesttir elbette. Kimsenin hevesinin kırılması söz konusu olmamalı bu durumda. Ama söz konusu uygulama hem uğraştırıcı, hem riskli hem de yüksek maliyetli olacağından bir süre sonra zevk vermeyecektir kendisine. Hele ki montaj sırasında yapılacak ufak bir hata bile emeklerin boşa gitmesi ya da yerinde saymaya neden olabilecektir. Ayrıca profilinden aracın yeni İ20 olduğunu görüyorum ki yapacağı her işlem aracının bir çok konuda garantiden çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca söylediğine göre yeteneği olsa bile parası yokmuş ki para biriktirip malzemeleri öyle alıcam diyor. Bahsedilen parayı dijital klimaya yatırmaktansa aracına değer katacak bir çok şey yapabilir o parayla.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. cenker_baba

cenker_baba Guest

ben araba kapısının döşemesini sökemiyorum korkudan elimde kalır diye böyle eli iş tornavida tutan kişileri ksıkanıyorum ne yalan söyliyim bende isterdim orayı sök burayı tak yapmayı

10. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Toplam tutarı görünce bir miktar gözüm korkmadı değil.

11. metin6868

metin6868 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Metin İÇLİ
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Ben takdir ediyorum, aracı değerine satamazmış, ettiği masraf boşunaymış filan bunların önemi yok. Elinden iş geliyor mu geliyor, imkan da varsa yapacaksın. Sonuçta bu çok ayrı bir zevk. Eleştiri yapılacaksa şu malzeme daha iyi olabilirdi, şu kabloyu şurdan geçirebilirdin gibi olmalı. Adamın yaptığı işe gereksiz filan demekle eleştiri yapıp kimsenin moralini bozmaya şevkini kırmaya kimsenin hakkı yok. Sonuçta adam kendi arabasına yapıyor yaptıklarını sizin aracınıza değil. Değer kaybıymış filan bunları kendi arabanız için düşünün bence. Tekrar takdir ediyorum beyfendiyi ve başarılarının devamını diliyorum.

ramazannkoc ve Duygu bunu beğendi.
  12. Duygu

Duygu Guest

bakın bende müthiş destek veriyorum. çalışmalarınızı devam ile bekliyorum , hatta araca oluyorsa çocuk kilidi , aracın anahtarına camları otomatik kaldırma indirme sistemi, hatta dolu i20 de gözlük koyma yeri bile var. onu bile yapabilirseniz ne ala :)))
    çünkü arabamı satmak veya değiştirmek istemiyorum. bu olmalı , benim ve bende kalıcak bir araç Allah kaza bela vermezse öyle olucak, gücümüz buna yetti aldık gitti.İlerde Allahım inşallah daha iyilerini nasip ederse daha iyilerine bineriz diye ümid ediyorum. Her neyse bekliyoruz güzel çalışmalarınızı kolay gelsin :)))

Asel Kaan Efe ve mehmettasdan bunu beğendi.
  13. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Burda tek karşı görüş sunan ben olduğuma göre söylenenleri bana söylenmiş sayarak cevap veriyorum. Sanırım karşı fikir sunulduğunda şevki kırılacak, üzülecek olan kimse olduğunu düşünmüyorum bu sayfalarda. Ayrıca yaptığı iş için gereksiz ifadesi de ne ben ne de başkası tarafından kullanmadı gördüğüm kadarıyla. Yaptıklarını kendi aracına yaptığı için görüşlerimizi sunuyoruz, benim arabama zaten böyle bir uygulamayı yapmayı geç bu şekilde bir talepte bile bulunamaz kimse.
    Söylemek istediklerimin tam olarak anlaşılamadığını düşündüğümden görüşümü yine ve daha açık şekilde dile getirmeliyim sanırım. Bir arabanın herhangi bir paketinde mevcut olan donanıma sahip versiyonu değil de alt donanımı alıp sonra da ona üst pakette yer alan donanımları eklemeyi doğan görünümlü şahin yapmaya benzetirim ben her zaman. Alaşım jant olmayan, sis farı olmayan en boş donanımı alıp sonra çelik jant taktım, arabaya sis farı taktım x donanımda ne varsa bunda da var denildiği zaman bir şey yapılmış olmuyor bana kalırsa. Madem üst pakette yer alan donanımlar isteniyor ve bunları ekleyecek maddi imkan var o zaman üst paketini alın demenin neresi aklınıza yatmıyor anlamıyorum. Dijital klima takılıyor o zaman tavanı kesip cam tavan da yapılsın arabaya sonra siz almaya kalkın alır mısınız o aracı? Adam tavanı kesmiş cam tavan yapmış helal olsun mu dersiniz, yoksa acaba bu işte bi iş mi var, tavana neden dokunmuş, madem cam tavan alma imkanı vardı başta almadı da neden sonra değişti demez misiniz? Bunları yapacağına üst donanımı al daha ucuza mal olur ve kalan parayla arabana değer katacak ve seni daha çok memnun edecek şeyler yapabilirsin diyorum. Umarım anlaşılıyordur dediklerim.

MURON70 bunu beğendi.
  14. metin6868

metin6868 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Metin İÇLİ
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Hepsi size değil dediklerimin, beyefendinin açtığı diğer konulara da bakma fırsatınız olursa eğer acımasızca eleştirilmiş. Hatta forum yetkilisine cevap verilmiş ve yetkili konuyu kilitlemiş :) Üst donanım özelliklerini daha ucuza alt donanımlı bir araca ekleyebileceğini söylüyor ve yapıyorda. Ben olumlu davranılması gerektiğini düşünüyorum çünkü gerçekten yeteneği var ve bir çok insana faydalı olacak birisi. Mesela duygu hanım sormuş kaşlar yakılabiliyor mu diye? Belki yapabilecek ve jump paket kullanan araç sahiplerine faydalı olacak.

mehmettasdan, Duygu ve twister bunu beğendi.
  15. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Benimki acımasızca bir eleştiri değil aslında. Dediklerimin özünde kısaca şu var. Kendisi üst donanımın özelliklerini alt donanıma ekliyor tamam bu güzel ama sizin dediğiniz gibi daha ucuza mal olmuyor işte. Saydıklarını eklemek yaklaşık 5800 lira tutuyormuş. İ20'den örnek verecek olursak en alt donanımla en üst donanım arasında 8000 lira fark var. Ancak en alt donanımı en üst donanımla eşitlemek için harcaması gereken para tahminimce 15.000 lirayı bulacaktır. Yapacağı sadece üç uygulama 6000 lira civarında tutacak. Eğer o imkan varsa zaten 8000 lira farkı verince herşeyi tam olan paketi alıyoruz. Yoksa bende karşı değilim araçlara birşeyler eklenmesine ve geliştirmeler yapılmasına.

16. metin6868

metin6868 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Metin İÇLİ
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Peki o zaman ben yanlış anlamışım sizi özür dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  17. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Rica ederim özürlük bir durum yok. Yazı dili birbirimizi yanlış anlamak, yanlış anlaşılmak ya da kendimizi yanlış ifade etmek çok normal

metin6868 bunu beğendi.
  18. MURON70

MURON70 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad Soyad:
    MURAT A.
    Yaşadığınız Şehir:
    57-SİNOP
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    dolu paketi olan bir aracın boşunu alıp doluyo çevirmenin mantığı nedir anlamadım bende harcadınız para 6,000 tl dolu paketinide 8.000 tlye alıyosunuz.hiç mantıklı değil.vede uyguladınız şeyler garantiyi etkilerse daha büyük sıkıntı.

19. twister

twister Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Serhat Tural
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Merhabalar,

Alper Bey'in yaptıklarını ben de çok takdir ediyorum. İlk yapılan şeylerin maliyeti fazla olabilir ama zamanla maliyetler de düşürülür. "Buna gerek var yaaw parayı bastırır üst modelini alırım" mantığıyla hiç bir şey zaten geliştirilemez. Kaldıki Alper Bey hobi olarak ta bundan büyük zevk aldığını söylemiş.

Bende kendimce fayda maliyet analizi yaptığımda dijital klima çok uygun gözükmüyor. Ama multimedia olayı kesinlikle orjinalinden daha iyi olmuş ve değebilir diyebilirim. Zaten düzgün bir tablet fiyatı 1000 TL'yi buluyor. Ön/arka kamera, ODB, sd kart, GPS, TV, vb. aksesuarlarıyla fiyat normal diyebilirim.

mehmettasdan bunu beğendi.
  20. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkür ederim ancak tartışma konusu olmuş resmen :) Tekrar izah edeyim bakın servis hız sabitleyici takılamaz diyor ve bende bütün sorumluluğu alarak takılabileceğini servise ve ustalara ispatlıyorum ya :) işte bu hobinin verdiği hazzı hiçbirşeye değişmem ayrıca bu gerçekten hobi yani olaya sadece para açısından bakmayın kimisi pahalı tablolar biriktirir kimisi kahveye gider okey oynar size garip gelen "retrofit" dediğimiz bu hobinin türkiyede belkide çok az kişi tarafından huy edinilmesidirki bunlardan biride benim .... mesela size desemki bütün volkswagen gurubu araçlarda direksiyonun yumuşaklığına kadar istediğim gibi ayarlayabilirim ... size garip gelir ustalar mümkün değil der ancak fabrika model bazında bunu zaten yapıyor :) yani bir polo ile bir passat direksiyonu işletim mantığı ve malzeme bakımından neredeyse birebir aynı iken biri diğerinden daha yumuşak neden daha lüks hissi verecek ya beyefendiler ondan :) mesela i20 jump da hız sabitleyici yok style da var ama tek fark 1 adet kablo ve iki adet tuş geride sistem jump dada style dada aynı malzeme birebir aynı yani ama versiyon çıkaracaklar daha pahalıya satış yapacak ya beyefendiler böyle donanım oyunları ile müşteriyle resmen oynuyorlar :)

mehmettasdan ve corti55 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş