LPG KABLO

Yeni I20 Esp Işığı Sürekli Yanıyor

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda jointofjah tarafından 19 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. jointofjah

jointofjah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Selim Beyaz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Selam arkadaşlar, bugün klasik hafif çukurlu Ankara yollarında sakin sakin giderken bir anda ESP ışığı yandı, önce biraz bekledim belki söner diye yaklaşık bi 5 km gittim ışık sönmedi. Sağa çektim motoru stop ettim geri çalıştırdım ışık söndü. Biraz gittikten sonra tekrar yandı. Ustamı aradım aracı bilgisayara bağladık herhangi bi hata vermedi. Usta bana ayağınla pedalların üstündeki esp soketini yerinden oynatmışsın dedi bi tur at yanarsa gel dedi. Neyse sanayide ufak bi tur attım yine yanmadı hatta 30 km boyunca kullandım yanmadı . Sonra yine hafif çukurlu bi yola girdim ama hiç derin değil yani çukurlar 50 ile gidiyordum Esp ışığı tekrar yandı. Neden olabilir sizce?

2. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ESP ışıgından kasıt; iptal ışığı mı, devrede ışığı mı?

3. şakir34

şakir34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    şakir eskiköy
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    soketinde bi arıza ola bilir hafif bile olsa sarsıntılarda yerinden oynuyodur yakıyordur bilirsin ısık yandıgı zaman esp devre dışı oluyor

4. firat964

firat964 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Fırat ATICI
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Merhaba arkadaslar bende de yeni oldu aynı ariza esp arıza ışığı surekli yanıyordu kisa mesafe kullandığım icin 1 hafta kullandim hic sonmedi sonrasında servise goturdum söndürüp biraz kullandilar tekrar yandi ertesi sabah servise biraktim ariza uzayacak diye.Ertesi gun aradılar ve arıza sebebinin hava yastığı beyni oldugunu soylediler o arızalanmış esp de oradan bilgi alıyormuş dolayısıyla onu yakmış ben bu durumda hava yastığının çalışmayacağını neden yanmadığını sordum bir kac gun sonra oda yanarmış.konuyla ilgili merkeze de geri bildirimde de bulunduklarını söylediler.beyin fiyati 3500 tl Allah'tan garantiden değiştirdiler herkese kazasız belasiz gunler dilerim

blue55 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş