LPG KABLO

Yeni aldığım Matrix için yardım...

'Matrix Forum - Club' forumunda Tayanç_Top tarafından 6 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar ben foruma biraz önce katıldım

10.10.2008 gününde 2. eldizel matrix aldk..galerideki tanıdıkların tavsiyesi üzerine matrixi tercih ettik..aracı aldığımızda 11000 kmdeydi şimdi 15000e geliyor haliyle bakım zamanıda geliyor..büyük ihtimalle salı günü bakıma gidecek..fakattamamiyle bana aitilk aracım olduğundan servis bakımlarında ne yapılır ne edilir neye dikkat edilmelidir pek bilmiyorum..bir de üstüne araç dizel olduğu için daha dikkat edilmesi gerekir diye düşünüyorum..sizden bu konuda biraz tavsiyede bulunmanızı isteyeceğim..

kullandığım zamanda araç hakkında yorumda bulunmam gerekirse..motor performansı mükemmel..evimin bulunduğu yer biraz yüksekte bu yüzden yokuş performansını test etme fırsatım çok oldu herhangi bir zayıflık yok..konforunada söylüyecek pek bişeyim yok..gayet rahat geniş ferah görüşü iyi..benim aracımın modeli team bence team modelin zayıflığı konsol ve direksiyon simidinin yapıldığı malzeme..onun dışında araçta bence göze çarpan büyük bir eksik yok

2. Misafir

Misafir Guest

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız......çok iyi bir seçim bence, tadını çıkartın.....https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

3. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    hayırlı olsun..15.000 bakımda yağ,yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi,eger kirlenmişse yakıt filtresi değişir..ve genel kontroller yapılır..

4. gone

gone Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    ERKUT ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    aracın hayırlı olsun güle güle kullan

5. aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

6. hayta38

hayta38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    İsmail HAYTA
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    hayırlı olsun güle güle kullanın

7. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    çok teşekkür ederim iyi dileklerinz için
    yağ,yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi, yakıt filtresi ,genel kontroller... bunların içinde en çok dikkat edilmesi gereken parça hangisidir acaba

8. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    yağınızı değişmeniz gerekmektedir yag değişince yag filtrenizide değişmek gerekir..hava filtresi eger tozlu ortamda kullanmadıysanız kirlenmemiş olabilir ama siz yinede değiştrin 11TL bişeydi sanırım..yakıt filtresi euro dizel kullandıgınız için kirlenmemiş olabilir..polen filtresinede bakı eger çok toz birikmişse değiştirin..

9. Tayanç_Top

Tayanç_Top Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim..dediklerinize göre hava filtresi kesin değişir..İzmir şehiriçi trafiği ne kadar olsa tozlu olurhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifama yakıta dikkat ediyorum..hep eurodizel ve hep aynı istasyondan alıyorum şu ana kadar bir sorun yaşattırmadı..babamda aynı istasyondan alır hep ondada bi sorun çıkmadı.

10. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    eger çok tozlu ortamda bulunuyorsanız hava filtresi için 15.000km bile beklemeyiniz her 7.500km idealdir.hava filtresi tıkandıgında yakıtınız artar arac çekişten düşer..yani hava filtresinin değişiminin yararı vardır zararı yoktur

Bu Sayfayı Paylaş